Stanislav 1975
12.07.09,08:09
Ahojte, mám pekný tip na krásný výlet,hlavne pre deti z mesta a to je tá farmička uvedená v nadpise, mimochodom, to moje zaradenie do rubriky zdravie je zámerné, lebo viac je to o zdraví ako o cestovaní...
Chystali sme sa tam už dlhšie a včera sme sa tam konečne dostali a neolutovali sme ...Pozreli sme koníky, ovečky,zajace, kravičku-deti sa pohrali na ihrisku( preliezky, hojdačky,piesok, trampolína. Najedli sme sa tam,inak tie bryndzové halušky tam chutia úplne inak ako z bryndze z nejakého hypermarketu-cenovo je to tam tak akurát. Na to , že všetko tam je domáce tak cenovo aj obsluha bolo všetko OK, na to, že tam bol nával ľudí,tak to stíhali...Jediné, čo ma cenou neuspokojilo,tak majú trošku drahšie kávy ako obyčajne, ale to je jediná taká výtka...
Potešilo ma aj to, že nieje to tam ako niekde na výstave, že všetky zvieratá sú "vyparádené,"upravené"-proste sú ako naozaj v prírode a ako sme aj my-ľudia- jeden taký, druhý onaký...
A dokonca, mňa ako fajčiara prekvapilo to, že nekritizujem, že v celom areáli je zákaz fajčenia( je tam 1 fajčiarsky kútik)-vobec mi tých pár cigariet tam nechýbalo...
Nabudúce sa tam radi vrátime zasa...

P.S.- toto nieje reklama,ale popis skúsenosti :rolleyes:
JarkaL
30.07.09,09:45
Stanko, kde je tá biofarma? Je to smerom na Malacky za Stupavou? Tam som videla nejakú odbočku doprava, je to ono?
Stanislav 1975
30.07.09,09:49
Stanko, kde je tá biofarma? Je to smerom na Malacky za Stupavou? Tam som videla nejakú odbočku doprava, je to ono?

Áno je to presne tam-už ako vyjdeš zo Stupavy smerom za Malacky, tak asi po 2 km je tá odbočka a potom sa ide ešte 2 km po lesnej ceste, ale to už uvidíš-je to celkom OK cesta...(len troška úzka, treba ísť pomaly)- ale taký výlet stojí za to a chodte tam hladní, tam sa najete na takom salaši.

A keď tam ideš tak pri ovečkách je jedna taká kravička- pozdrav ju odomňa - to je moja kamoška-:D
JarkaL
30.07.09,10:00
Dobre, pozdravím ju. Inak ja s deťmi chodievam na farmu do Borinky, je tam jeden pán, čo nám kopal studňu a jeho strava pozostávala z chleba, kozieho syra a mlieka. Začali sme k nemu chodiť pre syr a mlieko, má tam kozy, zajace, psy, mačky, kone, srnčeka a také asi 5-ročné prasa - volá sa Rudlo. V živote som také staré prasa nevidela, u nás doma vždy skončilo veľmi smutne, ale on ho chová pre radosť, nie pre mäsko. Tie zvieratá sú tam veľmi milé, kozy sa k nám vždy rozbehnú a nechajú sa škrabkať, vidno na nich , aké sú šťastné a to ich mliečko asi preto tak chutí, vôbec nesmrdí, oni nie sú zavreté v chlieve, ale pod prístrešok idú len ak samé chcú.
Stanislav 1975
30.07.09,10:02
Dobre, pozdravím ju. Inak ja s deťmi chodievam na farmu do Borinky, je tam jeden pán, čo nám kopal studňu a jeho strava pozostávala z chleba, kozieho syra a mlieka. Začali sme k nemu chodiť pre syr a mlieko, má tam kozy, zajace, psy, mačky, kone, srnčeka a také asi 5-ročné prasa - volá sa Rudlo. V živote som také staré prasa nevidela, u nás doma vždy skončilo veľmi smutne, ale on ho chová pre radosť, nie pre mäsko. Tie zvieratá sú tam veľmi milé, kozy sa k nám vždy rozbehnú a nechajú sa škrabkať, vidno na nich , aké sú šťastné a to ich mliečko asi preto tak chutí, vôbec nesmrdí, oni nie sú zavreté v chlieve, ale pod prístrešok idú len ak samé chcú.

Ja som chodil do Borinky do pionierského tábora-;)
2009
01.08.09,04:24
Dal si tu dobrý typ. Myslím pre nás čo chcú trošku von z betónovej džungle. http://www.slovakpub.sk/slovak/view.php?cisloclanku=2007090702
Idem tam budúci víkend a už sa teším strašne moc. Je to blízko Bratislavy. Vďaka za tému prinútilo ma to trošku naštartovať a tešiť sa.