Xoddam
13.07.09,23:56
Dobry den,

toto asi nie je uplne presne forum, no snad budete vediet odpovedat na moju otazku.

Moja Mama je advokatka, ma vlastnu kancelariu a v nej ma prihlasene auto ktore pouziva tak na sluzobne ako aj sukromne ucely.

Mam vycestovat do zahranicia, ja ako jej syn, nie zamestnanec - teda zapozicanie auta, na sukromne ucely. No a neviem presne najst co vsetko mam urobit aby to bolo podla predpisov?

Viete mi v tom nieko pomoct co vsetko je na takuto sukromnu cestu potreba?

Okrem vodicaku a dokladov teda? A poistka plati bez problemov ze?

Dakujem

Oliver
lilly1210
16.07.09,05:20
mam podobny problem. chceme dat firemne auto zamestnancovi na sukromne ucely (zatial len v ramci slovenska). ake vsetky nalezitosti musime splnit? vie mi niekto poslat priklad, ako by mala vyzerat zmluva? kde vsade sa taketo zapozicanie prejavi? zmeni sa potom nejak dan za auto, treba to nahlasit na danovom urade? potrebuje mat so sebou stale nejaky doklad pre pripadnu kontrolu cestnou policiou?
Dakujem.
kaupke
16.07.09,05:36
mam podobny problem. chceme dat firemne auto zamestnancovi na sukromne ucely (zatial len v ramci slovenska). ake vsetky nalezitosti musime splnit? vie mi niekto poslat priklad, ako by mala vyzerat zmluva? kde vsade sa taketo zapozicanie prejavi? zmeni sa potom nejak dan za auto, treba to nahlasit na danovom urade? potrebuje mat so sebou stale nejaky doklad pre pripadnu kontrolu cestnou policiou?
Dakujem.
Ja som uzavrela so zamestnancom zmluvu o používaní služobného auta aj na súkromné účely , daň z motorových vozidiel sa nemení , zamestnanec si vyučtuje súkromné jazdy a zaplatí za PHM firme , zo mzdy mu zrážam dan vo výške 1 % z ceny auta
Jana3
05.11.09,12:46
Ja sa chcem spytat, ked chceme zdanit pouzitie PHM na sukromne ucely ako naturalny prijem zamestnanca, davam tam cenu PHM s DPH alebo bez DPH?
Diky za odpoved