kvalitar
13.07.09,07:41
Dobry den,
neviete niekto o kvalitej firme s plastovymi oknami v TT, hlavne mi ide o kvalitu prace a zmontovania okien.Ak mate niekto kladne skusenosti dajte mi prosim Vas vediet. Bohuzial z tolkych firiem sa neda vybrat a usudit kvalitu zmontovania okien. A radsej dam na skusenosti inych.

Vdaka
helper
13.07.09,11:34
Ahoj, ked som sa pred istym casom( 2 mesiace) rozhodoval pre firmu, ktora by mi predala a namontovala plastove okna, zvazoval som nasledujuce faktory:
-kvalita okien, montaze, servisu
-cena
-dobre meno firmy( tradicia)

Nechcel som za kazdu cenu atakovat najnizsiu cenu, preto som sa rozhodoval hlavne podla referencii, typu ponukanych okien a tradicie firmy.
V prvom kroku som vybral vacsinu firiem z TT a okolia:
EurojordanEkoprofilDemterFenestraSvet okienRealtecSlovaktualAmont

Odtialto som najskor vyselektoval firmy s TOTALNE prehnanou ponukou( az 20.000SKK navyse pri priemernej ponukanej kalkulacii na cca 50.000 SKK) nasledne spolocnosti, na ktore som mal negativne referencie( znami, www, staznosti.sme.sk( veeelmi zaujimave pribehy:-))
Suma-sumarum, rozhodol som sa pre firmu Realtec, doposial je moj pocit z nich maximalne pozitivny
-okna namontovane maximalne kvalitne,
-termin osadenia pevne dohodnuty uz pri podpise zmluvy( cize cca mesiac vopred)
-monteri maximalne ustretovi, az som nechapal, ze som na Slovensku:-D
-nechcel som montovat sietky, zaluzie, vnutorne rolety a madla kvoli omietkam( takze murarske prace som si robil svojpomocne), ktore som planoval nahodit- nebol problem, stacilo mi po cca 2 mesiacoch zavolat, prisli na dalsi den, promptne namontovali, doladili zamky, proste pohodicka


Mozem jednoznacne povedat, ze toto je najpozitivnejsia spolupraca aku som so stavebnikmi doposial zazil, maximalna ustretovost, ochota.

Marek
kvalitar
14.07.09,04:18
dakujem za odbornu odpoved. No ja som si dal vypracovat ponuky a su tam sakramentske rozdiely.Od realtecu nemam zatial. Zatial sa mi pozdava firma ANEKO a z Galanty INX.
Richard
19.07.09,19:12
Ja by som Vám odporučil náš výberový systém www.cenoveponuky.sk Môžete tam pozvať len vybrané firmy.

Výber je robený formou súťaže a vybranú firmu hodnotíte, takže sa Vás nikto nebude snažiť "obabrať". Vďaka súťaži a hodnoteniu, máte väčšiu páku na cenu a kvalitu dodávky...

Vaše hodnotenie potom prispeje do celkovej databázy referencií na danú firmu. Nedá sa spoliehať na anonymné referencie na internete. Skúšali sme tu robiť rubriku "odporúčam" ale ak niekto odporúčal, tak to boli hlavne firmy čo odporúčali sami seba....

Na negatívne skúsenosti zasa firmy reagujú, že to ani nie sú od ich zákazníkov a v skutočnosti ani nezistíte či traja sťažovatelia nie je tá istá osoba a podobne.

Na cenoveponuky.sk budujeme referencie na základe reálne uzavretých obchodov, môžete sa pridať.
PistaTT
26.02.10,18:54
mne robili okna pani z firmy DV interier, 3i byt mali hotovy za jeden den, cenovo mozno trosku drahsi ako priemer, no kvalita okien aj prac vyborna.
220870
26.02.10,21:31
1 deň:mee:
drobecek1
27.02.10,05:24
Vyhnite sa firme A-mont a Monty-TT p. Šimko. Osobne som bol pri tom sa konateľ A-montu vysmial klientovi do očí , ktorý sa snažil reklamovať nekvalitu murárskych prác a p. Šimko na toho som ja podal žalobu a 15.3. sa stretneme na súde v TT lebo ani 3x nie je schopný reagovať na reklamáciu, už mi došli nervy po obchodnej inšpekcii a snahe vyriešiť to s mojim právnikom. Dostal 150 000 ešte korún za okná a dvere a oni sa nám po 2 rokoch pokrútili, všetky otváravé časti, takže tesnenia už ani nemajú zmysel, výrobcom daných okien bola firma VDD Orava. Mám podozrenie či to náhodou nie je lepené s odpadových malých kúskov a potom celé prelepené novými lamelami. Už som to raz videl u známeho v Detve.
plamen4
01.03.10,15:57
Súhlasím s firmou Realtec. Taktiež firma Incon - ale neviem kde v TT sídli. V Serede Incon slape na 100% - viacero zákazníkom robili a sú spokojní.
ipavol
02.08.10,12:10
Jednoznačne odporúčam firmu MIPA z Trnavy.Kvalitné okná,montáž,100% poriadok.
alojzo
02.08.10,14:43
dopručujem Vám plast mont v trnave na pekarskej 12-kvalita a dobré ceny!
0500429
02.08.10,14:51
tiger111
19.08.10,16:39
a co SVET OKIEN?pozna niekto?
lubica.l
16.02.11,16:04
ahojte,
ked som hladala referencie na dodavatela plastovych okien v TT, zavitala som aj do tejto diskusie, kde bola kladne hodnotena firma REALTEC.

Navstivila som ich predajnu a koncom januara 2011 mi vypracovali cenovu ponuku, ktora mala platit 30dni. Okna mi prisli zamerat 2.februara a myslela som si, ze vsetko je na najlepsej ceste k finalnemu podpisu zmluvy. O to viac ma prekvapila finalna cenova kalkulacia, ktoru mi bez varovania poslali na podpis. Cena vobec nezodpovedala predbeznej kalkulacii a po podrobnom skumani povodnej a novej ponuky som nasla pricinu. Navysili mi cenu zaluzii, sietok a prislusenstva o 100%!!!

Ked som im volala, ze asi ide o chybu, vysvetlili mi, ze nejde. Vraj im dodavatel oproti januaru navysil ceny a tak mi ich premietli do februarovej ponuky. Nepomohol ani argument, ze cenova ponuka mala mat platnost 30dni, takze taketo "zmeny" nema znasat zakaznik.

Kedze sa so mnou odmietli dalej bavit k podpisu som pravdaze nepristupila. Momentalne mam podpisanu novu zmluvu, dufam ze so serioznejsou firmou. Urcite dam na nu priaznive referencie, ak budu rovnako mily a ustretovy pri realizacii zakazky, ako boli pri jej objednavani. V kazdom pripade, zatial ponukaju vyssiu kvalitu (Salamander vs. Gealan) za rovnaku cenu ako firma Realtec, ktoru tymto srdecne neodporucam!

L
Lew777
18.02.11,05:09
A ja Realtec firmu silno odporucam a dovod je taky ze maju vlastnu halu v Trnave na vyrobu okien a pouzivaju Nemecke kovanie a aby ste si nemysleli nepracujem v tej firme ale pozistoval som si firmy v Trnave a teraz mam v byte vsetky okna od nich A BEZ PROBLEMOV!!!
Takze mila pani ked nieco neodporucate je to VAS problem ze zdvihli ceny ale zelam VAM aby ste natrafili na firmu na ktorej usetrite par tisic a potom tak dopadnete.
Vedsinou to tak byva Slovak sa ulakomi na par eurach a potom vyplakava.
Podotknem pobehal som znamych a pytal som sa na odvedenu pracu od firmy Realtec a spokojnost tak ako aj ja mam!
lolosrot
11.05.11,18:24
Ja firmu REALTEC taktiez NEODPORUCAM!!! Lew777 je asi ich agent ked sa tu niekolkokrat opakuje tym istym prispevkom ako je realtec uzasny!. A moja skusenost? Velmi neustretovy arogantny nesympaticky pan na ich predajni. Poslali mi cenovu ponuku... Po tyzdni mi poslali navrh zmluvy, v ktorom bola cena o par eur navysena, co by nebol az taky zavazny problem. Ked som si vsak zmluvu precital, tak bola jednostranne nevyhodna ak by sa vyskytla nejaka necakana udalost - keby nieco. Maximalne nevyvazena zmluva v neprospech kupujuceho. Poslal som im teda navrh upravenej zmluvy, v ktorej som standardizoval terminy a zmluvne pokuty podla inych zmluv, ktore sme realizovali pocas predchadzajucej stavby RD. Ziadal som ich o vyjadrenie k mojmu navrhu. K mailu sa nevyjadrovali, preto som im zavolal do predajne v TT. Pani ma uistovala, ze mail im neprisiel, ale aby som i tak prisiel na predajnu v TT a priniesol so sebou upravenu zmluvu. Cestu som meral zbytocne, pretoze panko sediaci vpravo mi zmluvu vratil so slovami:" my mame dost zakaziek, mozete ist inde". A dobre ze ma poslal inde, tam mi tu istu branu nacenili skoro o polovicu lacnejsie!!!
Takze ak mozete REALTEC-u sa vyhnite velkym oblukom.
Lew777
12.05.11,03:00
Troska aby sme sa dostali do obrazu NIE SOM ZAMESTNANY PRE FIRMU REALTEC!!!A moje skusenosti su znamym mi bola odporucena nejaka firma pri Dunajskej strede ze montuju dobre okna tak som ich dal namontovat HROZA!Tak som si pobehal firmy v Trnave a dozvedel som sa okna Realtec su montovane v Trnave v halach nevahach som a samostatne po nejakych dobach som dal do kazdej miestnosti namontovat okna od Relatec firmy.Ani v jednej nemam ziadny problem s oknami.Cize ja som nad mieru spokojny a apropo lacnejsi clovek by musel vidiet tu odvedenu pracu ktoru mate a ako sa tie okna zachovaju casom!Ja ich mam 5 rokov a ziadna prasklina nic od firmy ktoru ste povedali ze preferujem ci nedajboze som Dealer.
Ale sak kto chce kam pomozme mu tam cize len Vam zelam aby ste si ho skutocne dost dlho uzili to -LACNE OKNO apropo ja si radsej doplatim viac a viem ze mam kvalitu ked mam osobnu skusenost vid co som napisal.
lolosrot
12.05.11,08:35
Svokrovci maju okna z HC z firmy S & J Pressburg Plus s.r.o. Ako my tak aj oni su s nimi nadmieru spokojni. Oni ich uz maju nejakych 6-7 rokov. Je to kvalitny profil salamander s celoobvodovym kovanim GU. Len skoda ze maju v ponuke iba okna a dvere, takze branu som musel hladat u ineho dodavatela. Ale arogantnejsie jednanie ako u realtec-u som zatial nezazil. Majstri sveta, u nich nezazijete: "nas zakaznik nas pan". Ale mozno pred tymi spominanymi 5 rokmi to bolo inak, za ten cas sa asi zopsuli.
Eva10
12.05.11,10:33
Troska aby sme sa dostali do obrazu NIE SOM ZAMESTNANY PRE FIRMU REALTEC!!!A moje skusenosti su znamym mi bola odporucena nejaka firma pri Dunajskej strede ze montuju dobre okna tak som ich dal namontovat HROZA!Tak som si pobehal firmy v Trnave a dozvedel som sa okna Realtec su montovane v Trnave v halach nevahach som a samostatne po nejakych dobach som dal do kazdej miestnosti namontovat okna od Relatec firmy.Ani v jednej nemam ziadny problem s oknami.Cize ja som nad mieru spokojny a apropo lacnejsi clovek by musel vidiet tu odvedenu pracu ktoru mate a ako sa tie okna zachovaju casom!Ja ich mam 5 rokov a ziadna prasklina nic od firmy ktoru ste povedali ze preferujem ci nedajboze som Dealer.
Ale sak kto chce kam pomozme mu tam cize len Vam zelam aby ste si ho skutocne dost dlho uzili to -LACNE OKNO apropo ja si radsej doplatim viac a viem ze mam kvalitu ked mam osobnu skusenost vid co som napisal.

Nepochopil som to s tou halou v Trnave. Opakuješ to v dvoch posledných príspevkoch. Pripadá mi to ako reklama, krorá minule visela na križovatke pred železničnou stanicou. Aká je pre zákazníka hodnota, že "má halu v Trnave" ? Každý má halu niekde aj tak tam pravdepodobne strčia izoláky z Nitraskla.
MiHa1
18.10.11,13:15
Rozhodne neodporucam Slovaktual (v Trnave a asi ani nikde na Slovensku). Sice namontovali v pohode, no ked prislo na potrebu servisu, tak v jednej pobocke neodpovedali a v druhej nas odmietli, ze "to oni nemontovali".
Ked som volal na ich centralu, tak mi pani vysvetlila, ze u nich sa servis objednava zasadne pisomne. Ak sme si to objednali telefonicky a nebolo to zrealizovane, ze to je nasa chyba/smola.
malavec
19.12.11,07:28
Má niekto skúsenosti s firmou Svet-okien v Trnave?
rennka
19.12.11,07:44
Moji rodicia maju okna od Realtecu asi 6-7 rokov a su uplne v poriadku. Pristup zamestnancov ohladne zmluv a cien neviem ohodnotit.
Co sa tyka prace, 3 izb. bauring. byt urobili za 1/2 dna, okna zacistili a po sebe aj primerane upratali. Takze bola a je spokojnost.
andrej00
02.08.12,08:09
Firma Svet okien má v Trnave pracovníčku, ktorá nevie jednať s ľudmi. Keď som sa jej v maili spýtal na niečo vo vypracovanej cenovej ponuke (lebo som tam na prvý raz niečo nepochopil) zobrala to zrejme ako osobný spor a keď som prišiel osobne za nejaký čas (stále v platnosti predmetnej ponuky), že mám záujem o okná, tak ma poslala preč! Bolo to dosť drzé a neprofesionálne, že keď som mal problém s cenou a na niečo som sa pýtal tak som vraj konfliktný.

Kofliktná (a dosť) mi pripadala skôr ona. Či to bolo len povahou tejto paničky, alebo firma Svet-okien razí podobnú politiku ako tu niekto spomínal Realtec neviem. Ja však Svet-okien (aspoň nie v TT) neodporúčam!