jana9782
12.07.09,12:28
Prosim (ako vždy) o radu...
Nie som žiadny pc expert,a neviem čo mám urobiť s mojím "šrotom".
Ak zapnem pc,nabehne mi okno "Windows Genuine Advantage Notification".spomína sa tam čosi o legajnej verzii windowsu (čo nemám).Ako to vypnem,aby mi to nenaskakovalo pri každom zapnutí?
Ďalší moj problém:ak som na nete,a chcem si pozrieť svoje fotky,alebo hociaké obrázky,alebo mám otvorené viac ako 1 stránku,tak mi zas vyskočí okno že: chyba (či čo) aby mi to zmizlo,kliknem na "neodesilat" ale to mi zruší celý internet,a musím sa prihlásiť znova... :( alebo mi buď vypne monitor,alebo sa mi reštartuje pc...
A nemôžem sa dostať cez "tento počítač" na disk c,d...nikam.Vybehne mi ponuka programov a mám si vybrať cez ktorý sa tam chcem dostať...ale žiaden vhodný program tam nie je,len prehrávače...
Už som sa pýtala viacerých,ale každý mi radí niečo iné,alebo poradiť nevie...
Je na vine nejaký vírus,alebo čo?
pomohlo by dať preinštalovať windows?
ĎAKUJEM :)
Stanislav 1975
12.07.09,10:37
Janka,vsak to ti bude stale naskakovat,lebo nemas legalny windows(ako si sa sama priznala)daj si zlegalizovat windows a prestane ti to robit...
marko182
12.07.09,10:45
Co sa tyka prvej casti problemu, suhlasim so Stanislavom. Najjednoduchsie riesenie je zlegalizovat Windows. Budes mat pristup ku vsetkym updatom a bezpecnostnym zaplatam, cize v konecnom dosledku budes mat menej problemov s PC. Taktiez mozes v buducnosti prejst na novsiu verziu Windows za menej penazi.

Kontrole pravosti sa da sice predist tym, ze preinstalujes Windows a zakazes automaticke aktualizacie, ale potom nemas moznost instalovat bezpecnostne zaplaty (teda aspon nie vsetky).

Co sa tyka zvysku problemu, mozno sa da odstranit aj menej casovo narocnym sposobom, ale kedze vyzera, ze sa ti problemy nakopili, tak ja odporucam preinstalovat.
Stanislav 1975
12.07.09,10:54
Janulka a mas ty vlastne nainstalovany antivirak?Inak,raz za cas(raz za 2 roky)je vhodne na pc urobit taku malu 'stk-acku'.zavolat odbornika a om ti pc pozrie,precisti,odstrani to co tam nema byt a pod.lebo ak sa to nerobi,tak sa znizuje vykon pc a pod.
jana9782
12.07.09,11:25
Janka,vsak to ti bude stale naskakovat,lebo nemas legalny windows(ako si sa sama priznala)daj si zlegalizovat windows a prestane ti to robit...


nikdy som nemala legalny windows,a doteraz mi to nerobilo... vlastne nic z toho mi nerobilo :)
jana9782
12.07.09,11:37
Janulka a mas ty vlastne nainstalovany antivirak?Inak,raz za cas(raz za 2 roky)je vhodne na pc urobit taku malu 'stk-acku'.zavolat odbornika a om ti pc pozrie,precisti,odstrani to co tam nema byt a pod.lebo ak sa to nerobi,tak sa znizuje vykon pc a pod.

mam... avast:) Uz sa mi naň pozrel aj odbornik (sice sa zubami nechtami branil,ze nemóóóóóóže,že kôli nelegalnemu windowsu,ale ukecala som ho mimotemy ) A do popisu opravy mi dopísal,citujem: "bolo by vhodné aktualizovať ovládač VGA -jedno slovíčko neviem prečítať- RADEOV-900/z CD výrobcu graf.karty resp.stiahnuť z internetovej stranky...
No to ma skoro zabilo,lebo ako som uz spomínala : nie som pc expert aaaaaani z ďaleka :( a nechapem nič z toho...
sondaw
12.07.09,11:46
Zdravím, to co ti napsal je jenom to, že by to chtělo aktualizovat ovladač grafické karty
Ovládací panelySprávce zařízení>Grafické adaptéry>pravým myšítkem na název graf. karty a aktualizovat ovladače
Myslím ale, že tohle nebude problém, který se ti na PC vyskytl, problém bude právě ten nelegální systém a zřejmě stažení určité aktualizace, která pravost systému ověřuje.
Pokud systém nezlegalizuješ, budou problémy zřejmě narůstat, ale je to jen můj názor
Můžeš sice PC vyčistit třeba CCleanerem nebo AdvancedSystem Care, proskenovat Spybot Destroy nebo MalwareBytes Antimalware, ale nevím, jestli to pomůže
Programy najdeš třeba na http://www.slunecnice.cz/sprava-zabezpeceni-pocitace/
jana9782
12.07.09,11:56
Zdravím, to co ti napsal je jenom to, že by to chtělo aktualizovat ovladač grafické karty
Ovládací panelySprávce zařízení>Grafické adaptéry>pravým myšítkem na název graf. karty a aktualizovat ovladače
Myslím ale, že tohle nebude problém, který se ti na PC vyskytl, problém bude právě ten nelegální systém a zřejmě stažení určité aktualizace, která pravost systému ověřuje.
Pokud systém nezlegalizuješ, budou problémy zřejmě narůstat, ale je to jen můj názor
Můžeš sice PC vyčistit třeba CCleanerem nebo AdvancedSystem Care, proskenovat Spybot Destroy nebo MalwareBytes Antimalware, ale nevím, jestli to pomůže
Programy najdeš třeba na http://www.slunecnice.cz/sprava-zabezpeceni-pocitace/

aha,no dobre dik za radu :) ale ako zlegalizujem,a co cca ma to bude stáť...
premiko
12.07.09,13:36
- no su aj taky machri co na nelegalny windows chcu tahat legalne aktualizacie ... hehehe... tak im treba... toto mal kamos v PC.. podarilo sa mi toho zbavit jednym crackom, ale uz si nespomeniem veru, kde som to stiahol a ci bude este aj aktualny...

- ale ujo Gugl mozno podari, treba hladat ...
sondaw
12.07.09,14:29
Stefan2005
12.07.09,14:47
nikdy som nemala legalny windows,a doteraz mi to nerobilo...

no aby si sa o tomto presvedčila, treba skúsiť overenie pravosti na http://www.microsoft.com/genuine/validate/ValidateNow.aspx?displaylang=sk
keď test prebehne k spokojnosti, tak chybu treba hľadať inde, keď sa nepotvrdí pravosť, vieme na čom sme...
duves
12.07.09,17:21
Prosim (ako vždy) o radu...
Nie som žiadny pc expert,a neviem čo mám urobiť s mojím "šrotom".
Ak zapnem pc,nabehne mi okno "Windows Genuine Advantage Notification".
Par kilobajtovy subor a obťažujuce hlašky su preč.
pistik71
12.07.09,18:15
mam... avast:) Uz sa mi naň pozrel aj odbornik (sice sa zubami nechtami branil,ze nemóóóóóóže,že kôli nelegalnemu windowsu,ale ukecala som ho mimotemy ) A do popisu opravy mi dopísal,citujem: "bolo by vhodné aktualizovať ovládač VGA -jedno slovíčko neviem prečítať- RADEOV-900/z CD výrobcu graf.karty resp.stiahnuť z internetovej stranky...
No to ma skoro zabilo,lebo ako som uz spomínala : nie som pc expert aaaaaani z ďaleka :( a nechapem nič z toho...

No jo, ODBORNIK :-) to mam tak rad... A mohol tam pripisat ze vymenit pocitac, nie?
Prvy problem je jasny. Bud legalizuj, alebo cez Google vyhladaj program pre odstranenie tej hlasky (alebo na nejakom menej legalnom fore ako je toto :)).
Druhy problem je najskor virus, mas na diskovej oblasti C aj D subor autorun, vdaka ktoremu ked chces ist cez prieskumnika, tak chce nieco spustit. Ale asi nema co, lebo virus/skodlivy kod mozno "spacifikoval" Avast (ale smeti po sebe nechal)
jana9782
13.07.09,06:49
VEĽMI PEKNE ĎAKUJEM VšETKÝM ZÚČASTNENÝM (aj nezúčastneným) RIEŠITEĽOM MOJHO PROBLÉMU... :)