mata1983
13.07.09,08:42
ahojte, chcela by som vedieť, či sa vonkajšie obvodové steny môžu izolovať aj s ničim iným - ani polystyrén, ani min.vlnou, niečim iným. nikde som to totiž na tejto stránke nevidela. vie o tom niekto niešo???? ceny, dostupnosť...
AndrejG
13.07.09,09:53
korkom...okolo 1000Sk/m2 iba material pri hrubke 10cm
vratnik
13.07.09,10:06
Tepelenloizolacna omietka, krupinit, tepelnoizolacny nater, vsetko velmi draha alternativa v porovnani s tepel. odpor voci cena EPS resp. vata. Naviac je s tymito mat. menej skusenosti, menej znalosti a s mensou zarukou na zivotnost a trvanlivost. Este ako tak rozumnou alternativou je fukana izolacia (klimatizer) do rostu na stene + folia a vonkajsi obklad.
jojkoz
13.07.09,17:51
Vakuove panely :)
220870
13.07.09,17:52
Panely z lisovaného perlitu.
aviator
13.07.09,19:12
alltracboy
14.07.09,08:03
Aerogel -

Zatím nejslibnějším použitím aerogelu se jeví tepelná izolace. Materiál má 40× lepší izolační vlastnosti než sklo a přitom váží jen tisícinu jeho hmotnosti. Marsovské vozítko Sojourner mohlo díky izolaci z aerogelu tři měsíce pracovat při extrémních teplotách.
Ačkoliv v noci klesaly teploty k −67 °C, uvnitř vozítka teplota neklesla pod 21 °C. Vozítko přitom nemělo žádný vnitřní tepelný zdroj. V případě, že by se pro izolaci obytných místností na Zemi použila několik milimetrů silná vrstva aerogelu, nebylo by v nich nutno topit. Samy by se vyhřály pouze uvolněným tělesným teplem. Jelikož má aerogel otevřené póry, plyny a kapaliny jím mohou procházet s minimálními omezeními.
Proto jej lze využívat pro katalytické reakce, výrobu mikrofiltračních membrán, adsorbentů apod. Díky tomu byl také použit jako lapač prachových částic na sondě Stardust.



http://www.youtube.com/watch?v=HoCAxS4vqwQ&eurl=http%3A%2F%2Fwww.rozzlobenimuzi.com%2F%3Flink id%3D17831-aerogel__material_budoucnosti.htm&feature=player_embedded
mata1983
14.07.09,08:42
ježííííš, to by som sa nedoplatila :o ale ďakujem za radu, je to veľmi zaujímavá možnosť.;)
ale chcela by som vedieť o niečom čo sa dá aj zrealizovať, je to cenovo dostupné, a aj to riadne izoluje :) samozrejme nemala som na mysli polystyrén, ani minerálnu vlnu a ani slamu :---
možno že korok ???? vyskúšal to už niekto? aké to je??? cena ???
Milan.Žiška
14.07.09,09:56
Tepelnoizolačné omietky v príslušných hrúbkach by mohli byť alternatívou EPS alebo MW. Osobne si myslím, že 100mm tepelnoizolačnej omietky je pre môj konzervatývny názor málo prístupný. Klasické odskúšané so známymi a potvrdenými kladmi a zápormi EPS a XPS resp. MW nemajú kvalitatívnu konkurenciu iba ak individuálne riešenia pre konkrátne objekty staršieho stavebného dáta (drevenice historické budovy, zemianske domy ...).

Je nejaký konkrétny dôvod, prečo nie "tradičné" materiály?:)
AndrejG
14.07.09,11:18
cena ???

???
mata1983
14.07.09,11:59
Iba ma napadlo, či neexistuje niečo iné...tiež dobré a cenovo dostupné...
AndrejG
14.07.09,18:25
Stale si neodpovedala, preco nechces polystyren. Pokial nemas alergiu na polystyren, tak vsetky ostatne dovody budu urcite iba predsudky, tak neplytvaj peniazmi. :)
I.R.A.
14.07.09,18:29
styrcon
lapejko
14.07.09,19:25
Ahoj, pozri si stránku Multipor a daj sa presvedčiť, je tam aj cenník.
sar
25.06.10,07:56
My mame korok, minuly rok sme ho davali na novovzniknutu pristavbu. Zhruba rovnaka pokladka ako polystyren. Cenovo je drahsi, ale po case nesublimuje a nesplesnivie ako sa to stalo s plystyrenom. Brali sme ho od korok Jelinek a sme spokojni.