Juco
02.08.05,22:31
Prosím poraďte.V MRP v JU učtujem sklad.Pri každej novej cene otváram novú položku, a z nej potom predávam.Mám ich už veľa a stalo sami to neprehladné.
Dá sa to zoradiť podľa abecedy?Mám to zoradené iba podľa čísla tovaru,ako bol pridávaný.Napr. aralia má číslo 7, bola za 45,-Sk, potom č.67 bola za 45,50/1ks,
potom č. 72 bola za 44,-Sk.Zle sa mi v tom hľadá a odpisuje z toho.
Bojím sa, že keď budem ceny priemerovať nastanú mi veľké cenové rozdiely, lebo je to veľkosklad.Ako najľakšie to mám robiť?Ďakujem Juco
ondrejvla
02.08.05,20:34
Prosím poraďte.V MRP v JU učtujem sklad.Pri každej novej cene otváram novú položku, a z nej potom predávam.Mám ich už veľa a stalo sami to neprehladné.
Dá sa to zoradiť podľa abecedy?Mám to zoradené iba podľa čísla tovaru,ako bol pridávaný.Napr. aralia má číslo 7, bola za 45,-Sk, potom č.67 bola za 45,50/1ks,
potom č. 72 bola za 44,-Sk.Zle sa mi v tom hľadá a odpisuje z toho.
Bojím sa, že keď budem ceny priemerovať nastanú mi veľké cenové rozdiely, lebo je to veľkosklad.Ako najľakšie to mám robiť?Ďakujem Juco
Juco, ak robíš v MRP DOS, tam sa to dá zoradiť aj podľa abecedy, resp.názvu. Dolu na lište máš možnosti, keď si v kartách, cez F1 si vyvolaj pomoc a tam máš, ako zoradiť.
ondrejvla
02.08.05,20:37
Teraz som vbehla do programu, takže keď si na kartách, daj si R a ponúkne ti možnosť zoradenia, vyber podľa názvu a máš po probléme.
Juco
03.08.05,13:41
Ďakujem veľmi pekne. Čo s tým priemerovaním, nemáte skúsenosť?MRP sklad DOS.