mihol
13.07.09,10:09
Zdravím. Potreboval by som poradiť, ktorú lacnú umývačku riadu mám kúpiť. Čo som tak pozeral, do môjho rozpočtu sa vopchali tieto:
BAUMATIC BFD 40 W (229 €)


INDESIT IDL 42 EU (239 €)

prípadne či sa vôbec oplatí kupovať takéto lacné (skúsenosti).
Ďakujem za odpovede
Chobot
13.07.09,08:39
Zdravím. Potreboval by som poradiť, ktorú lacnú umývačku riadu mám kúpiť. Čo som tak pozeral, do môjho rozpočtu sa vopchali tieto:
BAUMATIC BFD 40 W (229 €)


INDESIT IDL 42 EU (239 €)

prípadne či sa vôbec oplatí kupovať takéto lacné (skúsenosti).
Ďakujem za odpovede


Aj lacná umývačka ti môže slúžiť dlho. Je len na tebe, akú si vyberieš. Závisí od tvojho rozpočtu, koľko si maximálne ochotný do toho investovať.
saki10
14.07.09,20:09
My mame Candy,stala okolo 300 eur /tiez z tych lacnejsich/a po troche skusenosti /ako s kazdou myckou,lacnou ci drahou/sme spokojní,cas vsak ukaze ako dlho.
skatarinas
15.07.09,12:30
my máme už druhú Baumatic do roka, 1. sme reklamovali, hrdzaveli dvierka, 2. nevieme prečo, ale je dno povlečené bielym povlakom aj poháre sú matné, na čiernom riade je vidieť biele bodky :(. 1. aspoň umývala dobre. Už sme ju aj reklamovali, prišiel servisák a povedal, že to robí soľ - veľa, teraz je málo aj nebolo vôbec a stále to robí, ide ma šľaktrafiť. Neviem či to múžu spôsobovať tabletky, do 1. som nepoužívala, nemala na to funkciu. :eek: (mimochodom máme super tvrdú vodu, preto tabletky aj soľ)
najag
15.07.09,13:30
My nemame ziadnu a sme spokojni.Kazdy si po sebe umyje riad a hotovo. Ziadne zhromazdovanie spinaveho riadu, ziadna elektrika, ziadny calgonit a ostatne pripravky a mame istotu, ze riad je dobre umyty:D Inak osobne by som bral nejaku umyvacku riadu, keby mala okolo 18 rokov a nebola ani velmi draha :D
patrixo
15.07.09,13:39
My nemame ziadnu a sme spokojni.Kazdy si po sebe umyje riad a hotovo. Ziadne zhromazdovanie spinaveho riadu, ziadna elektrika, ziadny calgonit a ostatne pripravky a mame istotu, ze riad je dobre umyty:D Inak osobne by som bral nejaku umyvacku riadu, keby mala okolo 18 rokov a nebola ani velmi draha :D


Taku 18 rocnu s dvoma rukami a dvoma nohami?:)
ondrejvla
15.07.09,13:59
Ja mám Vhirpool, som s ňou veľmi spokojná, je na 14 súprav, ale nám je to málo, ešte musíme medzitým aj umývať, darmo, sme veľká rodina.mimotemy Ale takého umývača by som brala aj ja...
kaco11
16.07.09,03:33
My máme Fagor-ku objednávanú z čiech na dobierku. Vyšlo to lacnejšie ako tu na slovensku a našli sme si firmu, ktorá doručí najprv tovar a potom sa až platí, takže žiadne že zaplatím a tovar mi "možno" doručia. Sme s ňou veľmi spokojní. Akurát je treba dávať pozor aké tabletky do toho dávate. Svokra používa somat a je spokojná. My sme používali somat a také fľaky mi to nechávalo, že až hrôza. Dnes používam Calgonit a som spokojná. Teraz je nový jar. Chcela by som ho vyskúšať. Uvidím. Predtým som umývačku nemala a teraz som s ňou spokojná. Po nedeľnom obede je skutočne to posledné čo chcem stráviť hodinu drhnutím mastného riadu. Rozmaznal ma ten môj keď mi ju kúpil.
skatarinas
16.07.09,09:49
áno tiež to poznám po nedeľnom obede, dobre padne siesta za dverami spálne :---
mihol
20.07.09,07:35
Tak nakoniec som kúpil Baumatic. Našiel som ho dokonca v akcii za 199€ a dovoz zdarma ;). Namontoval som to sám - snáď to časom nepovolí :D. Takže fajn. Snáď pár rôčkov vydrží. Len ma trochu prekvapilo, že nesuší bez leštidla, aj keď dám tabletu 3 v 1. Ale už som kúpil aj to. Tak uvidím. Inak umýva perfektne - aj keď som dal prischnutý špinavý hrniec na rýchly program. Za 20 minút hotové a úplne čisté. Zatiaľ odporúčam.
m.hladka
20.07.09,08:04
Ja umývačku riadu nemám, našťastie rada umývam riad, takže som o tom nikdy neuvažovala a asi ani nebudem.
Moja skúsenosť je taká, že keď som bola u brata na návšteve, tak nemal ešte ani jeden pohár čistý, lebo všetko bolo momentálne v umývačke.
Gabi03
20.07.09,08:08
Ja umývačku riadu nemám, našťastie rada umývam riad, takže som o tom nikdy neuvažovala a asi ani nebudem.
Moja skúsenosť je taká, že keď som bola u brata na návšteve, tak nemal ešte ani jeden pohár čistý, lebo všetko bolo momentálne v umývačke.

Ale to nie je chyba umývačky, ale tvojho brata... Je všeobecne známe, že pri umývačke je fajn mať dve sady všetkého :)
m.hladka
20.07.09,08:12
Ale to nie je chyba umývačky, ale tvojho brata... Je všeobecne známe, že pri umývačke je fajn mať dve sady všetkého :)

To teda máš pravdu.
amila
21.07.09,08:13
aku ma Baumatic spotrebu vody a saponatov prosim ?
mihol
21.07.09,09:26
aku ma Baumatic spotrebu vody a saponatov prosim ?
od 3 litrov pri rýchlom programe (ktorý mimochodom úplne stačí, aj keď nesuší) až po 13 l. A používam len tablety 3 v 1. Jedna na 1 umytie.