billy
13.07.09,21:24
Uzatvoril som s istou firmou zmluvný vzťah, na základe ktorého mi mala poskytovať svoje služby. Zaviazal som sa tieto služby využívať po dobu 12 mesiacov za výhodnejšiu akciovú cenu. Túto cenu som vopred uhradil za celé obdobie. V zmluvných podmienkach firmy je uvedené, že ak sa rozhodnem služby ďalej nevyužívať, zaplatená suma resp. jej alikvótna časť je nevratná (s výnimkou, ak mi firma nemôže poskytúť služby v dohodnutej kvalite a kvantite). Rozhodol som sa po 2 mesiacoch služby tejto firmy prestať využívať (lebo som našiel cenovo ešte výhodnejšiu ponuku konkurencie, inak nemám voči kvalite poskytovaných služieb žiadne výhrady). Chcem, aby mi firma vrátila alikvótnu čiastku za obdobie, počas ktorého už jej služby nebudem využívať. Firma to však odmieta. Koná správne? Ďakujem.
Chobot
14.07.09,07:32
Uzatvoril som s istou firmou zmluvný vzťah, na základe ktorého mi mala poskytovať svoje služby. Zaviazal som sa tieto služby využívať po dobu 12 mesiacov za výhodnejšiu akciovú cenu. Túto cenu som vopred uhradil za celé obdobie. V zmluvných podmienkach firmy je uvedené, že ak sa rozhodnem služby ďalej nevyužívať, zaplatená suma resp. jej alikvótna časť je nevratná (s výnimkou, ak mi firma nemôže poskytúť služby v dohodnutej kvalite a kvantite). Rozhodol som sa po 2 mesiacoch služby tejto firmy prestať využívať (lebo som našiel cenovo ešte výhodnejšiu ponuku konkurencie, inak nemám voči kvalite poskytovaných služieb žiadne výhrady). Chcem, aby mi firma vrátila alikvótnu čiastku za obdobie, počas ktorého už jej služby nebudem využívať. Firma to však odmieta. Koná správne? Ďakujem.

Zadal si otázku typu - Mám červenú loptu. Akej farby je lopta ktorú mám? Je červená? :D:D

Veď keď to je v zmluvných podmienkach, že zaplatená suma sa v prípade odstúpenia od zmluvy nevracia, tak sa nevracia. Firma postupuje presne podľa zmluvných podmienok, s ktorými si súhlasil a podpísal si ich. Prečo by mala postupovať tá firma inak?
Petra Nová
14.07.09,09:45
Rozhodol som sa po 2 mesiacoch služby tejto firmy prestať využívať (lebo som našiel cenovo ešte výhodnejšiu ponuku konkurencie, inak nemám voči kvalite poskytovaných služieb žiadne výhrady). Chcem, aby mi firma vrátila alikvótnu čiastku za obdobie, počas ktorého už jej služby nebudem využívať. Firma to však odmieta. Koná správne? Ďakujem.
Takže tá nová služba rozhodne nebude lacnejšia.:) A zmluva bola uzavretá podľa Obchodného alebo Občianskeho zákonníka?