adu80
12.07.09,17:32
Dobry den

Viete mi poradit,ked ja platim opatrovatelke €290 na mesiac,ci mi to preplatia?
willma
12.07.09,16:58
kto by ti to mal preplatiť? Je to tvoje dieťa? Buď ho máš v škôlke alebo sa stará opatrovateľka, stále si to hradíš sám tak ako všetci ostatní.
wagner
12.07.09,18:43
Dobry den

Viete mi poradit,ked ja platim opatrovatelke €290 na mesiac,ci mi to preplatia?
Myslíš asi to, čo sa malo schváliť. Že keď máš opatrovateľku, ktorá má živnosť a ideš do práce, tak máš nárok na plný rodičovský príspevok. Keď by Ti dieťa zadarmo opatrovala stará mama, tak by si príspevok mala krátený. Neviem či to schválili a v akej podobe, nesledovala som to lebo ma to nezaujímalo.
veronikasad
12.07.09,18:48
Podmienky poskytovania príspevku pozri tu :

http://www.employment.gov.sk/DIS/dis/index.php?id=395
brčko
12.07.09,19:01
Dobry den

Viete mi poradit,ked ja platim opatrovatelke €290 na mesiac,ci mi to preplatia?

ak má dieťa do 3-och rokov (ak ide o dieťa s dlhodobo nepriaznivým zdrav.stavom, tak max. do 6rokov) a ty si zárobkovo činná, t.j.pracuješ bud na prac.pomer alebo si szčo, tak máš nárok na príspevok na starostlivosť o dieťa (ak nepoberáš rodič.príspevok podla prechodného ustanovenia) bud vo výške
1. 25% zo sumy rodič.príspevku na 1dieťa, ak sa o dieťa stará samotný rodič vykonávajúci zárobkovú činnosť alebo iná fyzická osoba, ktorá nie je živnostník a ani nepoberá rodič.príspevok.

2. alebo vo výške preukázaných nákladov max. vo výške RP, ak sa o dieťa starajú v škôlke, jasliach, fyzická osoba na živnosť

opatrovatelka,
- ak nemá živnosť, tak podla mna spadá do tej prvej skupiny. V takom prípade máš nárok na 25% z RP, ktorý je t.č. 158,67eur, takže 25% je 39,67eur predpokladám
- ak má živnosť, tak máš nárok na príspevok vo výške 158,67eur na dieťa na mesiac, t.j. určite nie 290eur, za obdobie od 9/09 vo výške 164,22eur. Výdavky musíš preukázať.

príspevok sa vypláca najviac 6mesiacov dozadu, t.j. predpokladám môžeš tam naraz doniesť doklady za 6mesiacov, ak tam nechceš chodiť mesačne s dokladmi, no nie za dlhšie odbobie.
adu80
13.07.09,06:19
ak má dieťa do 3-och rokov (ak ide o dieťa s dlhodobo nepriaznivým zdrav.stavom, tak max. do 6rokov) a ty si zárobkovo činná, t.j.pracuješ bud na prac.pomer alebo si szčo, tak máš nárok na príspevok na starostlivosť o dieťa (ak nepoberáš rodič.príspevok podla prechodného ustanovenia) bud vo výške
1. 25% zo sumy rodič.príspevku na 1dieťa, ak sa o dieťa stará samotný rodič vykonávajúci zárobkovú činnosť alebo iná fyzická osoba, ktorá nie je živnostník a ani nepoberá rodič.príspevok.

2. alebo vo výške preukázaných nákladov max. vo výške RP, ak sa o dieťa starajú v škôlke, jasliach, fyzická osoba na živnosť

opatrovatelka,
- ak nemá živnosť, tak podla mna spadá do tej prvej skupiny. V takom prípade máš nárok na 25% z RP, ktorý je t.č. 158,67eur, takže 25% je 39,67eur predpokladám
- ak má živnosť, tak máš nárok na príspevok vo výške 158,67eur na dieťa na mesiac, t.j. určite nie 290eur, za obdobie od 9/09 vo výške 164,22eur. Výdavky musíš preukázať.

príspevok sa vypláca najviac 6mesiacov dozadu, t.j. predpokladám môžeš tam naraz doniesť doklady za 6mesiacov, ak tam nechceš chodiť mesačne s dokladmi, no nie za dlhšie odbobie.
Dakujem za odpoved,to som chcela vediet.
Niamh
19.03.13,09:48
Dobrý deň, prosím vás o radu, mám 2,5 ročné dieťa a 28.12.2012 som nastúpila na druhú materskú. Druhá dcérka sa narodila 21.01.2013. Od decembra staršia dcérka chodí do súkromnej škôlky, ktorá stojí mesačne 170€. Do 6 týždňov od narodenia druhého dieťaťa t.j. do 03.03.2013 máme nárok na "Príspevok na starostlivosť o dieťa".
Akurát som volala s pracovníčkou ÚPSVaR, ktorá nás má na starosti, a ona mi povedala, že máme nárok iba na príspevok na star.o dieťa vo výške 41,10€ za mesiac. Nie na preplatenie nákladov na škôlku. Myslela som, že ak preukážeme zaplatené náklady vo výške 170€, bude to v tejto výške. Má pravdu? Vopred vám ďakujem za odpoveď :-).