comodo
11.07.09,19:07
no pozrite tú príšeru :confused:
Melnick
11.07.09,17:14
Tak, to je ten najkrajší 5-hlavý drak akého som videla .:):):):):)
petmar
11.07.09,17:14
No v tomto roku im to ide, aj my máme 5 kúskov, staré spávajú vonku, čo sa ku nim nevmestia a makajú na love múch... Je to radosť až na to čistenie pod nimi
Dav
11.07.09,17:18
no pozrite tú príšeru :confused:
Krásna príšera.:)
mimotemyzase o ftákoch:D
Eulalia
11.07.09,17:31
Ale títo draci vraj prinášajú šťastie do domu, kde sa usídlia:)
arizona
11.07.09,18:26
Krásny záber!
Aj keď to čistenie pod hniezdom nie je moc zábavné, buď rád, že Ťa takýto drak navštívil.
Nepämatám , kedy som ja naposledy videla lastovičie hniezdo. Dnes je to už ozaj vzácne...škoda.:mee:
marions
11.07.09,18:53
Aj my máme doma takého ale ešte nevieme kolkohlavého draka, lebo sa skrývajú. A všetky vtáčiky či len lastovičky prinášajú šťastie?? Lebo u nás bývajú asi podľa obrázkov sú to žltochvostíky. Myslíte, že aj oni prinášajú šťastie... lebo by som sa konečne už rada vydala, už čakám 47 rokov.:D
Melnick
11.07.09,18:56
Aj my máme doma takého ale ešte nevieme kolkohlavého draka, lebo sa skrývajú. A všetky vtáčiky či len lastovičky prinášajú šťastie?? Lebo u nás bývajú asi podľa obrázkov sú to žltochvostíky. Myslíte, že aj oni prinášajú šťastie... lebo by som sa konečne už rada vydala, už čakám 47 rokov.:D
marions, ale to nemôžeš čakať na žltochvostíkov.:D:D:D

PS: ale verím, že to šťastie prinesú.:):):) Potom daj vedieť termín svadby.;)
marions
11.07.09,19:34
marions, ale to nemôžeš čakať na žltochvostíkov.:D:D:D

PS: ale verím, že to šťastie prinesú.:):):) Potom daj vedieť termín svadby.;)
V poriadku, dám vedieť, keby náhodou...len neviem či ten termín stíham. Skôr sa blíži iný termín... myslím termín nácviku spávania v drevenom pyžame...:mee::D:D
220870
11.07.09,20:22
žerie muchy
alla66
11.07.09,21:06
V poriadku, dám vedieť, keby náhodou...len neviem či ten termín stíham. Skôr sa blíži iný termín... myslím termín nácviku spávania v drevenom pyžame...:mee::D:D
mimotemyPesimistka...mladá baba, aké čierne myšlienky...nič nie je stratené:) Prihlás sa na superstretko... malinká iskrička tam môže preskočiť :):D:D ...držím palce:)
marions
12.07.09,07:19
mimotemya som už pesimistka.Podľa mojich výpočtov nájsť partnera v mojom veku je nulová šanca, pretože, keď je muž dobrý, tak si ho žena drží domka.Keď je rozvedený, tak už to nie je dobrém lebo keby bol dobrý tak sa s ním žena nerozvedie,pretože chce, aby rodina bola celá.Jedina ak by bola alkoholička a to v mojom ročníku ženy tak nepili, ako to prišlo do módy teraz. Ďalší teoreticky možný nápadník je straý mládenec a toho nikto neprevychová.Takže nejlepšie je uspokojiť sa a asi sa pozerať na tých žltochvostoch. To je asi lepšie ako choré vzťahy.:D
Marína
12.07.09,07:45
Ver, nikdy nie je neskoro. Poznám krásny, nový vzťah vo veku 82 a 67 rokov.:)
Dav
12.07.09,09:29
mimotemya som už pesimistka.Podľa mojich výpočtov nájsť partnera v mojom veku je nulová šanca, pretože, keď je muž dobrý, tak si ho žena drží domka.Keď je rozvedený, tak už to nie je dobrém lebo keby bol dobrý tak sa s ním žena nerozvedie,pretože chce, aby rodina bola celá.Jedina ak by bola alkoholička a to v mojom ročníku ženy tak nepili, ako to prišlo do módy teraz. Ďalší teoreticky možný nápadník je straý mládenec a toho nikto neprevychová.Takže nejlepšie je uspokojiť sa a asi sa pozerať na tých žltochvostoch. To je asi lepšie ako choré vzťahy.:D
Jedno pekné slovenské príslovie vraví, že tá mláka nevyschne, kde sa máš zamočiť.:D:D
Zaobstaraj si psa, budeš sa mať o koho starať, s kým chodiť na prechádzky, a ktovie, možno Ti vyňuchá aj nejakého životného partnera.;)
marions
12.07.09,12:38
Jedno pekné slovenské príslovie vraví, že tá mláka nevyschne, kde sa máš zamočiť.:D:D
Zaobstaraj si psa, budeš sa mať o koho starať, s kým chodiť na prechádzky, a ktovie, možno Ti vyňuchá aj nejakého životného partnera.;)
mimotemyMám sa o koho chválabohu starať, mám dcéru, ....len na chlapoch mám smolu:D

Verili by ste, dnes sa zobudíme, a hniezdo prázdne....oni si len tak odletia....My každý deň čakáme kedy sa budú učiť lietať, a oni si len tak bez učenia odletia...:mee:
premiko
12.07.09,13:30
... no a neprajem vam tu haved co sa s toho hniezda tlaci do bytu ... take malicke hnusne chrobaciky, co i prenasaju nejaku tu chorobu... kolega mal iba problemy ...
marions
12.07.09,17:16
... no a neprajem vam tu haved co sa s toho hniezda tlaci do bytu ... take malicke hnusne chrobaciky, co i prenasaju nejaku tu chorobu... kolega mal iba problemy ...
No to som si zatiaľ ešte nevšimla...žiadnu háveď... len nám tam chvíľu pošvitorili a povylietali z hniezda...až nám chýbajú.
Dav
12.07.09,18:08
mimotemyMám sa o koho chválabohu starať, mám dcéru, ....len na chlapoch mám smolu:D

Verili by ste, dnes sa zobudíme, a hniezdo prázdne....oni si len tak odletia....My každý deň čakáme kedy sa budú učiť lietať, a oni si len tak bez učenia odletia...:mee: - a je po vtákoch:rolleyes:


Hmm, v piatok večer okolo 23 hod. ležal pri susednom vchode pri schodoch na zemi človek. Bola som na balkóne fajčiť a mala som "krásne" predstavenie, kým ho jeho žena a deti dovliekli do vchodu.
Tak možno máš šťastie, že sa Ti práve taký nepriplietol do cesty;)
kkllc
12.07.09,18:30
Nikdy nehovor nikdy. Možno vdovec.
marions
12.07.09,18:34
Ved ja si to aj uvedomujem, že samota v dvojici je horšia ako samota samá. Ved to je tak život sa má brať aký je a nie ľutovať sa, špekulovať a vymýšlať.Ja som vlastne spokojná, lebo aj v rodine je viac prípadov "štastných manželstiev".
alla66
12.07.09,19:12
Nikdy nehovor nikdy. Možno vdovec.
Na draka ani na ftákov asi nereaguješ:confused:
mladý muž = nemá €€€€:mee:
do voza aj do koča, v primeranom veku = sú šťastne ženatí:---
starý mládenec = má svoje zlozvyky, ktorých sa nemieni vzdať:rolleyes:
vdovec = porovnáva ťa s bývalou manželkou:mee:
rozvedený = behá za každou sukňou, pije , bije...dôvodov je veľa:mad:
...je to ťažké:mee:
marions
13.07.09,10:46
Tak toto je tak výstižné, že až ma to potešilo na srdci, že niekto hovorí to čo ja myslím Straaaaaašná pravda.
Marianna01
13.07.09,11:12
vraciam sa k pôvodnej téme :D my sme s deťmi zachraňovali holúbätko. Malinké sa učilo lietať, vyletelo z hniezda a šup doprostred dvora. Našťastie na neho naďabil manžel skôr ako naši dvaja trhači (hrozné to psy po kolená, ale živé tvory na dvore nestrpia). Tak sme ho teda zdvihli zo zeme, na noc nasťahovali do provizórnej klietky z 2 bedničiek a dali ho na chodbu. Ráno odišli do školy, práce. Celý deň som hľadala na nete, telefonovala a čakala odpovede, čo so vtáčaťom, lebo kŕmiť sa samé nechcelo. Nakoniec nám veľmi milá a ochotná pani zo životného prostredia "poradila" (ale fakt bola milá a ochotná), aby sme ho vrátili naspäť, rodičia si ho vraj nájdu, lebo už ho nekŕmia doma v hniezde, ale na zemi. Keďže to u nás neprichádzalo v úvahu, mali sme ho umiestniť na najbližší strom, kde psy nemajú prístup. (zabudla som dodať, že po návrate z práce nás milý Mirko vítal v mojej topánke na chodbe) Deti sa s Mirkom (tak sme ho nazvali) rozlúčili, šupsli na susedovie jedličku, odfotili, odišli. Za nejaké tie dve hodinky sme vybehli na dvor - a Mirko si spokojnučko sedí na kope štrku uprostred dvora. Na porazenie! Zachránime ho spred spárov našich beštií, a ono si to znovu kľudne vbehne do jamy levovej. No, inšie ma nenapadlo, len že si nás to vtáča adoptovalo (jeden náš trhač sa takto adoptoval k nám sám od seba). Tak som ho vyložila na náš smrečisko, odkiaľ zletel. Čuduj sa svete, Mirko nás každé ráno zdravil na smreku, presúval sa podľa potreby z konára na konár, rodičia zároveň s ním, svorne mi hnojili skalku pod smrekom, a keď dozrel čas, Mirko aj s rodinou odletel. Teraz sú milí holúbkovia späť - už neviem rozoznať, či aj s Mirkom, alebo len starí, podobajú sa jak holub holubovi. Ale mám podozrenie, že zakladajú ďalšiu rodinku, lebo hrozitánsky hrkútajú :). Teším sa na nový prírastok a na ďalšie nervy, ako vysvetlím deťom, keď nájdeme mŕtveho vtáčika roztrhaného našimi šelmami...
wegamizi
13.07.09,12:31
My mame tiez doma 5-hlaveho draka, uf;):)
marions
13.07.09,14:31
My mame tiez doma 5-hlaveho draka, uf;):)
Náááádhernéééé.....ale len tak pozrieť sa:D:D
DanielaSL
14.07.09,09:56
My mame tiez doma 5-hlaveho draka, uf;):)

Vtáčieho draka nemusím....ale tieto sú nádherné, hneď by som si jedno vzala na chalupu...
marienka3
14.07.09,10:07
tiez som nechala lastovickam hniezdo z vlanajska a oni si na jar dorobili dalsie dve, teraz mame x-hlaveho draka a hnojisko pod nimi. ale dufam ze za to stastie to stoji :-) nabuduci rok ked sa vratia a kazdy clen si bude robit vlastny apartman tak neviem...
abel
14.07.09,10:18
Aj my máme doma takého ale ešte nevieme kolkohlavého draka, lebo sa skrývajú. A všetky vtáčiky či len lastovičky prinášajú šťastie?? Lebo u nás bývajú asi podľa obrázkov sú to žltochvostíky. Myslíte, že aj oni prinášajú šťastie... lebo by som sa konečne už rada vydala, už čakám 47 rokov.:D
Tak ti ma pri čítaní toho príspevku napadlo, či práve to nie je to šťastie, že si sa nevydala :cool::D
Marína
14.07.09,11:07
No v tomto roku im to ide, aj my máme 5 kúskov, staré spávajú vonku, čo sa ku nim nevmestia a makajú na love múch... Je to radosť až na to čistenie pod nimi


tiez som nechala lastovickam hniezdo z vlanajska a oni si na jar dorobili dalsie dve, teraz mame x-hlaveho draka a hnojisko pod nimi. ale dufam ze za to stastie to stoji :-) nabuduci rok ked sa vratia a kazdy clen si bude robit vlastny apartman tak neviem...
Nás na chalupe z neznámych dôvodov lastovičky opustili asi pred troma rokmi, škoda. Keď ešte boli naše spolubývajúce, pod každé hniezdo manžel upevnil dosku v tvare L a bolo po probléme.
marions
14.07.09,15:13
Tak ti ma pri čítaní toho príspevku napadlo, či práve to nie je to šťastie, že si sa nevydala :cool::D
Stále mimotemy. Ja si to myslím tiež, že je to možno aj také šťastie.;)
Melnick
14.07.09,15:26
Tak ti ma pri čítaní toho príspevku napadlo, či práve to nie je to šťastie, že si sa nevydala :cool::D


Stále mimotemy. Ja si to myslím tiež, že je to možno aj také šťastie.;)


Jáj dievčence a ja si zasa neviem predstaviť život bez toho "môjho". Asi som to teraz pohnojila - ako tie lastovičky.

PS : mimotemyJa som mala na podnikateľskom objekte vari 20 apartmánov. Ráno nastúpila čata s vedrom vody a bolo čisto. Však potom dorástli a odleteli. :) Aj nám smutno bolo za nimi.
Marianna01
15.07.09,05:40
O takýchto nájomníkoch by mohla rozprávať moja stará mama, keby ešte žila. Nad kuchynskými dverami sa jej zahniezdili lastovičky. Aj im hniezdo naši chceli zhodiť, ale starká to nedovolila. Celé leto sme obchádzali nevyhnutné dôsledky ich bývania (obávam sa, že to nie sú tí najčistotnejší nájomníci). Starká ich chcela aj prikrmovať, ako v zime sýkorky makom, ale lastovičkám je dosť ťažko muchy nachytať, tak to vzdala. Ale vždy, keď mala ovocie s červíkom, tak to tým lastovičkám podstrčila. Tie vtáčence vedeli, že starká ich má rada. Ten prvý rok, začiatkom jesene, keď sa zbierali na odchod, ich starká videla na elektrických drôtoch svorne vysedávať, veru jej aj smutno bolo na duši, tak im zo svojho miesta zakričala zbohom. Verte alebo nie, ale je to fakt, z kŕdľa sa oddelilo 5 lastovičiek (mali v hniezde 3 mláďatá), vleteli do kuchyne (starká mala vždy otvorené dvere - je to aj moja choroba...), trikrát obleteli s džavotaním kuchyňu a odleteli.
V lete, keď sa lastovičky objavili, zopakovali tentoraz uvítací program. Lastovičia osada sa rozrástla na 3 plne obsadené hniezda. Zaujímavé, že viac si tam hniezd neurobili. Ale každé leto sa prišli privítať a každú jeseň rozlúčiť s mojou dobrou starou mamou, ktorá na jeseň vždy držala otvorené dvere, aj keď jej bolo zima, aby sa lastovičky s ňou mohli rozlúčiť.
Potom stará mama náhle uprostred leta zomrela. Lastovičky sa prišli rozlúčiť - naposledy na jeseň. Svoj ceremoniál skrátili - obleteli kuchyňu - potichu - len raz a už nikdy viac sa nevrátili. Starý otec ich aj čakal, ale za 2-3 roky povedal, že ony vedeli, že starkej viac niet. Tie hniezda tam ponechal až do svojej smrti - umrel pred 2 rokmi (a to žil sám bez starkej ešte ďalších 16 rokov). Dom je už predaný - ktovie, či noví majitelia hniezda ponechajú. Možno keby tušili, čo pre nás a hlavne starých rodičov tie hniezda znamenali...
Jara
15.07.09,06:05
Marianka, veľmi dojemné čítanie. Krásne si to napísala, až mi slza vyšla.