Tommy Smith
12.07.09,16:54
Dobrý deň, mám taký "menší" problém...

Ráno som bol na záhrade, ničoho čudného som si nevšimol, idem si pred hodinkou na záhradku znovu, a hľa - včely! Roj asi veľkosti dospelého pudlíka :D

Tak ma napadlo, že by záhradkári tuná na fóre vedeli poradiť, ako sa ich zbaviť? Pokúšali sme sa ich vydymiť, po takmer hodine sme ich z konára vyhnali, no čo tie vybité... neurobili - premiestnili sa v kľude na vedľajší strom a otravujú ďalej. Neboli by ani tak problémom, ale doma máme dvojročné dieťa, ak by sa niečo stalo... Ach jaj nechcem pomyslieť na švagrininu reakciu.

Ak by niekto vedel, bol by som vďačný. Ďakujem...
Andy Kralik
12.07.09,15:06
Pravdepodobne sa vyrojil a usiel nejaky roj miestnemu vcelarovi. Taky roj az tak daleko neuleti. Takze treba ho najist - on sa uz o neho postara. :) Ak by som nenasiel majitela, poziadal by som akehokolvek vcelara v okoli o pomoc.

Moja rada:
- opytal by som sa susedov, pripadne starostu ci nevedia kto ma v okoli vcely.
- pripadne by som zavolal na Slovensky zvaz vcelarov - http://www.vcelari.sk/ - nech poradia najblizsieho vcelara. Na stranke sa da najist aspon nejaky adresar chovatelov. Najdi si najblizsieho. Pripadne vygoogli "vcely med a tvoje mesto"

Vela stastia
Tommy Smith
12.07.09,16:16
Zdravím, tak som nakoniec kontaktoval zväz, dúfam, že odpovedia...

O stránke som doteraz nevedel, ďakujem teda za tip, snáď pomôže ;)
karino
12.07.09,18:43
nechaj ich tak vcelly ti iste neublizia oni rano odletia prec.alebo ak je nablizku vcelar oznam mu to. v nasom meste chodim ja hlavne co sa tyka verejneho priestranstva a davam roje dole zo stromov a inych miest...