Paula
03.08.05,08:58
Všetko dobré prajem Téry :) . Údaj z profilu nepustí :D :D
Jura
03.08.05,07:12
Pripájam sa aj ja
Johanka
03.08.05,07:41
On má iba rok ? A už je chatár ? Šikovný! Všetko naj...!

:) Alebo 101 ?
Pepa
03.08.05,13:39
No mne sa zdá, že prvý dátum bol 31.12.04. Vlastne nezdá, som o tom presvedčená.
Pepa
03.08.05,13:58
No darmo, SOM SVETOVÁ.
babenko1
03.08.05,15:43
Ale je to šikovné dieťa, už vie písať a aj čítať! Blahoželám ti k jednému rôčku života, a plávaj nad vodou v Porade!Vlasti.. tery tu pláva už od vzniku porady :-)
babenko1
03.08.05,15:53
Myslím, že to bude v tej výrobe, chichi... to vieš, geniálne dieťa :)
babenko1
03.08.05,15:57
Aká škoda.. veď si super :)
Johanka
04.08.05,15:15
Asi stratil rodný list cez VOSR :D
Heni
04.08.05,15:19
Téry, ty chceš, aby sme ti blahoželali každý deň? Veď včera si mal 1 rok, a dnes zasa?ved nám bude aspoň každý deň nalievať, nie? ;)
lenkak
04.08.05,17:47
Veď kto sa v dnešnej dobe k niečomu prizná....
Pepa
05.08.05,06:45
ved nám bude aspoň každý deň nalievať, nie? ;)No Téry, nalievaj aj dnes!!! A to denno-denne? Aby sa z nás nestali alkoholici!!!http://www.porada.sk/images/icons/icon11.gifhttp://www.porada.sk/images/icons/icon11.gifhttp://www.porada.sk/images/icons/icon11.gif
Pepa
06.08.05,10:41
Téry žartuješ? Po včerajšom "nalievaní" končím s pitím.:mee::mee:
Janka6685
06.08.05,12:10
No pred týždňom som bola na Teryho chate. Je tam tak krásne, že človek má chuť oslavovať každý deň, že existuje také krásne miesto:) . Lebo krásnych miest na svete ubúda:mee: .
Téry
06.08.05,12:19
No pred týždňom som bola na Teryho chate. Je tam tak krásne, že človek má chuť oslavovať každý deň, že existuje také krásne miesto:) . Lebo krásnych miest na svete ubúda:mee: .Janka, čo si nezakričala že Tééééery, mohli sme sa tam zoznámiť.
Muška
06.08.05,21:56
Tak Terka, my sme včera oslávili Tvoje každodenné narodeniny v Pravda cafe. Len Endrju vypil celú zásobu piva /t.j. 2 ks/. Neuhradený účet sme Ti nechali u švagra. :D
Bolo fajn, škoda , že si sa nemohla zúčastniť vlastnej oslavy. :)
Pepa
07.08.05,12:23
Muška, Térry je podľa všetkého rodu mužského. Hoci "človek nikdy nevie". Narodky každý deň a stále l rôčik, hoci na fote z profilu vyzerá aspoň na 2. Takže aj s tým rodom mužským to tiež môže byť naopak.http://www.porada.sk/images/icons/icon12.gifhttp://www.porada.sk/images/icons/icon12.gifhttp://www.porada.sk/images/icons/icon12.gifhttp://www.porada.sk/images/icons/icon12.gifhttp://www.porada.sk/images/icons/icon12.gifhttp://www.porada.sk/images/icons/icon12.gifhttp://www.porada.sk/images/icons/icon12.gif
A s tým účtom ste to urobili superne.
Paula
07.08.05,12:57
Erika, nielen Muška veľmi dobre vie o mužskom rode daného mimikry :D
Janka6685
09.08.05,08:48
Janka, čo si nezakričala že Tééééery, mohli sme sa tam zoznámiť.
Počuj, teraz som si pozerala tvoj profil a nie som si istá. Máš tam "VT", čo je väčšinou Vranov, ale môže to byť skratka Vysokých Tatier. Potom tam máš, že si chatár. To vážne? Čo je pravda?

Btw, máš na fotke nejaké zlatučké miminko. To je tvoje?
bepo
09.08.05,09:04
VT znamená Vysoké Tatry a to miminko je putovné,príď na stretko a za malú úplatu si ho môžeš požičať. ;)
ALLL
09.08.05,09:29
Janka, čo si nezakričala že Tééééery, mohli sme sa tam zoznámiť.Ako tak citam...uz neviem co je pravda...minuly mesiac som tiez bola na Teryho chate,dokonca sme tam aj prespavali...Hm-tak teraz neviem,ci sa tu
pise o tom chatarovi,co tam vtedy bol:confused: :D
Janka6685
09.08.05,09:42
VT znamená Vysoké Tatry a to miminko je putovné,príď na stretko a za malú úplatu si ho môžeš požičať. ;)
A koho je to putovné miminko? A úplatu si žiada majiteľ, alebo miminko. Ja len aby som vedela, čo doniesť. Alebo obaja? Preistotu.:D
Janka6685
09.08.05,09:44
Btw, pred týždňom sme prišli s Tatier opálený ako od mora a teraz je tam kopa snehu. Zbláznilo sa počasie, či čo?:eek:
Jozef Mihál
09.08.05,19:27
A koho je to putovné miminko? A úplatu si žiada majiteľ, alebo miminko. Ja len aby som vedela, čo doniesť. Alebo obaja? Preistotu.:DPokiaľ viem, miminko vôbec nie je putovné.
Majiteľ má rád slivovicu a miminko hipp-ky. Preistotu.
ALDA
09.08.05,20:05
Pokiaľ viem, miminko vôbec nie je putovné.
Majiteľ má rád slivovicu a miminko hipp-ky. Preistotu.
Pokiaľ viem ja, to miminko je poraďáčka-konateľka a je všetkých..:) Hlavne
kamarátka najväčšej poraďáčky!!:):)

Hela
Janka6685
10.08.05,08:37
Začína to byť pomaly hlavná téma, ale už mi konečne niekto kompetentný povie, čije je to bábo? Však sa priznajte. To bábo je také zlaté, že aj výrobcovia/majitelia musia byť zlatý.


Btw, som trochu (trochu dosť) nechápavá, ale čo sú hipp-ky?
Téry
10.08.05,09:57
Ach tie slobodné bezdetné...
Však možno už o 9 mesiacov + ďalšie 4, budeš Janka ovládať čo je Hipp.
Janka6685
10.08.05,10:49
Ach tie slobodné bezdetné...
Však možno už o 9 mesiacov + ďalšie 4, budeš Janka ovládať čo je Hipp.
No ja mám kopu súrodencov a teraz mesačnú sestričku, a myslím si o sebe, že sa o deti viem postarať, ale Hipp? To nie je ten čaj v takej okrúhlej krabici? No fakt neviem. Sa hanbím:( ...
Téry
10.08.05,10:58
No dobre,
hippky sú dojčenské výživy,
zeleninová zmes,
ryža s bokolicou,
jablká s hruškami,
kukurica a zemiaky s morčacím mäsom,
banány s marhuľami,
karotka s jablkami,
(pivo so slivovicou),
atď.
Paula
10.08.05,11:01
.............
Janka6685
10.08.05,11:33
No dobre,
hippky sú dojčenské výživy,
zeleninová zmes,
ryža s bokolicou,
jablká s hruškami,
kukurica a zemiaky s morčacím mäsom,
banány s marhuľami,
karotka s jablkami,
(pivo so slivovicou),
atď.
No to som nevedela asi preto, lebo preferujem stravu, ktorú si mamička pre svoje dieťa pripraví doma sama.
Téry
10.08.05,11:39
No to som nevedela asi preto, lebo preferujem stravu, ktorú si mamička pre svoje dieťa pripraví doma sama.Súhlasím ale tu v horách sme odkázaní len na to, čo nám pripraví popradské Tesco. A čo donesú nosiči sem hore. BTW za jednu 125g hippku im to vychádza na 2 Sk nosičského.
lenkak
10.08.05,11:46
Veď čo sa za mladi naučíš akoby si v starobe našiel. Vlasti nepoznáš ten výrok.
Janka6685
10.08.05,14:40
Súhlasím ale tu v horách sme odkázaní len na to, čo nám pripraví popradské Tesco. A čo donesú nosiči sem hore. BTW za jednu 125g hippku im to vychádza na 2 Sk nosičského.
Však to som nemyslela vzlom. Pár nosičov som videla a musím povedať, že im nezávidím. Ja som sa potila jak sviňa s takým úbohým rupsakom a čo mali oni na chrbte, tak to je veru sila.

A ty si vážne z tej chaty? A čo tam robíš? Vedúceho, alebo si majiteľ, alebo...? Lebo ak sa tam vážne zdržiavaš, tak odkáž kuchárovi, že robí najlepšiu kapusnicu v celých Tatrách. Už som ju jedla skoro na každej chate, ale takú fajnú kyslú nemali nikde. Mňam.
Téry
10.08.05,15:05
Robím tam účtovníctvo, teraz v lete je veľký frmol, dať dokopy takú depku nie je sranda. Milana pozdravím, poteší sa, že má úspech aj na Porade.
Janka6685
10.08.05,15:28
Robím tam účtovníctvo, teraz v lete je veľký frmol, dať dokopy takú depku nie je sranda. Milana pozdravím, poteší sa, že má úspech aj na Porade.
Ale fakt ho pozdrav, lebo ja som na kapustnice znalec. Som si dala záväzok, že ochutnám na každej chate.
Jozef Mihál
10.08.05,15:43
Téry, aj ja sa chystám na tú tvoju chatu. Už sa teším na tú kapustnicu a dúfam že ťa tam kdesi stretnem, ak práve nebudeš kamzíky počítať (ozaj, do ktorého riadku výkazu DPH píšeš počet kamzíkov?).
bepo
10.08.05,15:49
Podľa mňa sa kamzíky píšu do toho istého riadku ako zajace s orlom na chrbte -r.52 :D
Téry
10.08.05,15:55
Podľa mňa sa kamzíky píšu do toho istého riadku ako zajace s orlom na chrbte -r.52 :DNerobte si tu prosím srandu z mojich kamzíkov, už hodinu ich rátam a stále mi jeden chýba. Žeby pytliaci z Poľska? Chodia sem cez Sedielko, darebáci. http://10.10.10.4/www.porada.skk/images/icons/icon8.gif
ALDA
10.08.05,16:05
Téry veď my Ťa ľutujeme...:D Preto Ti Bepo aj odpovedal..:)
Dúfam, že to do konca prázdnin dáš do poriadku a kamzíka nájdeš. Lebo keď príde DK..tak neviem, neviem..:D

Hela
Téry
10.08.05,16:10
Nevadí, zaženiem sem nejakého z Veľkej studenej, tam ich je dosť.
bepo
10.08.05,16:14
Škoda že si skôr nepovedal že ti 1 chýba,Muška mala 2 kozičky ale už ich upiekli.Mohli sme jednu nastriekať na kamzíka :D
Téry
10.08.05,16:23
Škoda že si skôr nepovedal že ti 1 chýba,Muška mala 2 kozičky ale už ich upiekli.Mohli sme jednu nastriekať na kamzíka :DTo je fakt škoda, akurát taká malá kamzík - koza zmizla. Nikto by si to ani nevšimol. Ale náš bača by možno rozoznal, že to kamzíčie mlieko z cecíka nie je kamzíčie.
brm
10.08.05,17:20
Škoda že si skôr nepovedal že ti 1 chýba,Muška mala 2 kozičky ale už ich upiekli.Mohli sme jednu nastriekať na kamzíka :Dbepčo, kam si kukal na poslednom kafčotrefe? muška mala kozičky a všetky dve predsa so sebou...
bepo
10.08.05,17:32
Kozičky sú mrňavé a to nie sú Muškine :p
endrju
12.08.05,08:27
Téry, k dnešnému druhému výročiu, všetko najlepšie.:p Rastieš nám. Ešte pred pár dňami to bolo len prvé výročie.:D
Pepa
12.08.05,08:33
Rastie chlapec, ako z vody. Že by to robilo to pivo so slivovicou?
Heni
12.08.05,13:37
Téry, k dnešnému druhému výročiu, všetko najlepšie.:p Rastieš nám. Ešte pred pár dňami to bolo len prvé výročie.:Dmusí si s tým rastom pohnúť... aby bol na školeniach k ZP už dospelý... :p
Jozef Mihál
12.08.05,13:41
musí si s tým rastom pohnúť... aby bol na školeniach k ZP už dospelý... :pTéry, mládeži do 18 rokov vstup na školenia zakázaný :D .
Heni
12.08.05,13:51
Téry, mládeži do 18 rokov vstup na školenia zakázaný :D .ale ved on už teraz vyzerá ako tata z rodinky Úžasných :p:p:D teda, ak je pravda foto v profile...;)
Janka6685
14.08.05,07:53
Téry zasa?!

Veď ty si nič neužiješ, zostarneš za pár dní, a prepasieš aj to najkrajšie obdobie medzi druhou a treťou dekádou, t.j. milovanie! Brzdi, lebo budeš banovať, kým zistíš, aké je to pekné, už zabudneš, čo si zistil!
Presne tak...
Dnes sa konečne neopijeme, ale uvidíme zajtra...:D
Téry
14.08.05,17:34
Kamarat mi konecne doniesol digitalny fotak, tak tu ma mate aj s chatou.
Téry
14.08.05,17:45
Este par fotiek.

chata, ako ju urcite vsetci poznate,
takyto naval mame teraz skoro stale,
moj madarsky predok,
nas jedalny listok (super kapustnica len za 40,-),
na WC prosim sa chodi do prirody.
Paula
14.08.05,17:48
Téry, dvojročný?????????Dobehol nás 17-ky vekom , aj predbehol :D. Skončilo mimikry.
lenkak
14.08.05,20:16
Ešte hádam stíha...
Heni
15.08.05,04:40
Kamarat mi konecne doniesol digitalny fotak, tak tu ma mate aj s chatou.Téry, ved do septembra ti budeme ešte aj vykať... :eek: ;) :p
Heni
15.08.05,04:59
Téry, tak k dnešnej okrúhlej 100-ke všetko najlepšieeeee :) dúfam, že si už využil všetky výhody poberateľa sociálnych vymožeností...

alebo si to myslel ako 100 dní a nie rokov? :rolleyes:
Pepa
15.08.05,08:04
Ešte hádam stíha...No, ja si myslím, že už asi nie. 100-ka je 100-ka. Jedine, ak by bol taký "superný".
Janka6685
16.08.05,09:08
Konečne mám možnosť opýtať sa, čo na Teryho chate robil tento ujo (neviem, či kňaz, alebo farár...).
Johanka
16.08.05,09:47
Hádam by sa na túru obliekol do civilu. Tento vyzerá akoby spadol z oblakov.
Janka6685
16.08.05,09:52
Hádam by sa na túru obliekol do civilu. Tento vyzerá akoby spadol z oblakov.
Ale toto nie je vtip. Túto fotku sme urobili pred skoro dvoma týždňami na Teryho chate. Už som tu na poradu prilepila aj fotku, na ktorej tri mníšky nastupujú na lanovku na Lomnický štít. Fakt...Žeby hľadali vhodné miesto na najvyššie položený kostol na svete?
Téry
16.08.05,10:36
To je páter brat Mikuláš z rehole sv.Augustína,
každý rok v lete robí túru na chatu, mali ste na neho štastie.
Janka6685
16.08.05,11:34
To je páter brat Mikuláš z rehole sv.Augustína,
každý rok v lete robí túru na chatu, mali ste na neho štastie.
Tak to je super. Veľmi nás totiž zaujímalo, kto to je a ani som nedúfala, že sa to niekedy dozviem. Takže vďaka za vysvetlenie.

Btw, mali sme šťastie aj na Kubániho...:D . To je tiež atrakcia v Tatrách. (mám aj fotku, ale je veľká a neviem, ako ju zmenšiť)
Téry
16.08.05,11:39
TV JOJ, alias Kubani, je tu castejsie, ako kamziky (a stale mi jeden chyyba!)
Janka6685
16.08.05,11:41
TV JOJ, alias Kubani, je tu castejsie, ako kamziky (a stale mi jeden chyyba!)
Kmzikov je viac, Kubani je len jeden...Kubaniho som videla a kamzika ani jedneho...hrozne. Minule leto som videla svišťa. Nejako je tam málo zvieratiek. Aj keď na druhej strane, je v Tatrách dosť zvierat (ak myslím na niekoľko bezohľadných ľudí).
lenkak
16.08.05,11:41
Čo ho nenahradíš nejakou kozou? Takto Ti len nesedí inventár.
Téry
16.08.05,11:53
Pridavam teda fotku jednej spriatelenej vevericky, kazde rano si chodi na orechy :D :D :D
Janka6685
16.08.05,11:56
Pridavam teda fotku jednej spriatelenej vevericky, kazde rano si chodi na orechy.
Jeeej, aká pekná www.veverička (http://www.veverička).:D
Janka6685
16.08.05,12:01
Ja má svišťa. Len je ho zle vidieť.
Téry
16.08.05,12:06
Pekny svist. Pri Zamkovskeho sa mota nejaky medved, skusim ho niekedy vyblejsknut.
Tweety
16.08.05,12:08
včera večer v správach bolo plno svišťov, škoda, že sa nájdu zvery na dvoch nohách, ktoré ich chytajú do pascí.
MM
Janka6685
16.08.05,12:15
Pekny svist. Pri Zamkovskeho sa mota nejaky medved, skusim ho niekedy vyblejsknut.Medveď? To nehovor ani zo srandy. Síce Kubániho som odfotila na Zamkovského....žeby to bol on?:D


Ja sa na to...Všetky fotky tu viem prilepiť, len tie, kde je Kubáni sú vraj veľké. On asi bude naozaj ten veľký medveď:D .
brm
16.08.05,14:40
Pridavam teda fotku jednej spriatelenej vevericky, kazde rano si chodi na orechy :D :D :Dten mókuš je dáky neostrý...to od toho piva čo jej dávaš za kočíkovanie konateľky...
Jozef Mihál
20.08.05,17:00
Pekny svist. Pri Zamkovskeho sa mota nejaky medved, skusim ho niekedy vyblejsknut.Téry to nejako nestíha, tak priliepam "svojho" medveďa.
Muška
20.08.05,17:52
:eek: :eek: :eek:
Jozef Mihál
20.08.05,20:44
Vzhľadom na veľký počet žiadostí o aktuálne foto malej konateľky, prikladám:
Muška
20.08.05,21:17
:) :) :) :) :) :)
adam
21.08.05,06:13
Na deťoch vidíme, ako ten čas rýchlo letí......Je krásna.....
S21
22.08.05,11:21
Bola nám zvestovaná hrozná správa, citujem JM: hrozná správa, Téry tragicky zahynul pri zostupe z chaty :mee: :mee: :mee:
durisovad
22.08.05,11:42
Nech odpociva v pokoji.
Jana Motyčková
22.08.05,11:44
A koľko rokov zrovna mal, keď zahynul ?
S21
22.08.05,11:46
no myslím že tak 50 :D:D:D
janka37
22.08.05,11:47
Bola nám zvestovaná hrozná správa, citujem JM: hrozná správa, Téry tragicky zahynul pri zostupe z chaty :mee: :mee: :mee:
Tak toto je dúfam nejaká kačica. Ľudia, humor je dobrá vec, ale s týmto sa nežartuje... :(
adam
22.08.05,11:54
Téry = J.Mihál, pozri v profile foto....
účtovník 007
22.08.05,12:03
Keď som si pozrela verejný profil, je mi to jasné. Teda pán Mihál, poriadne ste ma dostali a asi nie som sama. Chichichi...
elli
22.08.05,16:38
Téry = J.Mihál, pozri v profile foto....
Zakladatel temy ETIKETA PORADY....
Eticke je utocit na chuderu Vlastu, ktora sa snazi pomoct zvysit uroven.
Eticke je fungovat pod dvomi aliasmi, a pritom sam sebe protirecit a miast ostatnych.
..............majte sa!
Jozef Mihál
22.08.05,16:54
Zakladateľ témy Etiketa Porady - áno. Dúfam, že existencia Etikety Porade pomáha.

Útočník na chuderu Vlastu - Vlastička ozvite sa prosím sama (to "chuderu" len citujem). Milujem Vlastu za jej snahu zvýšiť úroveň Porady. Naozaj a vážne.

Dva aliasy? Mazáci ma odhalili na druhý deň, škoda že medzi nich nepatríte (založená 18.6.05). Bažantom som k odhaleniu pomohol sám(superbažanti pozrite foto Téryho).

Tomu, kto nerozumie srande, to podám po lopate - leto, dovolenky, uhorková sezóna atď. Dodám, že budúce leto sa chystám do Tatier na chatu kpt.Rašu, šikovní, hádajte aký bude môj tretí nick?

....súhlasím, majte sa. Diskutujte na SME, Pravde alebo Pokece. Témam "Heslo dňa", "Srandičky" a "Hviezdy v civile" bude za Vami smutno. Nevadí, "vstanou noví bojovníci".
Paula
22.08.05,17:03
Téry = J.Mihál, pozri v profile foto....Zaniklo mesačné zdvojené mimikry.... budúce leto to bude možno mimikry z inej tatranskej chaty:D A nabudúce si to možno skôr všimnete na základe obsahu príspevkov.
elli
22.08.05,17:35
....súhlasím, majte sa. Diskutujte na SME, Pravde alebo Pokece. Témam "Heslo dňa", "Srandičky" a "Hviezdy v civile" bude za Vami smutno. Nevadí, "vstanou noví bojovníci".[/QUOTE]
Dakujem za vrcholne eticke odporucanie a poucenie.
A pre ostatnych: kto bude potrebovat aj po uhorkovej sezone nazor na svoj pravny problem, hladajte na odporucanych adresach... SME, PRAVDA a POKEC...
Jozef Mihál
22.08.05,17:37
Naučte sa aspoň, ako sa cituje.
durisovad
22.08.05,20:22
Od ministerskeho poradcu by som bola cakala serioznejsi pristup.
Johanka
23.08.05,05:49
Mazáci, bažanti, čierna listina, vykať pánovi Mihálovi, arogantné odporúčania ,etiketa , revízia príspevkov ...
Ako je to o tých rovných a rovnejších ?

Najviac sa mi páči, že každý drží hubu ( a krok ) a tvári sa , že od prvej minúty vedel, že Téry je "vtipný " Mihál. Nevadí, že sem už Vlasta nechodí, však tu aj tak nikomu nepomohla, že??? A to, či Vlasta alebo niekto iný nakukuje na Poradu , do toho Vás je, vážený pán Mihál a ostatní zo šuťáku , veľké ...... . No nič,hlavne , že ste sa pobavili.
elli
23.08.05,06:21
Mazáci, bažanti, čierna listina, vykať pánovi Mihálovi, arogantné odporúčania ,etiketa , revízia príspevkov ...
Ako je to o tých rovných a rovnejších ?

Najviac sa mi páči, že každý drží hubu ( a krok ) a tvári sa , že od prvej minúty vedel, že Téry je "vtipný " Mihál. Nevadí, že sem už Vlasta nechodí, však tu aj tak nikomu nepomohla, že??? A to, či Vlasta alebo niekto iný nakukuje na Poradu , do toho Vás je, vážený pán Mihál a ostatní zo šuťáku , veľké ...... . No nič,hlavne , že ste sa pobavili.
Johanka, nie vsetci....
Ale potesi zistit, ze nie som jedina.
bepo
23.08.05,06:22
Trochu to tu berete príliš vážne-p.Mihál vyká každému koho nepozná a tiež si nechá vykať,zo začiatku tu bola debata o tykaní a vykaní treba si to najskôr prečítať a on sa zasadzoval za vykanie.Mne osobne je to jedno ale Jozefovi nie,každý sme iný a treba to rešpektovať.Nie je problém ak niekto kto tu je 2 dni príde na stretko a spozná sa osobne a začne si tykať.
Hneď ako Téry prišiel tak ho ostatní identifikovali ako JM,ja som bol preč a ostatní mi to povedali,treba sa len trochu zaujímať o veci okolo.Téry nikoho nezavádzal,tie príspevky či od jedného alebo druhého vyjadrujú názor 1 človeka.A nie je ma veľké.... do toho či Vlasta nakukuje alebo nenakukuje,mňa a ostatných to mrzí ak sem niekto prestane chodiť.
Takže trochu smajla do života lebo umriete na vážnosť.
Jana Motyčková
23.08.05,06:33
Od ministerskeho poradcu by som bola cakala serioznejsi pristup.Ministerský pradca nemôže mať zmysel pre humor ?
Nemám pocit, že by Jozef Mihál ako Téry niekoho zavádzal alebo zosmiešňoval. Ja som tiež prišla na to že Téry je Mihál až asi po 40 príspevkoch a to ho osobne poznám. Ale neviem prečo by som sa mala kôli tomu urážať. Je to jeho osbná vec, keď chcel byť na porade možno chvíľu "inkognito".
Taktiež iný názor v niektorej veci by nemal byť dôvodom na urážku.
A nakoniec - ak niekto potrebuje radu, Jozef Mihál poradí - za to mu patrí vďaka bez ohľadu na to, že na niektoré (nie odborné) veci má odlišný názor.
Johanka
23.08.05,06:58
Je tu niekto, kto sa urazil, že Téry je JM ? Ja som si len dovolila vyjadriť svoj názor. Kult osobnosti funguje, dúfam, že prežijem :) .


Pripájam poďakovanie všetkým čo poradia, keď majú kolegovia z Porady problém.
Daska
23.08.05,07:00
Suhlasim so somij, aj ked na to kto je Tery som prisla o dost skor....
Richard
23.08.05,07:02
Dovolil by som si to tu trochu odľahčiť.

Porada má síce za cieľ Poradiť si, ale už aj časť po Porade naznačuje, že život nie je len o odoborných názoroch, ale aj o vzťahoch a preto je humor korením aj Porady.
Ak to niekto berie iba vážne, prosím nech mu nevadí, že druhí sa zabávajú.

Tak ako v odborných témach aj v zmysle pre humor existujú rozlišnosti. Na Poradu chodí 20tisíc ľudí mesačne, takže by bolo asi naivné myslieť si že všetkým všetko vyhovuje. Na rozdiel od ostatných médií a diskusií tu udržujeme veľmi vysokú latku čo do morálnej úrovne príspevkov. Dúfam, že to tak ostane aj napriek rozdielnosti vkusu či názoru.
Diskusia je aj o tom, že si vypočujeme názor iných a hoci ho nepríjmeme, rešpektujeme ho. Nikomu neberiem, že s druhým nesúhlasí, ale nemusí kvôli tomu ohlasovať svoj ochod, alebo posielať druhých niekam...

Donedávna sme museli byť všetci rovnaký a rozdielnosť bola neakceptovateľná. Dúfam, že dnes to pomaly zaniká a nebudeme tu pestovať slovenskú športovú disciplínu "rozdeľme sa kto môže"!
apsgroup
23.08.05,07:30
Ja som tu sice nova, ale to odhalenie ma vcera dost šokovalo. Beriem to ale z rezervou a už sa z toho spamatávam. Ja pana Mihala osobne nepoznám, ale neviem si predstavit, ako by taky humor prijal on. Nemrzí ma ani to, že vystupoval pod dvoma menami, ako to,
že keď mal niekto iný názor vytiahol nejakú čiernu listinu.
A tiež mi vadí, že ak niekto osloví niekoho konkrétneho tak sa mu niekedy odpovie bez problémov a inokedy sa vytiahne bod 7 Etikety.
Ale súhlasím, aspoň sme sa zabavili.
Denda
23.08.05,07:51
Mali by sme sa možno všetci zamyslieť nad jednou vecou. Keď prišiel medzi nás Téry tak všetci sme sa k nemu chovali ako k novému členovi porady a zároveň bol aj dieťaťom, žiakom a mal nad sebou maminky porady. A v čom je zrazu problém, že Téry je p.Mihál, že vlastne nemá ochrancu na porade, že sme si mu dovolili tykať. To čo spravil p.Mihál je svojím spôsobom konečne aj jeho užitie si na porade ako normálny poraďák.http://www.porada.sk/images/icons/icon14.gif
A teraz neviem či môžem tykať alebo vykať? http://www.porada.sk/images/icons/icon7.gifhttp://www.porada.sk/images/icons/icon7.gif
Daska
23.08.05,08:27
Denda p. Mihalovi vykam a Terymu tykam, aj ked je to jedna osoba...
Dada
23.08.05,08:32
Aký má zmysel vystupovať na Porade pod viacerými menami?
bepo
23.08.05,09:12
Aký má zmysel vystupovať na Porade pod viacerými menami?Väčšina ľudí má nastavené zapamätovanie hesla a ak príde na stránku automaticky ho prihlási pod svojím nickom.Časom to heslo zabudne a ak príde na iný počítač pod svoj nick sa nedostane a vytvorí nový.Alebo v rámci dovolenky ako JM.Ale kto sem chodí častejšie a sleduje celú Poradu tak to vie a tí čo sledujú 2-3 témy tak im to môže byť jedno.Vo všeobecnosti ak je nejaký príspevok nesprávny tak na to ostatní upozornia takže tu nejde o zavádzanie.
Apsgroup-ak necítiš rozdiel keď si niekto cudzí vynucuje menovite odpoveď a na druhej strane niekto sa pýta známeho tak ja tam rozdiel vidím.A napriek tomu JM každému odpovie občas s poukazom na Etiketu alebo nie.
Pepa
23.08.05,11:35
Od ministerskeho poradcu by som bola cakala serioznejsi pristup.
Každý máme právo na svoj názor.....
Nechápem prečo sa niektorí z vás "pohoršujú". Ak ste nespoznali, že Téry je JM je naozaj "strašný problém". Ja si rady od p. Mihála veľmi vážim a určite veľa ďalších poraďákov a to, či vystupuje ako Jozef Mihál alebo Téry je pre mňa nepodstatné. Ja som to po pár príspevkoch zistila a brala som to ako príjemné pobavenie - mohla som si "zatykať".
Janka6685
25.08.05,08:52
Mne sa fotka Teryho zdala nejaká povedomá už dávno....:D .


Taká to bola zábavná téma...ale to čo som si prečítala cca od 20.8. až do teraz ma zarazilo. Podľa mňa to, že si pán Mihál zmenil nick, bolo zrejme na odľahčenie. Lebo ak sa tu prihlási pod nick-om Jozef Mihál, každý to berie s najväčšou vážnosťou a on sa zrejme len chcel konečne pobaviť. Nie žeby som chcela hovoriť za neho (to by som si nedovolila), len vyjadrujem svoj názor. Mne sa náhodou Téry "páčil" a bola s ním sranda. Teraz ste to pokazili:mee: . Bez neho by som sa nedozvedela, kto bol ten pán v čiernej sutane na mojej fotke.

Či sa táto zámena niekomu páčila alebo nie, je každého osobnou vecou, lebo každý z nás má právo na vlastný názor. Ľudia, aspoň pomocou Téryho môžeme pánovi Mihálovi tykať:D (to len na margo toho, že niekomu to vykanie vadilo).

Téry, už sa nevrátiš?
Jozef Mihál
25.08.05,09:31
Čakal som Janka na Vašu reakciu na "odhalenie" Téryho, keďže tej srandy sme si užili najviac asi my dvaja (teda ja určite, a čakal som, čo na to Vy). Ďakujem. Ďakujem aj všetkým ostatným, čo v sebe objavili zmysel pre humor.

Pozdravujem aj tých, čo tvrdia že "A ani pan Mihal si nas nevsimne".
Jana Acsová
25.08.05,09:33
No konečne p. Mihál. Už som mala strach, že si nestihneme potykať.http://www.porada.sk/images/icons/icon7.gif
Jozef Mihál
25.08.05,09:38
Ešte k tykaniu. Priznám sa, že nemám v láske to "internetové" tykanie. Ľudia sa potom stretnú osobne a pripadajú si trápne, že si cez net tykali. Osobne preto volím opačnú cestu - na nete vykám a pri osobnom stretnutí si rád potykám s každým, s kým sa "už dobre poznáme" z netu. Nikomu kto mi tu tyká, to nezazlievam.
Janka6685
25.08.05,09:41
Čakal som Janka na Vašu reakciu na "odhalenie" Téryho, keďže tej srandy sme si užili najviac asi my dvaja (teda ja určite, a čakal som, čo na to Vy). Ďakujem. Ďakujem aj všetkým ostatným, čo v sebe objavili zmysel pre humor.

Pozdravujem aj tých, čo tvrdia že "A ani pan Mihal si nas nevsimne".
Ja som bola taká rada, že som našla niekoho, kto pozná Tatry, lebo ma hrozne očarili. Keďže som mala čerstvé zážitky, tak som bola ešte v takom ošiali.

A ja osobne by som bola rada, keby ste sa sem tam prihlásili ako Téry (dúfam, že to už nikoho nebude urážať). Hlavne v témach PO PORADE. Možno budeme mať šťastie a vy budete súhlasiť, že Térymu budeme tykať. Možno je to detinské a hlúpe (pre niekoho), ale sranda musí byť. A tak, ako tu už bolo spomínané, aj napriek tomu, že je porada seriózna, existuje tu miesto pre srandu. Veď by sme sa pri toľkej vážnej práci všetci zbláznili.

Takže moja otázka zostáva: Téry, vrátiš sa ešte?
Janka6685
25.08.05,09:43
Ešte k tykaniu. Priznám sa, že nemám v láske to "internetové" tykanie. Ľudia sa potom stretnú osobne a pripadajú si trápne, že si cez net tykali. Osobne preto volím opačnú cestu - na nete vykám a pri osobnom stretnutí si rád potykám s každým, s kým sa "už dobre poznáme" z netu. Nikomu kto mi tu tyká, to nezazlievam.
Tak ste ma v reakcii predbehli...nevadí. Keď sa mám priznať, tiež som raz rozmýšľala, ako by som sa rozprávala s osobou, ktorú poznám len cez net a potom by som ju stretla osobne.
Jozef Mihál
25.08.05,09:44
Žiaľ, Téry tragicky zahynul pri zostupe z chaty (následkom nadmerného štúdia § 53 zákona o ...). Ak veríte na reinkarnáciu...možno sa zjaví ako člen Porady č.20.000
Janka6685
25.08.05,09:46
Žiaľ, Téry tragicky zahynul pri zostupe z chaty (následkom nadmerného štúdia § 53 zákona o ...). Ak veríte na reinkarnáciu...možno sa zjaví ako člen Porady č.20.000
Tak to mi je ľúto. Možno by sme mali zorganizovať smútočnú rozlúčku...

Dúfam ale, že ako 20 000-ci člen porady sa vráti a možno s novým nickom, znova podľa nejakej tatranskej chaty.

Btw, ako sa dá zistiť počet členov?
Zita4
25.08.05,09:55
Btw, ako sa dá zistiť počet členov?Janka, na hlavnej stránke Porada dole, kde vidíš, kto je online to nájdeš (pod tými nickmi). ;)
Janka6685
25.08.05,09:57
Blondínka............:D


Ďakujem.
účtovník 007
25.08.05,10:00
Tak toto je dúfam nejaká kačica. Ľudia, humor je dobrá vec, ale s týmto sa nežartuje... :(
Janka37, ani sme nevedeli akú búrlivú diskusiu vyvolá naša nevedomosť. Ja pána Mihála osobne nepoznám(lebo mzdy nie sú moja parketa, na školenia preto nechodím) a ani na stretku som nebola. Preto pohľad na verejný profil raz jedného a neskôr druhého "výmyselníka" mi nič nehovoril. Samozrejme po upozornení mi to bolo jasné. Ja osobne z toho traumu nemám, ďalej občas nakuknem na odpovede p. Mihála a ak sa pridá aj Téry... Zdravím obidvoch a všetkých úžasných poraďákov.
durisovad
25.08.05,10:11
Žiaľ, Téry tragicky zahynul pri zostupe z chaty (následkom nadmerného štúdia § 53 zákona o ...). Ak veríte na reinkarnáciu...možno sa zjaví ako člen Porady č.20.000Na reinkarnaciu neverim, ale verim, ze vzdy sa najde dost ludi, ktori si s oblubou z ostatnych vystrelia a zabavia sa na ich ucet. Na stranke, kde ludia povacsine hladaju odpovede na svoje problemy a veria, ze im bude nezistne pomozene, sa mi to zda trochu nemoresne. No, ale mali by sme si zapamatat, ze nic nie je zadarmo a na druhej strane, co sa ponuka akoze zadarmo, je najdrahsie. A platidlom nemusia byt vzdy peniaze. V tomto pripade mi to pripada ako ponizovanie druhych.
Denda
25.08.05,10:23
Na reinkarnaciu neverim, ale verim, ze vzdy sa najde dost ludi, ktori si s oblubou z ostatnych vystrelia a zabavia sa na ich ucet. Na stranke, kde ludia povacsine hladaju odpovede na svoje problemy a veria, ze im bude nezistne pomozene, sa mi to zda trochu nemoresne. No, ale mali by sme si zapamatat, ze nic nie je zadarmo a na druhej strane, co sa ponuka akoze zadarmo, je najdrahsie. A platidlom nemusia byt vzdy peniaze. V tomto pripade mi to pripada ako ponizovanie druhych.
Nemusí vždy a všetko ostať pochopené... ani donekonečna vysvetľované a odôvodňované.http://www.porada.sk/images/icons/icon7.gif
janka37
25.08.05,10:45
Janka37, ani sme nevedeli akú búrlivú diskusiu vyvolá naša nevedomosť. Ja pána Mihála osobne nepoznám(lebo mzdy nie sú moja parketa, na školenia preto nechodím) a ani na stretku som nebola. Preto pohľad na verejný profil raz jedného a neskôr druhého "výmyselníka" mi nič nehovoril. Samozrejme po upozornení mi to bolo jasné. Ja osobne z toho traumu nemám, ďalej občas nakuknem na odpovede p. Mihála a ak sa pridá aj Téry... Zdravím obidvoch a všetkých úžasných poraďákov.
Presne tak, ja tu ešte tiež nikoho osobne nepoznám (ale už sa teším na stretko :)). Do profilov veľmi často nazachádzam, takže som si tú "dvojjedinosť" nejako nevšimla. Ale čítala som Téryho príspevky a bol mi sympatický (teraz už konečne viem, kto to je :)). Preto som sa zľakla, keď prebehla tá správa o jeho "nehode" :D. Nie je príjemné, keď sa stane niečo zlé niekomu známemu, aj keď ho poznáš len cez internet. Druhá možnosť bola, že to niekto rozšíril ako nemiestny žart a žarty na takúto tému veľmi rada nemám.
Ale po tom odhalení som sa dobre pobavila a odľahlo mi. Druhýkrát už sa nachytať nenechám http://www.porada.sk/images/icons/icon10.gifhttp://www.porada.sk/images/icons/icon10.gifhttp://www.porada.sk/images/icons/icon10.gif.
Tiež pozdravujem oboch a Térymu odkazujem, že ak sa ešte niekedy ozve, na Porade nájde veľa priaznivcov.http://www.porada.sk/images/icons/icon12.gif
bepo
25.08.05,10:56
Blondínka............:D


Ďakujem.Blondínka z Londýnka? :D
Janka6685
25.08.05,12:22
Blondínka z Londýnka? :D
Ja za to nemôžem...:(

:D :D:D:D:D:D.............
Janka6685
25.08.05,12:24
Presne tak, ja tu ešte tiež nikoho osobne nepoznám (ale už sa teším na stretko :)). Do profilov veľmi často nazachádzam, takže som si tú "dvojjedinosť" nejako nevšimla. Ale čítala som Téryho príspevky a bol mi sympatický (teraz už konečne viem, kto to je :)). Preto som sa zľakla, keď prebehla tá správa o jeho "nehode" :D. Nie je príjemné, keď sa stane niečo zlé niekomu známemu, aj keď ho poznáš len cez internet. Druhá možnosť bola, že to niekto rozšíril ako nemiestny žart a žarty na takúto tému veľmi rada nemám.
Ale po tom odhalení som sa dobre pobavila a odľahlo mi. Druhýkrát už sa nachytať nenechám http://www.porada.sk/images/icons/icon10.gifhttp://www.porada.sk/images/icons/icon10.gifhttp://www.porada.sk/images/icons/icon10.gif.
Tiež pozdravujem oboch a Térymu odkazujem, že ak sa ešte niekedy ozve, na Porade nájde veľa priaznivcov.http://www.porada.sk/images/icons/icon12.gif
Btw, keď som si prečítala príspevok o úmrtí Téryho, tiež som sa v prvej sekunde zľakla. Ale keď mi došlo, tiež mi odľahlo. Tie prvé, sekundové reakcie, sú väčšinou také, že človeku hneď nedôjde. Hlavne keď ide o takúto záležitosť.
evina
25.08.05,13:22
Na tejto stránke som cca od februára. Našla som tu cenné rady a keď som mohla snažila som sa pomôcť. Našla som tu aj veľa skvelých ľudí so zmyslom pre humor a za to som im vďačná. Myslím si, že práve pri našej práci a meniacej sa legislatívne by ma bez toho humoru už asi vystrelo...:):)
ALDA
25.08.05,19:47
Na reinkarnaciu neverim, ale verim, ze vzdy sa najde dost ludi, ktori si s oblubou z ostatnych vystrelia a zabavia sa na ich ucet. Na stranke, kde ludia povacsine hladaju odpovede na svoje problemy a veria, ze im bude nezistne pomozene, sa mi to zda trochu nemoresne. No, ale mali by sme si zapamatat, ze nic nie je zadarmo a na druhej strane, co sa ponuka akoze zadarmo, je najdrahsie. A platidlom nemusia byt vzdy peniaze. V tomto pripade mi to pripada ako ponizovanie druhych.
Prepáč Durisovad, medzi nami je rozdiel 1 rok. Som ročník 1949 a som strašne rada, že mám pri práci a starostiach v mojom veku ešte aj zmysel pre humor:)
Mám troch symov:31,29,23-ročných a tí mi hovoria, mamina ako to všetko stihaš? Máš dosť roboty, počítač je pre teba už hračka, varíš, varuješ malých, chodíš aj na poraďácke stredká, ale najlepší je ten tvoj zmysel pre humor!!:) niekedy si ako 17-tka..to je dobre, budeš aspom zdravá!!:)

Vieš najviac ma bolí, že pri prečítaní tvojich príspevkov som si povedala..nejaká stará účtovníčka, ktorá je už postihnutá tzv."profesionálna deformácia" sa tomu hovorí. A uvedomím si, že sme v rovnakom veku!!:D
Hrúza!:D
Tie časy sú už preč, keď starší iba múdrovali a poučovali:D Vážila som si ich..podaktorí ako moji rodičia tiež mali aj zmysel pre humor:)
Nehambím sa priznať, že mladí majú lepšie myslenie ako ja a ešte sa môžem aj ja od nich naučiť.

A k Téryho výročiu. Príspevky treba pozorne čítať..bola by si to odhalila!:D
Som rada, že aj taký človek ako je p.Mihál má zmysel pre humor, ktorý patrí všade, aj do vysokej politiky, prečo by nepatril na Poradu?:)

Rada by som sa s Tebou stretla..určite si fajn..iba tu sa Ti to nedarí prejaviť!

Veľa radosti zo života Ti želá
Hela
durisovad
26.08.05,06:46
Mila ALDA-Hela, nezufaj, ze si len o rok mladsia ako ja a napriek tomu mas zmysel pre humor, Kym dosiahnes mojho veku, urcite ta neopusti. Zmysel pre humor, myslim si, mam aj ja, ale kazdy chapeme inak urcity druh humoru. Poradu som povazovala za serioznu stranku, nie za bulvar. Humorne vyjadrenia sa mozu vyskytovat aj na serioznej stranke, ale podla mna maju miesto v sekcii "srandicky" alebo v sekcii "toto poznate" ale nie v sekcii, kde sa ludia obracaju na mudrejsich s doverou a vierou, ze im bude poradene. Pana Mihala som vnimala ako cloveka znaleho a seriozneho a preto ma velmi prekvapila jeho "odvratena tvar" v podobe Teryho. Ja si myslim, ze ak mal pan Mihal vyhrady voci niektorym (aj mojim ) reakciam, mohol ich vyjadrit pod svojim menom a nepouzivat na to svoje druhe ja. Nuz ale aj toto je mozno druh humoru, ktory som ja na tejto stranke akosi necakala a tak som ho ani nemala sancu spravne a vcas pochopit.
Co sa tyka myslenia mladych, plne s tebou suhlasim, maju mladsie mozgy a lepsie skoly ako sme mali my a su predovsetkym dravejsi a smelsi. Takze im patri svet. A do toho ich sveta mozno patri aj to, ze budu obcas znevazovat starsich. Necitim sa urazena, len mi mozno dlhsie trva, kym pochopim ten ich druh humoru. Stotoznovat sa s nim nebudem, ale neupieram im pravo ho prezentovat.
Prajem ti uprimne, aby si sa na svet aj nadalej divala svojimi mladymi ocami, aby si svoje okolie udivovala svojou vitalitou a zmyslom pre humor.
Janka6685
26.08.05,07:59
Neviem, čo vam ešte vadi. Piše sa tu o serioznosti stranky. Veď ona taká je. A to, že je tu kusok srandy, to snaď nikomu neublíži. Bolo to v sekcii "PO PORADE", tak neviem, kde je problém.

durisovad: ja som mladá, mám 20, a nikdy som neznevažovala starších. Uvedomujem si totiž, že tiež raz budem stará.

Je super, že existujú ešte ľudia ako ALDA, alebo pán Mihál, ktorý už nemajú 20 ale stále sú veselí a rozdávajú humor. Keď budem mať o pár desaťročí viac na krku, bola by som šťastná, keby som mala zmysel pre humor. Nechcem byť zahundraná stará baba.

Takže ľudia, pracujte s úsmevom a neosočujte sa navzájom. Nie je na svete už aj tak dosť zla?
durisovad
26.08.05,08:19
Ja som povazovala celu vec uz za uzavretu, dva dni som bola ticho, ale vratil sa k teme prave pan Mihal prispevkom c. 111 a vyprovokoval nasledne reakcie. Tiez si myslim, ze by sme sa nemali navzajom osocovat. Celu zalezitost vnimam s nadhladom a konstatovanim, ze kazdy ma pravo vyjadrovat sa tak, ako to sam uzna za vhodne. Ak sa sem-tam s niekym nezhodne, musi vziat do uvahy aj to, ze nie kazdy s nim musi suhlasit.
Janka6685
26.08.05,08:25
Tiez si myslim, ze by sme sa nemali navzajom osocovat. Celu zalezitost vnimam s nadhladom a konstatovanim, ze kazdy ma pravo vyjadrovat sa tak, ako to sam uzna za vhodne. Ak sa sem-tam s niekym nezhodne, musi vziat do uvahy aj to, ze nie kazdy s nim musi suhlasit.
Tak s tým súhlasím.
Hlinkovx
26.08.05,10:34
tolerujme sa navzájom, aj keď máme iné názory http://www.porada.sk/images/icons/icon14.gif...nezáleží na veku....
bez osočovania a zbytočných poznámok, s troškou humoru a s nadhľadom
Jozef Mihál
26.08.05,12:06
Ja som povazovala celu vec uz za uzavretu, dva dni som bola ticho, ale vratil sa k teme prave pan Mihal prispevkom c. 111 a vyprovokoval nasledne reakcie.
Mrzí ma to, ale ak si chce nezainteresovaný čitateľ urobiť obraz, čo a prečo a čím a kým bola táto diskusia vyprovokovaná, tu je link:

http://www.porada.sk/showthread.php?t=6703&page=12&pp=40

a začnite čitať od príspevku č. 461.

Doporučujem čítať i príspevky pred 461 ...to som si užil dovolenku. Ak to však pomohlo čo len jedinej osobe, neľutujem (pekná fráza ;), však?).