PPatricius
11.07.09,10:40
Ahojte.

Potrebujem poradiť. Je možné zaradiť do kategórie penzión aj také zariadenie, ktoré má 10 izieb a len 6 spĺňa kritéria penziónu? T.j. väčšina izieb spĺňa presné podmienky penziónu.
Dávnejšie som o tom počul, len neviem, či je to ešte možné:rolleyes:
ivanka p.
11.07.09,13:42
Ak poskytuješ ubytovacie služby ako podnikateľ podľa živnostenského listu, resp. výpis v OR je Tvojou povinnosťou správne zaradiť do kategórie ubytovacie zariadenie a následne podľa požiadaviek ho aj vybaviť a udržiavať. Pozri si aktuálne platnú Vyhlášku MH SR č. 272/2008 Z.z., ktorou sa ustanovujú klasifik.znaky ubytov.zariadení pri ich zaraďovaní do kategórie a triedy. Tam nájdeš určite to čo hľadáš.:)
PPatricius
11.07.09,15:00
nie je to tak dávno čo sa to takto dalo zrealizovať, akonáhle bola väčšina izieb zariadená ako prevádzka danej kategórie, dala sa tak aj kategorizovať celá prevádzka. Neviem, či to je možné aj teraz.
Vyhláška to samozrejme neuvádza...;)
Nechcem sa spoliehať na to, že mi príde orgán a bude skákať tri metre od zeme.
ondrejvla
11.07.09,17:15
Možno ti toto pomôže, vypracovala som to pre Horskú chatu.
akina
15.07.09,13:34
Ak poskytuješ ubytovacie služby ako podnikateľ podľa živnostenského listu, resp. výpis v OR je Tvojou povinnosťou správne zaradiť do kategórie ubytovacie zariadenie a následne podľa požiadaviek ho aj vybaviť a udržiavať. Pozri si aktuálne platnú Vyhlášku MH SR č. 272/2008 Z.z., ktorou sa ustanovujú klasifik.znaky ubytov.zariadení pri ich zaraďovaní do kategórie a triedy. Tam nájdeš určite to čo hľadáš.:)
Máš uvedené zlé číslo, je to vyhláška MH SR č. 277/2008 Z.z.
ondrejvla
15.07.09,13:53
Prikladám Vyhlášku zo stránky zbierka.sk, možno ti pomôže viac: