moniq81
13.07.09,19:20
Čaute poraďáci,

zabudla som na jednu vec ešte z roku 2006 a teraz sa bojím, aké to bude mať následky.
V roku 2006 sme v s.r.o. zaregistrovali v SP na dohodu, jednu pracovníčku. Do práce však vôbec nenastúpila, aj keď dohodu podpísala a už sme o nej nepočuli - od zmluvy sme teda odstúpili. Keďže nič neodpracovala, nebolo jej nič vyplatené ale doteraz sme ju neodhlásili. Ak to spravím teraz hrozí nejaká pokuta alebo penále???

Prosím o pomoc.

Ďakujem
Dav
13.07.09,17:59
Čaute poraďáci,

zabudla som na jednu vec ešte z roku 2006 a teraz sa bojím, aké to bude mať následky.
V roku 2006 sme v s.r.o. zaregistrovali v SP na dohodu, jednu pracovníčku. Do práce však vôbec nenastúpila, aj keď dohodu podpísala a už sme o nej nepočuli - od zmluvy sme teda odstúpili. Keďže nič neodpracovala, nebolo jej nič vyplatené ale doteraz sme ju neodhlásili. Ak to spravím teraz hrozí nejaká pokuta alebo penále???

Prosím o pomoc.

Ďakujem
Čím skôr ju odhlás. Zatiaľ to možno prejde bez sankcií, ale čím viac to budeš odkladať, bude prípadná sankcia vyššia.
dušinka
13.07.09,18:06
Napísala som to isté čo DAV, len o sekundu neskôr. Inak pozri tému Soc.poisťovňa - pokuta, alebo tak podobne.
moniq81
14.07.09,04:13
Ďakujem za rady, už som ju odhlásila. Nemá niekto skúsenosti s tými sakciami? Bojím sa čo z toho bude.

Ďakujem.
ZDENIELA
14.07.09,04:19
Podľa mňa si ju nemala odhlasovať, ale zrušiť prihlásenie...
A pri zrušení prihlásenia nie je stanovený žiaddny termín dokedy to máš urobiť...
VERONIKA6
14.07.09,04:32
Na Tvojom mieste by som stornovala odhlášku a taktiež stornovala prihlášku z r. 2006, nakoľko pracovný pomer na základe dohody o vykonaní diela nevznikol.
moniq81
14.07.09,09:13
ĎAKUJEM VEĽMI PEKNE.

Tú odhlášku som zatiaľ poslala len mailom. Ako to stornovať? Aj prihlášku aj odhlášku stornovať? Má ísť o zrušenie prihlásenia? Dať tam dátumu z roku 2006?

Ďakujum.
Dav
14.07.09,10:11
ĎAKUJEM VEĽMI PEKNE.

Tú odhlášku som zatiaľ poslala len mailom. Ako to stornovať? Aj prihlášku aj odhlášku stornovať? Má ísť o zrušenie prihlásenia? Dať tam dátumu z roku 2006?

Ďakujum.
Ak máš možnosť, choď osobne do Soc. poisťovne s dokladmi o pracovnom pomere, jeho stornovaní, údajmi pracovníka, pečiatkou, a vybav to priamo tam. Buď pri okienku stránok, alebo požiadaj, aby Ti zavolali pracovníčku, ktorá ma na starosti tvoju firmu. ( A nezabudni si to dať opečiatkovať prezentačnou pečiatkou, lebo nebudeš mať dôkaz, kedy si to riešila.)