sue1982
11.07.09,14:05
Chcela by som sa opýtať, či treba stavebné povolenie v panelovom dome na striešku na balkón. Teraz nám panelák zateplujú a architekt údajne nepovolil striešky, len na najvrchnejšom poschodí. A údajne si musíme upraviť aj jednokrídlové okná na dvojkrídlové. Prečo to inde nevadí?:(
pepa78
11.07.09,12:57
Dôležité je, ako ste sa vlastníci bytov dohodli na stretnutí vlastníkov bytov...ak tam padlo rozhodnutie, že si budete meniť aj okná za dvojkrídlové a toto rozhodnutie spĺňa zákonné podmienky /hlasovanie/, tak tie okná budete musieť vymeniť...ak ste vtedy nesúhlasili tak tam bola šanca napadnúť toto na súde alebo stavebnom úrade / nie som si istý kde presne /. Neviem, či ste sa zúčastňovali stretnutí, ale tam by sa mali všetky takéto veci prejednávať, každá zmena v projekte by mala byť odsúhlasená vlastníkmi, takže by sa nemalo stať, že niekto by len tak menil projekt zatepľovania bez vedomia majiteľov bytov...u nás sa takto hlasovalo za všetko
AnnaZam
11.07.09,19:43
Strieška na balkóne by mala podľa stavebného zákona vyžadovať stavebné povolenie. Jedná sa o podstatnú zmenu vzhľadu, takže nie je to na ohlásenie.
S oknami je to trochu zložitejšie. Taká zmena sa musí robyť taktiež cez stavebné povolenie. Ak budete v konaní namietať (nesúhlasiť) s takouto zmenou, tak stavebný úrad by mal konanie prerušiť a odkázať vlastníka bytu s podaním na súd. Neviem či si môže stavebný úrad spraviť úsudok sám, podľa mňa je to na rozhodnutí súdu.