neviem.ako
11.07.09,20:13
Pisem sem, lebo uz neviem, kam sa obratit. Mam 23 rokov, cely zivot nizky tlak a minuly tyzden mi vystupil na 189/120, brala ma sanitka. Znizili mi ho a pustili domov. Na druhy den som mala u obvodaka zase zvyseny, tak mi dal lieky Rivocor. Stavy sa nemenili, nechali ma na internom na noc, ked som mala rano tlak v normale, pustili ma domov. O desat minut som mala opat vysoky. Dala som tabletku pod jazyk. Bola som na neurologii, je tam podozrenie na tetaniu, mam triasku, som neista, zavraty, bolesti na hrudi, trpnutie v koncatinach... Dostala som Neurol. Mam stale teplotu 37 a menstruacia mi meskala 3 tyzdne, ale uz prisla. Stale so mnou musi byt niekto doma, lebo je mi hrozne. Beriem magnezium, chodim aj na infuzie, ale moj problem najvacsi je ten, ze ked citim, ze sa mi zvysil tlak, dostanem normalne paniku, ze budem mat zasa stavy ako vtedy, ked som musela volat zachranku. Aj momentalne mi je takto... nechcem behat kazdy vecer na interne, lebo mi to je uz trapne. Uz som zjedla aj cesnak, vzala ten Neurol na ukludnenie, ale nic... Co mozem este spravit? Dakujem za pomoc.
lijana1
12.07.09,04:20
Ako pomoc pri znižovani krvneho tlaku môžem odporučiť mineralku s vysokým obsahom magnézia.Skús sa rozptýliť aby si sa priveľmi nezaoberala svojím stavom.Viem, že je to momentálne pre Teba veľmi ťažké, ale psychika veľmi vplýva na celkový stav organizmu
tutiola
12.07.09,05:12
Na znižovanie krvného tlaku je paradajkova šťava. Tá síce krvný tlak zníži, ale tvoj problém nevyrieši. Ak chceš, vyskúšaj pitie paradajkovej šťavy namiesto čistej vody. Minerálne vody sú dobré, ale treba dbať o to, aby mali čo najnižší obsah soli.
branislavp
12.07.09,05:28
Na znižovanie krvného tlaku je paradajkova šťava. Tá síce krvný tlak zníži, ale tvoj problém nevyrieši. Ak chceš, vyskúšaj pitie paradajkovej šťavy namiesto čistej vody. Minerálne vody sú dobré, ale treba dbať o to, aby mali čo najnižší obsah soli.
Ak máš takéto stavy, doporučujem Ti, aby si trvala na tom, nech Ti urobia komplexné zdravotné vyšetrenie, t.j. aby sa zistilo, z čoho máš takéto problémy. Takéto riešenie, , že keď sa Ti Tvoj zdravotný stav na chvíľu upraví, tak ťa pošlú domov, to nemá zmysel. Žiadaj sa do nemocnice a nech Ti počas hospitalizácie vykonajú všetky potrebné vyšetrenia, inak podľa mojich skúseností by to trvalo veľmi dlho, keby si sa mala objednávať u odborných lekárov.
syrik
12.07.09,08:15
Vyskúšaj MagneB6...kúpiš ho voľne v lekárni...mne veľmi pomohol...a samozrejme, trvaj na vyšetreniach...A čo sa týka minerálok...radšej čistú vodu a keď minerálku, tak s čo najnižším obsahom sodíka...
tutiola
12.07.09,08:34
Ak máš takéto stavy, doporučujem Ti, aby si trvala na tom, nech Ti urobia komplexné zdravotné vyšetrenie, t.j. aby sa zistilo, z čoho máš takéto problémy. Takéto riešenie, , že keď sa Ti Tvoj zdravotný stav na chvíľu upraví, tak ťa pošlú domov, to nemá zmysel. Žiadaj sa do nemocnice a nech Ti počas hospitalizácie vykonajú všetky potrebné vyšetrenia, inak podľa mojich skúseností by to trvalo veľmi dlho, keby si sa mala objednávať u odborných lekárov.
Plne súhlasim. Ak by si boa u interného tak skús požiadať aj o vyšetrenie holterom, neviem či je to správny názov, ale dávajú ho pri kolísavom KT na 24 hodín. Pripne sa to na telo a počas 24 hodín v pravidelných intervaloch zaznamenáva hodnoty KT.
BXLmiami
12.07.09,08:36
Zažila si veľmi nepríjemnu skutočnosť a nevieš ju spracovať.Na jednej strane je skutočnosť,kedy objektívne Ti stupol enormne tlak a bolo to treba riešiť,na druhej strane sa u Teba práve začala rozvíjať PANICKA PORUCHA,a to,čo si prežila bol vyvolávajuci faktor.Mala by si postupovať takto.Menežovať by ťa mal obvodný lekár pre dospelých,ak máš ešte detského lekára,treba ho zmeniť,predsa len pediatri su dobrí hlavne v oblasti detí.Je nutné kompletné vyšetrenie,odbery,interné,najlepšie Holter na monitoring tlaku v priebehu 24 hod.Musíš si však uvedomiť,že v živote nam stále lieta tlak hore dole ,ked sme v kľude a spíme je dole,ked cvičíme alebo rozčuľujeme sa tak je vyšší...Organizmus to za normálnych okolností vie spracovať,takže žiadny strach.Zároven s lekárom by si ale IHNED mala navštíviť aj psychologa a začať pracovať na psychike,inak čím dlhšie budeš váhať,tým viac sa Tvoj strach zafixuje.Držím prsty.
Stanislav 1975
12.07.09,08:41
Zažila si veľmi nepríjemnu skutočnosť a nevieš ju spracovať.Na jednej strane je skutočnosť,kedy objektívne Ti stupol enormne tlak a bolo to treba riešiť,na druhej strane sa u Teba práve začala rozvíjať PANICKA PORUCHA,a to,čo si prežila bol vyvolávajuci faktor.Mala by si postupovať takto.Menežovať by ťa mal obvodný lekár pre dospelých,ak máš ešte detského lekára,treba ho zmeniť,predsa len pediatri su dobrí hlavne v oblasti detí.Je nutné kompletné vyšetrenie,odbery,interné,najlepšie Holter na monitoring tlaku v priebehu 24 hod.Musíš si však uvedomiť,že v živote nam stále lieta tlak hore dole ,ked sme v kľude a spíme je dole,ked cvičíme alebo rozčuľujeme sa tak je vyšší...Organizmus to za normálnych okolností vie spracovať,takže žiadny strach.Zároven s lekárom by si ale IHNED mala navštíviť aj psychologa a začať pracovať na psychike,inak čím dlhšie budeš váhať,tým viac sa Tvoj strach zafixuje.Držím prsty.

Plný súhlas, ja si tiež myslím, že v tomto prípade ide viac o psychickú stránku ako čokoľvek iné...
neviem.ako
12.07.09,08:57
Dakujem vsetkym velmi pekne za odpovede. Sama si tiez uvedomujem, ze ma na tom najvacsi podiel moja psychika. Za psychologom sa chystam uz dlhsie, myslim si, ze mam socialnu fobiu, tak to uz spojim. Snazim sa dostat do kludu, ale ide mi to velmi tazko.
terezamaria
12.07.09,09:12
Vyčerpávajúcu odpoveď dala BXLmiami. Ja ešte dopíšem, že dostať homeopaticum Sedativ, je výborné na úzkostné stavy, strach, plačlivosť a vôbec na rozhádzaný organizmus.Ale riaď sa tým, čo napísala BXLmiami.
masutka
12.07.09,14:07
daj si vziat krv na stitnu zlazu, take iste problemy zapricinuje aj stitna zlaza, vobec nemusis mat panicku poruchu, ale moze to byt na hormonalnom podklade.