veve4
12.07.09,12:54
Dobry den, vyskytol sa u mna problem. Pri vymazavani nejakych "nepotrebnych" programov som vymazala aj zvukove zariadenie. Reproduktory mam normalne zapojene v pocitaci aj v elektrine, len nie su instalovane. Pri zapnuti PC mi vyhodi "nasiel sa novy hardver" ale ked dam instalovat, nedokonci sa, lebo ja uz nemam instalacne CD co som dostala k reprakom. Chcem sa spytat, ci sa to neda nejako nainstalovat aj bez toho cd. dakujem
marko182
12.07.09,11:18
K reproduktorom ziadne instalacne CD nepotrebujes. Ovladace potrebujes k zvukovej karte, ktoru mas v pocitaci.

Aky mas pocitac? Je to klasicke PC alebo notebook? Ak je to PC, je to nejake znackove alebo "skladacka"? Ak znackove, aka znacka a model/typ? Ak skladacka, mas od toho nejake papiere, podla coho by sme zistili, aku zvukovu kartu mas v pocitaci?

Skus napisat viac o tom pocitaci, potom uvidime.
veve4
12.07.09,11:30
mam windows xp, klasicky znackovy, ale znacku ti neviem povedat, to je asi vsetko co viem..(mudra som ze?? :)))
sondaw
12.07.09,11:37
Myslím, že značku počítače nepotřebujeme, popíšu ti cestu z Visty, na XP to bude podobné
Otevři Ovládací panely>Systém>Správce zařízení>Řadiče zvuku, videa a her - tady to rozklikni a najdeš zde svoji zvukovou kartu, klepni na ni pravým myšítkem a aktualizuj ovladače
marko182
12.07.09,12:07
Myslím, že značku počítače nepotřebujeme, popíšu ti cestu z Visty, na XP to bude podobné
Otevři Ovládací panely>Systém>Správce zařízení>Řadiče zvuku, videa a her - tady to rozklikni a najdeš zde svoji zvukovou kartu, klepni na ni pravým myšítkem a aktualizuj ovladače

Ale ved pise, ze nema ovladace?:confused:
sondaw
12.07.09,12:12
Dobře, ale popsanou cestou by zjistila svoji kartu a podle toho už se dají najít ovladače na stránkách výrobce, na to ale nepotřebujeme vědět značku PC, ne?:)
Také zjistí, co vůbec v PC má
veve4
12.07.09,12:25
dakujem vam pekne, ale uz to mam , nieco som stiahla z netu...ale dakujem :-)
misoft
13.07.09,10:22
marko182
Windows majú v sebe zabudované niečo ako "default" - čiže tam majú aj základný ovládač zvuku! Ak by potrebovala (ale už nepotrebuje - má to z netu - šikulka), tak by našla niečo ako základný alebo defaultný ovládač zvuku a muselo by to šlapať.