wu_nigga
13.07.09,09:36
Dobry den,
pred zrusenim zivnosti som bol platca DPH, zo znameho ;) dovodu som si zivnost zrusil a po par dnoch zalozil novu 2.7. Bol som ale dost prekvapeny, ked som nasledne zistil, ze vlastne uz nebudem platcom DPH - aspon podla pracovnicky dan. uradu som mal po zruseni odovzdat registraciu na DIC a aj na DPH, ale nova mi dosla iba DIC. Ked som sa pytal, tak po zruseni zivnosti aj zanika registracia pre DPH. Co je este zaujimavejsie, zevraj obratu na povinnu registraciu sa mi budu pocitat az od dna tohto noveho zalozenia zivnosti (t.j. v zasade neviem zobrat stare obraty pred zrusenim zivnosti a preukazat ze mam povinnost registracie, ale mozem iba zaziadat ako dobrovolny platca).
Mate niekto s tymto skusenosti? (t.j. je to pravda alebo islo iba o zly vyklad zakona zo strany dan. uradu)
dakujem,
Daniel
Vladimír Ozimý
13.07.09,08:59
Dobry den,
pred zrusenim zivnosti som bol platca DPH, zo znameho ;) dovodu som si zivnost zrusil a po par dnoch zalozil novu 2.7. Bol som ale dost prekvapeny, ked som nasledne zistil, ze vlastne uz nebudem platcom DPH - aspon podla pracovnicky dan. uradu som mal po zruseni odovzdat registraciu na DIC a aj na DPH, ale nova mi dosla iba DIC. Ked som sa pytal, tak po zruseni zivnosti aj zanika registracia pre DPH. Co je este zaujimavejsie, zevraj obratu na povinnu registraciu sa mi budu pocitat az od dna tohto noveho zalozenia zivnosti (t.j. v zasade neviem zobrat stare obraty pred zrusenim zivnosti a preukazat ze mam povinnost registracie, ale mozem iba zaziadat ako dobrovolny platca).
Mate niekto s tymto skusenosti? (t.j. je to pravda alebo islo iba o zly vyklad zakona zo strany dan. uradu)
dakujem,
Daniel

§ 81 ods. 4 písm. b) - daňový úrad zruší registráciu ak nie sú dôvody na registráciu. Takýmto dôvodom je aj zrušenie živnosti. ak ste ukončili podnikanie máte povinnosť odovzdať registračnú kartičku DIČ aj IČDPH. Následne ak založíte živnosť stanete sa pre daňový úrad novým podnikateľským subjektom s celým tým procesom...t.j. registrácia atĎ...

Platiteľstvo z pohľadu DPH nezaniká len pri prerušení živnosti nie pri zrušení...
Vivi
14.07.11,07:23
chcela by som sa poradit - SZCO zrusila platcovstvo DPH k 31.3. z dovodu nizkeho obratu za 12 kal.mesiacov.
Nasledne trzby vzrastli a vyzera to tak,ze sa musi opatovne registrovat.Ake obdobie sa berie do uvahy pre naplnenie obratu 49790 eur?od 1.4.2011 (odkedy je neplatca?),alebo aj predchadzajuce mesiace?
Vivi
18.07.11,11:49
nemate niekto skusenost,ako to posudit?aby sa nepresvihol termin?