GejzaH
02.08.05,20:47
S hrôzou som teraz zistil, že k 30.06.2005 som prekročil obrat 1,5 mil. Sk za posledných dvanásť mesiacov :mee:, stávam sa platiteľom DPH. Je to pre mňa veľmi nepríjemne. Lenže, podľa zákona som sa mal prihlásiť do 25. júla, to som ale prešvihol. Čo teraz? Ísť na DÚ teraz a oznámiť, že som to nestihol a priznať sa k 30.06, alebo drzo prihlásiť dosiahnutie obratu k 31.7?
ondrejvla
02.08.05,20:06
S hrôzou som teraz zistil, že k 30.06.2005 som prekročil obrat 1,5 mil. Sk za posledných dvanásť mesiacov :mee:, stávam sa platiteľom DPH. Je to pre mňa veľmi nepríjemne. Lenže, podľa zákona som sa mal prihlásiť do 25. júla, to som ale prešvihol. Čo teraz? Ísť na DÚ teraz a oznámiť, že som to nestihol a priznať sa k 30.06, alebo drzo prihlásiť dosiahnutie obratu k 31.7?
Radšej sa bež priznať a prihlásiť, neriskuj klamať, čo ak?.., vieš náhoda ja blbec, a čo keď ho stretneš na poslednom schode?!
Evanka
02.08.05,21:44
S hrôzou som teraz zistil, že k 30.06.2005 som prekročil obrat 1,5 mil. Sk za posledných dvanásť mesiacov :mee:, stávam sa platiteľom DPH. Je to pre mňa veľmi nepríjemne. Lenže, podľa zákona som sa mal prihlásiť do 25. júla, to som ale prešvihol. Čo teraz? Ísť na DÚ teraz a oznámiť, že som to nestihol a priznať sa k 30.06, alebo drzo prihlásiť dosiahnutie obratu k 31.7?Len ťa máličko poopravím. Prihlásiť sa bolo treba do 20. júla. Pokojne sa prihlás teraz, hlavu ti nikto neodtrhne, ale DU je povinný uložiť za nesplnenie registračnej povinnosti pokutu najmenej vo výške 2000,- Sk (verím, že to nebude viac). Takže ak by si aj tvrdil, že si nestihol, nič to na veci nemení.
kukučka
02.08.05,22:09
V čom podnikáš? Nepomýlil si sa? Nemáš ten obrat náhodou až k 31.7. teda povinnosť prihlásiť sa k 20.8.? :D

/ Ak si to neprešvihol o veľa a nemáš tržby evidované registračnou pokladňou / Lepšie Ti už poradiť neviem ...