anonym69
13.07.09,10:15
Dobrý deň.

Rád by som sa opýtal, kde by som mohol nastúpiť na štúdium; potrebujem absolvovať pedagogické minimum formou diaľkového štúdia, tzn. popri zamestnaní. ??
Ideálne by bolo, čím bližšie k môjmu bydlisku, k mestu Nové Zámky. Mám stredoškolské vzdelanie, som zamestnaný v školstve ako MOV (majster odborného výcviku) /odbor mechanik-mechatronik/.

Myslel som si, že v NR by sa dalo, lebo zatial som dostal od rôznych ľudí také informácie, ale na tel č. 037-6408 217 na pedagog. fakulte mi bolo povedané, že sa nedá. U nich sa dá absolvovať pedag. minimum, len s vysokoškolským vzdelaním.
Prosím vás poradte mi kde a na ktorých tel. číslách by som sa vedel skontaktovať ohladom tohto štúdia.

Ďakujem
GABAZ
13.07.09,08:34
Skus si pohladat na inych VS. Pokial viem, tak sa da studovat odbor majster odborneho vycviku ako bakalarske studium.

Skus hladat odbor Ucitelstvo praktickej a profesijnej pripravy
anonym69
14.07.09,17:07
Ďakujem, to si mi teda veľmi pomohol :-(
To aj ja viem, že sa dá absolvovať štúdium aj ako bakalárske. Ja som sa pýtal niečo iné. Potrebujem vedieť prednú školu, resp. kontakt na ňu.
legolas
14.07.09,18:03
Dobrý deň.

Rád by som sa opýtal, kde by som mohol nastúpiť na štúdium; potrebujem absolvovať pedagogické minimum formou diaľkového štúdia, tzn. popri zamestnaní. ??
Ideálne by bolo, čím bližšie k môjmu bydlisku, k mestu Nové Zámky. Mám stredoškolské vzdelanie, som zamestnaný v školstve ako MOV (majster odborného výcviku) /odbor mechanik-mechatronik/.

Myslel som si, že v NR by sa dalo, lebo zatial som dostal od rôznych ľudí také informácie, ale na tel č. 037-6408 217 na pedagog. fakulte mi bolo povedané, že sa nedá. U nich sa dá absolvovať pedag. minimum, len s vysokoškolským vzdelaním.
Prosím vás poradte mi kde a na ktorých tel. číslách by som sa vedel skontaktovať ohladom tohto štúdia.

Ďakujem

....je to tak, pedagogické minimum môžeš získať jedine ak máš ukončenú VŠ.
Onko
14.07.09,18:57
Dobrý deň.

Rád by som sa opýtal, kde by som mohol nastúpiť na štúdium; potrebujem absolvovať pedagogické minimum formou diaľkového štúdia, tzn. popri zamestnaní. ??
Ideálne by bolo, čím bližšie k môjmu bydlisku, k mestu Nové Zámky. Mám stredoškolské vzdelanie, som zamestnaný v školstve ako MOV (majster odborného výcviku) /odbor mechanik-mechatronik/.

Myslel som si, že v NR by sa dalo, lebo zatial som dostal od rôznych ľudí také informácie, ale na tel č. 037-6408 217 na pedagog. fakulte mi bolo povedané, že sa nedá. U nich sa dá absolvovať pedag. minimum, len s vysokoškolským vzdelaním.
Prosím vás poradte mi kde a na ktorých tel. číslách by som sa vedel skontaktovať ohladom tohto štúdia.

Ďakujem

Rád by som najskôr ozrejmil pojmy:
- pedagogické minimum - išlo v dávnej minulosti o párdňový kurz, kde absolvent dostal fakt iba minimum informácií, v súčasnosti, kedy sa kladie dôraz na odbornosť a profesionalizáciu, tak sa to už nerobí;
- doplňujúce pedagogické štúdium - v tomto prípade už ide o riadne štúdium ukončené štátnymi skúškami. Je určené pre vysokoškolsky vzdelaných v neučiteľských odboroch, čím získajú kvalifikáciu na učenie. Môže ísť o štúdium súbežné alebo následné.
- vysokoškolské štúdium v učiteľských odboroch - bakalárske, inžinierske/magisterské a doktorandské.

V tvojom prípade, keďže nemáš žiadne vysokoškolské vzdelanie, tak by si mal začať bakalárskym štúdiom, napr. Učiteľstvo praktických predmetov v technických odboroch na Materiálovotechnologickej fakulte v Trnave http://www.mtf.stuba.sk/, je ponúkané aj dennou kombinovanou metódou (vyučovanie v piatok a v sobotu), fakulta má aj detašované pracoviská, na ktorých sa koná výučba niektorých odborov, takže je možné, že by to šlo aj niekde bližšie študovať.
GABAZ
20.07.09,05:41
Vtedy keď som Ti odpovedala, som bola veľmi zaneprázdnená, tak som ponúkla aspoň narýchlo niečo, čo sa mi podarilo nájsť. Myslím, že v dnešnej dobe internetu by nemal byť problém nájsť si na stránkach jednotlivých VŠ študijné odbory a potom sa bližšie informovať na študijnom oddelení. V minulosti som učila na strednej škole s gastronomickým zameraním a niektorí starší kolegovia ktorí pracovali ako majstri odborného výcviku mali absolvované dvojročné pedagogické minimum na pedagogickej fakulte v Prešove. Ale pokiaľ viem, tak neskôr sa zmenila vyhláška a majstri potrebovali minimálne bakalárske vzdelanie. Takže všetci, ktorí začínali neskôr už chodili na bakalárske štúdium a myslím, že iné sa už ani neotvára. Predtým to štúdium trvalo 2 roky a bakalárske trvalo 3 roky, čo myslím, nie je až taký rozdiel a človek už má prvý stupeň VŠ štúdia. V prvom rade sa informuj na škole kde pracuješ, tam by ti mali dať fundované informácie, aké potrebuješ mať vzdelanie, aby to zodpovedalo vyhláške o pedagogickej spôsobilosti. Neviem presne ako to je teraz, keďže v školstve už nepracujem 7 rokov.
alaya1
20.07.09,13:41
MOV bez VS vzdelania,mohli absolvovat DPS aj na metodickych centrach, neviem, ci to este plati a na UK bola tiez taka moznost. Suhlasim, ze staci prelistovat studijne odbory na viacerych VS, pripadne emailom oslovit studijne oddelenie.