tasko
12.07.09,19:08
Prosím o radu. Som vlastníkom panelového bytu na šiestom poschodí bez balkónu. Chcel by som si dodatočne dorobiť balkón. Je to možné? Vie mi niekto poradiť, čo k tomu všetko potrebujem papierovo vybaviť? Ďakujem za každú radu.
duves
12.07.09,17:24
Ak niečo take prejde, tak zožeriem kefu.
macacko
14.07.09,10:00
neviem ako, ale ak sa budeš veľmi snažiť, určite sa to nejako dá.
Ja len viem, že keď sme chceli pri výmene pôvodných okien za plastové urobiť v rámci pôvodného rozmeru namiesto 3okna 2 okno, tak vraj by sme mali na to požiadať o povolenie. A to z dôvodu : že to kazí "muštru" ked nie sú všetky okná na bytovke rovnaké. Urobili sme to bez povolenia, a isto nie sme sami.
Nechcem tým teraz povedať, že to máš urobiť bez povolenia, ale to, že to bude ťažké. Avšak myslím, že sa isto nájde nejaká diera v zákone.....Riadim sa heslom: Všetko sa dá ak sa chce.
PS: tiež som chcela pristaviť terasu k 2posch/2p.(4byt.) a nebyť toho, že sa o 3 týždne sťahujeme do paneláku z 2 balkonmi,tak sa do toho dám. Čo-to som zisťovala a ak sa dobre pamätám mohla by to byť drevostavba so súhlasom susedov a SBD a asi aj stavebného úradu. Ale ako vravím je to len malá bytovečka a nie x-poschodový panelák...
duves
14.07.09,10:15
neviem ako, ale ak sa budeš veľmi snažiť, určite sa to nejako dá...
A na strechu bazén a tenisové kurty. Financne lepsie situovany, si tam môžu umiestniť rovno heliport pre vrtulniky. Ved naco chodiť po schodoch, či jazdiť pachnucim výťahom.

http://www.reny.sk/taliansko/rimini/delizia/02.jpg
Miloš Mičega - CIMOM TN
14.07.09,10:16
Prosím o radu. Som vlastníkom panelového bytu na šiestom poschodí bez balkónu. Chcel by som si dodatočne dorobiť balkón. Je to možné? Vie mi niekto poradiť, čo k tomu všetko potrebujem papierovo vybaviť? Ďakujem za každú radu.

Viem o prípadoch, keď sa to robilo.
Nerobilo sa to však individuálne. Spravila sa robila celá rada nad sebou. Nosná konštrukcia bola oceľová.

Takže podľa mňa sú dve základné podmienky :
1. Súlad prístavby k bytovému domu s územným plánom (záväzná časť vyhlásená vo VZN).
2. Súhlas spoluvlastníkov (neviem či ste SVB).

Potom je tretia, ale asi najhlavnejšia :
3. Súhlas na spoločnú investíciu. Môže to platiť aj jeden, ale asi by bol ...........
__________________________________________________

Ak budú na všetky 3 podmienky odpovede ÁNO, tak sa dá pokračovať.


CIMOM
duves
14.07.09,10:19
Viem o prípadoch, keď sa to robilo.
Nerobilo sa to však individuálne. Spravila sa robila celá rada nad sebou. Nosná konštrukcia bola oceľová.

Takže podľa mňa sú dve základné podmienky :
1. Súlad prístavby k bytovému domu s územným plánom (záväzná časť vyhlásená vo VZN).
2. Súhlas spoluvlastníkov (neviem či ste SVB).

Potom je tretia, ale asi najhlavnejšia :
3. Súhlas na spoločnú investíciu. Môže to platiť aj jeden, ale asi by bol ...........
__________________________________________________

Ak budú na všetky 3 podmienky odpovede ÁNO, tak sa dá pokračovať.


CIMOM
Tak by sa dalo.
macacko
15.07.09,02:48
nevravím??? všetko sa dá, ked je snaha (a peniaze)
amoo
15.07.09,07:49
Tento problem by sa mozno dal riesit, pomohlo by ak by viacery nad sebou mali zaujem a spolocne to zrealizovat. Pomomohlo by aj to ak by balkonova doska sa osadila zhodou okolnosti do vycnelku L al. U tym myslim vycnelok ked pozriete z okna je to rovna stena al. kut a do tohto kuta sa lepsie uchyti doska tak aby bol balkon vlastne z dvoch az troch stran chraneny obohnany obvodovym murom bytovky tak su stavane niektore veziaky potom staci uz len rovne zbradlie. Ak je to precelie domu rovna stena bude to trcat zvysia sa naroky na uchytenie dosky a zabradlie by bolo dookola, samozrejme ze treba zrealizovat kompletnu projektovu dokumentaciu a mnoho ineho az vas to odradi a este musi to esteticky zapadnut, co sa vyadria dalsie institucie.