vulxy
13.07.09,19:40
spolocnika na podnikanie,mam nevyuzitu chalupu na juznom slov.,zrekonstruovanu kde by sa mohla vybudovat mensia prevadzka ale bohuzial nemam sajnu s cim zacat,keby niekto mal zaujem rad napisem podrobnosti alebo poradte ako a co rozbehnut. vdaka
Dav
13.07.09,17:57
Južné Slovensko je široký pojem.
V prvom rade si treba dať do súladu vlastné predstavy o budúcom využití chalupy s možnosťami regiónu a už existujúcimi podobnými prevádzkami.
Také otázky na úvod :
1. samota, alebo v blízkosti obce, mesta?
2. ubytovacie služby so stravovaním, penzión, prevádzka reštaurácie
3. možná klientela - domáci, zahraniční
4.kapacita zariadenia
5. potreba investícií.
Úplne prvé ma napadlo prenajímať ako penzión - rodinná rekreácia , možnosť výletov(?), možnosti oddychu od civilizácie.
To sa dá začať aj s minimálnymi nákladmi.
Ale treba viac informácií, samozrejme, s neprezradením úplne celého nápadu, či konkrétneho miesta, aby nápad niekto nezrealizoval o 2 domy ďalej , a o mesiac skôr.
arizona
13.07.09,18:18
ak sa Ti to podarí zrealizovať, daj svojmu podniku nejaký pútavý názov, nie ako sa ti zadaril na tomto príspevku...;););)
vulxy
13.07.09,18:41
mas pravdu DAV malo som o tom napisal,je to v dost zapadnutej dedine(zhruba50m2+nake hosp.miestnosti) v okruhu 30km 3 vacsie mesta a premyslal som v prvom rade o nejakej mensej vyrobe lebo prenajimanie som skusal a nevyslo to ,ide o to ze aj nake napady som mal ale citim sa trosku vyhoreny(dusevne)a nic ma nako nevie nadchnut ,nepisem to aby ste ma lutovaly ale dufal som ze ma naky napad rozhybe ked to uz poradia skusenejsi :-)
vulxy
13.07.09,19:07
ked dovolite este by som napisal moj nazor ako si to predstavujem:povedzme ze sa najde podnikavy clovek ktory pracuje vo firme XY a vie ze firma kupuje napr.male suciastky nazvime ich "tintitka" z ciny.on si spocita ze sa daju vyrobit doma za nizsiu alebo rovnaku cenua tiez vie(tusi) ake mnozstvo by sa malo doviezt povedzme za rok.vtom si precita moj prispevok a napadne ho ze by sme sa mohly spojit a spolu ich dodavat.on ich vie predat a pozna technologiu a ja mam priestory a mozem makat 25 hodin denne. by to mohlo fungovat? :-)
Dav
13.07.09,19:12
mas pravdu DAV malo som o tom napisal,je to v dost zapadnutej dedine(zhruba50m2+nake hosp.miestnosti) v okruhu 30km 3 vacsie mesta a premyslal som v prvom rade o nejakej mensej vyrobe lebo prenajimanie som skusal a nevyslo to ,ide o to ze aj nake napady som mal ale citim sa trosku vyhoreny(dusevne)a nic ma nako nevie nadchnut ,nepisem to aby ste ma lutovaly ale dufal som ze ma naky napad rozhybe ked to uz poradia skusenejsi :-)
Výroba - čo vieš robiť Ty, na čo vieš zabezpečiť ľudí, o čo by bol záujem na trhu. Aké súhlasy potrebuješ na začatie výroby,hygiena, elektrikári, požiarnici, obec, a asi koľko financií na technológiu, zariadenie a pod. Výroba potravinárska, strojárska, drevárska, atď. Pre domácnosti, pre nejakú firmu dodávať polotovary. Asi takto skús presondovať situáciiu.
( A k vyhoreniu - každý máme lepšie a horšie obdobia, aj úplne zlé, ale už si na dobrej ceste k zmene. :) Lebo Ťa niečo zaujíma.)
rickman
14.07.09,17:25
Jednoznačne tam zriaď erotický masážny salón. Ak potrebuješ názov, tak "U morskej panny" by malo byť dostatočne pútavé. A reklama ti práve beží v TV :). Zadarmo.
vulxy
15.07.09,14:05
a vse co zarobim hned investujem spet do podniku:-)
padro
15.07.09,16:58
ked dovolite este by som napisal moj nazor ako si to predstavujem:povedzme ze sa najde podnikavy clovek ktory pracuje vo firme XY a vie ze firma kupuje napr.male suciastky nazvime ich "tintitka" z ciny.on si spocita ze sa daju vyrobit doma za nizsiu alebo rovnaku cenua tiez vie(tusi) ake mnozstvo by sa malo doviezt povedzme za rok.vtom si precita moj prispevok a napadne ho ze by sme sa mohly spojit a spolu ich dodavat.on ich vie predat a pozna technologiu a ja mam priestory a mozem makat 25 hodin denne. by to mohlo fungovat? :-)
no ja neviem ale ak je clovek co vsetko toto vie, tak zohnat nejaky prenajom by bolo pre neho asi to najmenej, neviem preco koli prenajmu by mal ist s tym s niekym do biznisu ;)