Klapkova
13.07.09,10:48
Dobrý deň,
potrebovala by som súrne poradiť pre kamarátku. Zamestnávateľ jej v piatok SMS správou oznámil, že sňou konči pracovný pomer, doručil jej papiere, je tam výpoveľ podľa §63 odsek 1.a) k termínu 15.7.2009 a stým že jej na kúsku papiera dala výpočet 2 mesačného odstupného čo jej vyrátala 400euro, pracovala u zamestnávateľa vyše 6 rokov na polovičný úväzok, stým že od 1.4.2009 mala dodatok k pracovnej zmluve o tom že je na plný pracovný úvazok čiže 8 hodin denne. Nevyplatili jej žiadnu náhradu na stravu, ani nezabezpečili stravovanie. Zamestnávateľ jej odovzdal všetky dokumenty výpoveď, zápočtový list a akože vyrátane odstupne na zdrape papiera stým že nič si nenechali podpisať od nej prevziatie dokumentov. zamestnávateľ jej taktiež po celu domu zamestnania neodovzdával výplatné pásky (stým že sme kamarátky načo ti je páska). čo sa dá v tomto prípade robiť??? Zamestnávateľ sňou už v podstate ráta že od 15.7. nenastupi do práce a tým že to pre neho skončilo. Je to prevádzka obchodu, čo ma informácie tak že si tam zoberie na dohodu ineho pracovníka. Nebola jej ponuknuta v§bec táto možnoť!!! Da sa niečo robiť v tomto prípade??? prosím o pomoc.
PEKNE ĎAKUJEM

Ľubena
veronikasad
13.07.09,08:52
Dobrý deň,
potrebovala by som súrne poradiť pre kamarátku. Zamestnávateľ jej v piatok SMS správou oznámil, že sňou konči pracovný pomer, doručil jej papiere, je tam výpoveľ podľa §63 odsek 1.a) k termínu 15.7.2009 a stým že jej na kúsku papiera dala výpočet 2 mesačného odstupného čo jej vyrátala 400euro, pracovala u zamestnávateľa vyše 6 rokov na polovičný úväzok, stým že od 1.4.2009 mala dodatok k pracovnej zmluve o tom že je na plný pracovný úvazok čiže 8 hodin denne. Nevyplatili jej žiadnu náhradu na stravu, ani nezabezpečili stravovanie. Zamestnávateľ jej odovzdal všetky dokumenty výpoveď, zápočtový list a akože vyrátane odstupne na zdrape papiera stým že nič si nenechali podpisať od nej prevziatie dokumentov. zamestnávateľ jej taktiež po celu domu zamestnania neodovzdával výplatné pásky (stým že sme kamarátky načo ti je páska). čo sa dá v tomto prípade robiť??? Zamestnávateľ sňou už v podstate ráta že od 15.7. nenastupi do práce a tým že to pre neho skončilo. Je to prevádzka obchodu, čo ma informácie tak že si tam zoberie na dohodu ineho pracovníka. Nebola jej ponuknuta v§bec táto možnoť!!! Da sa niečo robiť v tomto prípade??? prosím o pomoc.
PEKNE ĎAKUJEM

Ľubena
Podpísala dohodu o skončení pracovného pomeru ?
Klapkova
13.07.09,08:59
nie nepodpísala, nema dohodu ale výpoveď, a nič nechcela od nej podpisať. Čo ma u seba doklady zatial sú aj bez podpisu a pečiatky zamestnávateľa. čo ma robiť???
veronikasad
13.07.09,09:04
nie nepodpísala, nema dohodu ale výpoveď, a nič nechcela od nej podpisať. Čo ma u seba doklady zatial sú aj bez podpisu a pečiatky zamestnávateľa. čo ma robiť???
Píšeš, že ide o výpoveď podľa § 63 odst. 1 písm. a/ Ruší sa prevádzka ? Prečo potom by tam mal niekto nastúpiť na dohodu ?

Ak ide o výpoveď z dôvodu nadbytočnosti /§ 63 odst. 1 písm.b/, keď nepodpíše dohodu o skončení prac. pomeru k 15.7.2009, od 1.8.2009 jej začína plynúť 2-mesačná výpovedná doba,. Pracovný pomer končí 30.9.2009.

Doplnenie : Pracovný pomer trval viac ako 5 rokov. Výpovedná doba je 3-mesačná a prac.pomer končí 31.10.2009
Klapkova
13.07.09,09:08
pardon je to 63 ods. 1 b. nie nič sa neruši len si nemôže viac dovoliť zamestnanca na plný úväzok, čiže ked jej to nepodpíše začína plinuť výpovedná doba a teda nadalej tam ma chodiť do práce???
terezamaria
13.07.09,09:12
nie nepodpísala, nema dohodu ale výpoveď, a nič nechcela od nej podpisať. Čo ma u seba doklady zatial sú aj bez podpisu a pečiatky zamestnávateľa. čo ma robiť???

Všetko je to nejaké divné.
Pokiaľ nič nepodpísala, nech normálne nastúpi do práce a žiada o riadne, korektné vybavenie uvedenej záležitosti.
§63, ods.1, písm. a /ZP - výpoveď podľa tohoto paragrafu sa dáva vtedy, keď sa ruší alebo premiestňuje zamestnávateľ. To nebude asi tento prípad, keď tam potom chce zamestnať niekoho na dohodu.

Tu prichádza do úvahy jedine výpoveď podľa § 63, ods. 1, písm. b/ ZP s trojmesačnou výpovednou dobou, pretože u tam pracuje nad 5 rokov a trojmesačným odstupným. Odstupné jej prislúcha z posledného štvrťroka, teda z 4,5,6. mesiaca, kedy už mala plný pracovný úväzok.
veronikasad
13.07.09,09:15
Všetko je to nejaké divné.
Pokiaľ nič nepodpísala, nech normálne nastúpi do práce a žiada o riadne, korektné vybavenie uvedenej záležitosti.
§63, ods.1, písm. a /ZP - výpoveď podľa tohoto paragrafu sa dáva vtedy, keď sa ruší alebo premiestňuje zamestnávateľ. To nebude asi tento prípad, keď tam potom chce zamestnať niekoho na dohodu.

Tu prichádza do úvahy jedine výpoveď podľa § 63, ods. 1, písm. b/ ZP s trojmesačnou výpovednou dobou, pretože u tam pracuje nad 5 rokov a trojmesačným odstupným. Odstupné jej prislúcha z posledného štvrťroka, teda z 4,5,6. mesiaca, kedy už mala plný pracovný úväzok.
Súhlasím, prehliadla som, že robí vo firme 6 rokov. Má nárok na 3-mesačné odstupné a prac.pomer končí 31.10.09
Klapkova
13.07.09,09:16
Všetko je to nejaké divné.
Pokiaľ nič nepodpísala, nech normálne nastúpi do práce a žiada o riadne, korektné vybavenie uvedenej záležitosti.
§63, ods.1, písm. a /ZP - výpoveď podľa tohoto paragrafu sa dáva vtedy, keď sa ruší alebo premiestňuje zamestnávateľ. To nebude asi tento prípad, keď tam potom chce zamestnať niekoho na dohodu.

Tu prichádza do úvahy jedine výpoveď podľa § 63, ods. 1, písm. b/ ZP s trojmesačnou výpovednou dobou, pretože u tam pracuje nad 5 rokov a trojmesačným odstupným. Odstupné jej prislúcha z posledného štvrťroka, teda z 4,5,6. mesiaca, kedy už mala plný pracovný úväzok.

ja som sa sekla v písmene je tam 63 1. písm. b) - len ma tam presný termín čo je k 15.7. 2009 čiže zamestnávateľka ráta stým že od 15 už nenastúpi a teda ako keby nebrala do úvahy žiadnu výpovednú lehotu a ani odstupne jej ponuka 2 mesačné
Chobot
13.07.09,09:17
Dobrý deň,
potrebovala by som súrne poradiť pre kamarátku. Zamestnávateľ jej v piatok SMS správou oznámil, že sňou konči pracovný pomer, doručil jej papiere, je tam výpoveľ podľa §63 odsek 1.a) k termínu 15.7.2009 a stým že jej na kúsku papiera dala výpočet 2 mesačného odstupného čo jej vyrátala 400euro, pracovala u zamestnávateľa vyše 6 rokov na polovičný úväzok, stým že od 1.4.2009 mala dodatok k pracovnej zmluve o tom že je na plný pracovný úvazok čiže 8 hodin denne. Nevyplatili jej žiadnu náhradu na stravu, ani nezabezpečili stravovanie. Zamestnávateľ jej odovzdal všetky dokumenty výpoveď, zápočtový list a akože vyrátane odstupne na zdrape papiera stým že nič si nenechali podpisať od nej prevziatie dokumentov. zamestnávateľ jej taktiež po celu domu zamestnania neodovzdával výplatné pásky (stým že sme kamarátky načo ti je páska). čo sa dá v tomto prípade robiť??? Zamestnávateľ sňou už v podstate ráta že od 15.7. nenastupi do práce a tým že to pre neho skončilo. Je to prevádzka obchodu, čo ma informácie tak že si tam zoberie na dohodu ineho pracovníka. Nebola jej ponuknuta v§bec táto možnoť!!! Da sa niečo robiť v tomto prípade??? prosím o pomoc.
PEKNE ĎAKUJEM

Ľubena

Nechápem, prečo doteraz mlčky súhlasila s porušovaním ZP...:eek::confused::confused:. A zrazu, keď je problém, chce všetko spätne riešiť, ešte aj stravné lístky.

Ak ale chce so zamestnávateľom bojovať, tak jediné, čo sa dá poradiť je, nájsť si advokáta a podať na zamestnávateľa žalobu o vyplatenie všetkých nárokov - najmä 3 mesačného odstupného. Len neviem, ako bude preukazovať dôkazy, keď ako píšeš - nič nemá (žiadne výplatné pásky). Ona nech trvá na tom, že od doručenia výpovede má nárok na 3 mesačnú výpovednú dobu, počas ktorej má právo pracovať a dostávať mzdu.

Doporučujem toho advokáta, lebo je tam veľa vecí, ktoré sa nedajú takto na diaľku bez preskúmania dokumentov posúdiť. Treba to všetko vidieť, čo má v ruke a podľa toho postupovať.

Ešte môže podať aj podnet na IP, že nedostávali stravu a výplatné pásky.
Klapkova
13.07.09,09:29
Nechápem, prečo doteraz mlčky súhlasila s porušovaním ZP...:eek::confused::confused:. A zrazu, keď je problém, chce všetko spätne riešiť, ešte aj stravné lístky.

Ak ale chce so zamestnávateľom bojovať, tak jediné, čo sa dá poradiť je, nájsť si advokáta a podať na zamestnávateľa žalobu o vyplatenie všetkých nárokov - najmä 3 mesačného odstupného. Len neviem, ako bude preukazovať dôkazy, keď ako píšeš - nič nemá (žiadne výplatné pásky). Ona nech trvá na tom, že od doručenia výpovede má nárok na 3 mesačnú výpovednú dobu, počas ktorej má právo pracovať a dostávať mzdu.

Doporučujem toho advokáta, lebo je tam veľa vecí, ktoré sa nedajú takto na diaľku bez preskúmania dokumentov posúdiť. Treba to všetko vidieť, čo má v ruke a podľa toho postupovať.

Ešte môže podať aj podnet na IP, že nedostávali stravu a výplatné pásky.
tiež sa čudujem, len proste sú kamarátky, nechce sa niejak domáhať stravných lístkov len ide o príncip že výpoveď je divne robená a hlavne s dátumom ukončenia pracovného pomeru. ďakujem za rady uistila som sa a uvidime ako sa snou dohodne.
Chobot
13.07.09,09:36
tiež sa čudujem, len proste sú kamarátky, nechce sa niejak domáhať stravných lístkov len ide o príncip že výpoveď je divne robená a hlavne s dátumom ukončenia pracovného pomeru. ďakujem za rady uistila som sa a uvidime ako sa snou dohodne.

A ešte stále sú kamarátky?? :rolleyes:;);)

Ak áno, tak nech to vyriešia niekde na káve.

Trochu mimotemy, ale nedá mi napísať.

Kamarát sa zamestnal u svojho dobrého kamaráta v jeho podniku (je to gastronomický podnik). Ešte s jedným kamarátom sme tipovali, že dlho tam nevydrží, lebo sme videli, že ten jeho kamarát, teraz šéf, začína mať voči nemu zvláštne maniere - v rečiach bolo cítiť povýšenecký tón, dával mu na najavo, že on je jeho podriadený. Mali sme pravdu, k 31.8. v tom podniku končí.

Jednoducho dobrí kamaráti nemôžu byť v pozícii podriadený - nadriadený bez toho, aby to kamarátstvo neskrachovalo.
Klapkova
13.07.09,09:39
A ešte stále sú kamarátky?? :rolleyes:;);)

myslím že po tomto všetkom čo som jej poradila aj vďaka radam tu na porade už nebudu kamarátky :D zla účtovníčka nafigu robota z jej strany čo ju asi nepochvali potom
Klapkova
13.07.09,09:45
myslím že po tomto všetkom čo som jej poradila aj vďaka radam tu na porade už nebudu kamarátky :D zla účtovníčka nafigu robota z jej strany čo ju asi nepochvali potom
pravda že nečakala takýto prístup z jej strany, a chcela tam pracovať tak neriešila ani pásky ani nič v podstate.
Xanti
13.07.09,09:57
pravda že nečakala takýto prístup z jej strany, a chcela tam pracovať tak neriešila ani pásky ani nič v podstate.
Prečo mlčky?

Nechápem, prečo doteraz mlčky súhlasila s porušovaním ZP...:eek::confused::confused:. A zrazu, keď je problém, chce všetko spätne riešiť, ešte aj stravné lístky.
Ešte môže podať aj podnet na IP, že nedostávali stravu a výplatné pásky. zadávateľka témy píše, že jej kamarátka pracovala 6 rokov na polovičný úväzok
... pracovala u zamestnávateľa vyše 6 rokov na polovičný úväzok, stým že od 1.4.2009 mala dodatok k pracovnej zmluve o tom že je na plný pracovný úvazok čiže 8 hodin denne. Nevyplatili jej žiadnu náhradu na stravu, ani nezabezpečili stravovanie. a až od 1.4.2009 mala pracovať na plný úväzok, od 1.4.2009 mala právo na stravné lístky.

Tak ako píšu babenky, nemôže s nou zamestnávateľ takto ukončiť pracovný pomer, má nárok na 3 mes. výpovednú lehotu, na 3 mesačné odstupné. Treba zabojovať. A samozrejme ako spomína chobot upovedomiť inšpektorát práce . Občas stačí len spomenúť a majiteľ to dá do poriadku.
Tu prichádza do úvahy jedine výpoveď podľa § 63, ods. 1, písm. b/ ZP s trojmesačnou výpovednou dobou, pretože u tam pracuje nad 5 rokov a trojmesačným odstupným. Odstupné jej prislúcha z posledného štvrťroka, teda z 4,5,6. mesiaca, kedy už mala plný pracovný úväzok. Takže kamarátka nech bojuje.
Klapkova
13.07.09,10:00
Prečo mlčky?
zadávateľka témy píše, že jej kamarátka pracovala 6 rokov na polovičný úväzok a až od 1.4.2009 mala pracovať na plný úväzok, od 1.4.2009 mala právo na stravné lístky.

Tak ako píšu babenky, nemôže s nou zamestnávateľ takto ukončiť pracovný pomer, má nárok na 3 mes. výpovednú lehotu, na 3 mesačné odstupné. Treba zabojovať. A samozrejme ako spomína chobot upovedomiť inšpektorát práce . Občas stačí len spomenúť a majiteľ to dá do poriadku. Takže kamarátka nech bojuje.
a ako to ma teraz urobiť??? ma jej dať písomne odpoved že nesúhlasi s ukončením k 15.7. a nepodpiše jej výpoved ale že sa bude držať podľa zákonníka práce čiže 3 mesačná výpéovedná lehota?? ona nevie či ma chodiť do práce? ma jej podpisať tu výpoveď?
Xanti
13.07.09,10:05
Ja by som povedala, že kamarátka nech si pripraví pomôcku.
Vypíše si znenia zákona, paragrafy a s tým pôjde za zamestnávateľkou.

Upozorní ju na to, že touto výpovedou porušila zákon, a že sa chce dohodnúť a dať to na správnu mieru.
Ak jej vysvetlí, že má nárok na 3 mes. výpovednú lehotu tj. že pracovný pomer jej končí po výpovedi ako písali babenky 31.10.2009 a nie ako ona jej poslala 15.07.2009
A že jej odstupné musí byť vo výške 3 mesačného platu , ako písali babenky z obdobia 2 kvartálu ( 4,5,6 mesiac ) , tj. kedy už mala dekrét na plný úväzok.
A že je ochotná podpísať výpoved dohodou k tomu dátumu 15.7.2009, ak jej vyplatí dajme tomu odstupné zo 4 mesiacov.

To už musí zvážiť tvoja kamarátka, ked ju ale zamestnávateľka vysmeje. Tak treba dať podnet na inšpektorát práce, zájsť za právnikom a súdiť sa o neplatnosť výpovede.

A ešte som zabudla. Od 1.4.2009 má nárok do skončenia pracovného pomeru na stravné lístky, tak aj o tie môže zamestnávateľku žiadať. A ked by sa nedohodla tak aj toto, žiadať na súde.
Chobot
13.07.09,10:08
a ako to ma teraz urobiť??? ma jej dať písomne odpoved že nesúhlasi s ukončením k 15.7. a nepodpiše jej výpoved ale že sa bude držať podľa zákonníka práce čiže 3 mesačná výpéovedná lehota?? ona nevie či ma chodiť do práce?

Takto sa nekončí PP. AK jej bola riadna výpoveď (podpísaná konateľom či štatutárom) riadne doručená v priebehu júla, tak od 1.8. jej plynie výpovedná doba, počas ktorej by mala riadne pracovať. Tak nech 16.7.príde do práce a ak ju pošle preč, tak asi to bude musieť riešiť súdnou cestou (neplatné skončenie PP k 15.7. + nárok na náhradu).


ma jej podpisať tu výpoveď?

Výpoveď sa nepodpisuje, nanajvýš sa potvrdí dátum prevzatia výpovede.
Hepi
13.07.09,10:17
Inšpektorát práce je niekedy zvláštny útvar. Švagor pracoval v jednej firme, kde nedostávali výplatné pásky, stravné lístky bol iba sen a k tomu ešte to, že ak si brali riadnu dovolenku, nedostávali žiadnu náhradu, boli doma len tak. Poprosil ma, či by som nenapísala na Inšpektorát s tým, že sa nechcel podpísať, lebo sa bál vyhadzovu. Tak som mu s tým listom pomohla, kontrola prišla a hádajte, ako dopadla? Nič sa nezmenilo, možno dostal zamestnávateľ pokutu, to švagor nevie, ale firma ukončila pracovný pomer s jedným zamestnancom, o ktorom si myslela, že na "Inšpektorát" písal on. Stačí, nie? No a švagor odtiaľ po tomto všetkom tiež odišiel.
Xanti
13.07.09,10:21
Ano pravda inšpektorát práce toho asi veľa nezmôže, ale súdny spor zo zamestnávateľom áno. A také spory zvyčajne vyhrávajú zamestnanci. Pokiaľ sa jedná o neplatnosť výpovede.
Takže podľa mňa je v záujme zamestnávateľky aby sa dohodla s prepustenou pracovníčkou lebo v konečnom dôsledku ju to výjde oveľa drahšie.
Viem o prípadoch ked sa taký súdny spor ťahal roky, a potom zaplatiť zameškanú mzdu spätne odo dňa neplatnosti výpovede to bola riadna pálka. Takže fakt je to v záujme zamestnávateľky ked za nou príde zamestnanec so snahou dohodnúť sa, aby sa dohodli.
Klapkova
13.07.09,10:25
pekne ďakujem za rady:o;):rolleyes:
Chobot
13.07.09,11:29
Inšpektorát práce je niekedy zvláštny útvar. Švagor pracoval v jednej firme, kde nedostávali výplatné pásky, stravné lístky bol iba sen a k tomu ešte to, že ak si brali riadnu dovolenku, nedostávali žiadnu náhradu, boli doma len tak. Poprosil ma, či by som nenapísala na Inšpektorát s tým, že sa nechcel podpísať, lebo sa bál vyhadzovu. Tak som mu s tým listom pomohla, kontrola prišla a hádajte, ako dopadla? Nič sa nezmenilo, možno dostal zamestnávateľ pokutu, to švagor nevie, ale firma ukončila pracovný pomer s jedným zamestnancom, o ktorom si myslela, že na "Inšpektorát" písal on. Stačí, nie? No a švagor odtiaľ po tomto všetkom tiež odišiel.

Nie je to útvar, je to inštitúcia, ktorá má presne dané právmomoci. A do jej právomoci nespadá rozhodovanie sporov, nemôžu zamestnávateľovi uložiť vykonať alebo vyplatiť niečo. To môže jedine súd.

IP môže urobiť kontrolu, či sa neporušuje ZP, Ak zistia, že sa porušuje, tak môžu uložiť pokutu a to aj presne asi urobili. Viac nemôžu - jedine tú pokutu uložiť opakovane. Takže nekritizujte IP za to, že neurobil niečo, čo ani urobiť nemohol, lebo na to nemal právomoc. Čo vaic od toho očakávali?
Klapkova
14.07.09,09:36
ešte mám otázku, dala jej podpisanu tu zlu výpoveď ked pride stým že jej chce dať druhu je to už dohoda §60 s odhláškou na §63 ods.1 pism. b), až keď jej povedala že ta výpoveď je zle bola za právnikom a ten jej dal tutu výpoveď, čo v takom prípade????
Chobot
14.07.09,11:20
ešte mám otázku, dala jej podpisanu tu zlu výpoveď ked pride stým že jej chce dať druhu je to už dohoda §60 s odhláškou na §63 ods.1 pism. b), až keď jej povedala že ta výpoveď je zle bola za právnikom a ten jej dal tutu výpoveď, čo v takom prípade????

Prosím o zrozumiteľnejšiu formuláciu vety a problému. Z tohoto som jeleň.
Hepi
15.07.09,08:48
Nie je to útvar, je to inštitúcia, ktorá má presne dané právmomoci. A do jej právomoci nespadá rozhodovanie sporov, nemôžu zamestnávateľovi uložiť vykonať alebo vyplatiť niečo. To môže jedine súd.

IP môže urobiť kontrolu, či sa neporušuje ZP, Ak zistia, že sa porušuje, tak môžu uložiť pokutu a to aj presne asi urobili. Viac nemôžu - jedine tú pokutu uložiť opakovane. Takže nekritizujte IP za to, že neurobil niečo, čo ani urobiť nemohol, lebo na to nemal právomoc. Čo vaic od toho očakávali?
S tým útvarom som to myslela ironicky. Takže takto, ak zistí IP, že sa porušuje zákon, nemal by dať aj nejaké nariadenie,že tá firma musí niečo spraviť pre nápravu a skúsiť to aj sledovať?
Chobot
15.07.09,09:14
S tým útvarom som to myslela ironicky. Takže takto, ak zistí IP, že sa porušuje zákon, nemal by dať aj nejaké nariadenie,že tá firma musí niečo spraviť pre nápravu a skúsiť to aj sledovať?

Je mi to jasné. ;) Len som chcel uviesť správne názvy.

A IP môže ukladať aj opatrenia, v zmysle zákona o inšpekcii práce § 14 ods. 2 môže:

(2) V protokole inšpektor práce navrhne opatrenia podľa § 12 ods. 2 písm. a), uloží opatrenia podľa § 12 ods. 2 písm. b) až i) a povinnosť
a) prijať opatrenia na odstránenie zistených porušení predpisov a ich príčin,
b) predložiť príslušnému inšpektorátu práce informáciu o splnení opatrení na odstránenie zistených porušení predpisov a ich príčin.

Pokiaľ subjekt neprijme navrhované opatrenia, IP môže opätovne vykonať inšpekciu a uložiť vyššiu pokutu § 19 ods. 4:

(4) Inšpektorát práce pri ukladaní pokuty podľa odseku 1 zohľadňuje jej preventívne pôsobenie a pri určovaní výšky pokuty prihliada najmä na
a) závažnosť zisteného porušenia povinností a závažnosť ich následkov,
b) ....
d) opakované zistenie toho istého nedostatku.

Záleží na inšpektoroch, ako dôsledne to budú kontrolovať. AK majú toho veľa, tak sa dostanú na opakovanú kontrolu o niekoľko rokov.
majoneza
15.07.09,10:07
Ked vobec nic nie je podpisane, je to mozne, ze ten "polovicny uvazok" mal byt zamestnanie na zaklade nejakej dohody (mozno nizsi pocet hodin bol vykazany aby neprekrocil limit 350 hodin), a teda je zamestnana v PP iba od Aprila - ale aj tak, 3 mesacnu skusobnu lehotu je uz mala.

Ja by som skontroloval na SP ci vobec vedia o tomto pracovnopravnom vztahu, ci vedia aky typ to ma byt, odkedy do kedy to maju, a tiez aka vyska mzdy mala byt pouzivana na ratanie odvodov.
Klapkova
16.07.09,04:39
tak nakoniec ostava robiť do toho 31.10. ako ma podla zákona a tiež že jej vyplati 3 mesačné odstupné! Keďd zistila že ekonomka jej to všetkonafigu urobila a právnik jej to potvrdil zľakla sa. Najlepšie na tom že ekonomka jej zabudla dať podpisať daľší dodatok k zmluvu že opať pracuje iba na 4 hoddiny a ona vykazovala pracovný pomer len na 4 hodiny. Kaamarátka dostala aj pásky a zamestnávateľ teraz musi vykázať tie tri mesiace na 8 hodin ddoplatit jej mzdu aj sociálne a zdravotné odvody, uvidime či jej ešte aj to stravne vyplati ale už aj toto je uspech :o ďdakujem za rady........IP tam ale asi aj tak pošle