silviaz
12.07.09,18:43
ahojte

rada by som sa poradila o danej teme ak s tym ma niekto osobnu skusenost.
partnerov syn 18 r. mal pred troma miesiacmi spontanny pneumotorax na pravej strane pluc. lekari mu spravili drenaz po styroch dnoch sa spravil znova. Zacali ho pripravovat na operaciu pri ktorej sa ludovo povedane vystrihnu poskodene casti. Pred operaciou mu skolabovala aj lava strana pluc a zistilo sa v nej sedem " bublin ". Povedali ze treba konat operovali mu jednu stranu pluc po mesiaci zotavenia nasledovala druha strana. Po tyzdni ho prepustili do domaceho liecenia po dalsom tyzdni sa zistilo ze na oboch stanach sa to tvori znova. Lekari zvazuju dalsiu opreraciu. Chlapec je atlet teda pred tymto bol atlet na sportovom gymnaziu, vela sportuje aj sam plavanie snowbord, lyzovanie. Sport je cely jeho zivot. Momentalne len sedi a trapi sa ci vobec bude normalne zit. Lekari pri otazke o sporte len pozeraju do zeme a mam pocit ze my nechcu povedat pravdu ze uz je to nemozne.
Zatial nam lekar presne nevysvetlil podrobnosti dalsej operacie, len ze je to posledna moznost, ze tuto operaciu robia len ked to inak nejde.

Komunikujem s lekarom a presla som si desiatky stranok o tejto chorobe len by som rada mala pocity cloveka ktory to prezil sam alebo jeho blyzkych nech viem tomu chalanovi dat trochu nadeje.

velmi dakujem kazdemu kto napise :)