mackova
03.08.05,10:17
Caute poradaci, kedy by sa mlo odhlasit zamestnanca, ktory skoncil 20.07.2005.

Spolu s vykazmi za 07/2005 poslat aj odhlasku za tohto zamestnanca, ktory u nas skoncil?
Dikes.
Pepa
03.08.05,08:25
Už mal byť odhlásený.
Pavla P
03.08.05,08:26
Deň vopred prihlásiť, deň po odhlásiť.
kacena
03.08.05,08:45
Deň vopred prihlásiť, deň po odhlásiť.

Pavli , myslím že stači prihlásiť aj pred začiatkom výkonávania práce , nie ?
Teda ak začne pracovať dnes poobede tak stačí ho prihlásiť aj dnes doobeda , nie ?
Robím to tak , robím to dobre ?
alex1
03.08.05,08:56
Deň vopred prihlásiť, deň po odhlásiť.
Už ste mali to šťastie,aby vám to prešlo faxom alebo emailom. Mne sa to nepodarilo. Aj tak si neviem dosť dobre predstaviť, čo s tými faxovými prihláškami a odhláškami robia, keď vzápätí im príde originál. Podľa mňa to lezie z faxu rovno do koša.
kacena
03.08.05,08:59
Už ste mali to šťastie,aby vám to prešlo faxom alebo emailom. Mne sa to nepodarilo. Aj tak si neviem dosť dobre predstaviť, čo s tými faxovými prihláškami a odhláškami robia, keď vzápätí im príde originál. Podľa mňa to lezie z faxu rovno do koša.
Ja to posielam zásadne len SMS - kou , nakoľko sa mi to ešte tiež nepodarilo odoslať faxom a mailom som to zatiaľ neskušala.
Pavla P
03.08.05,09:39
Pavli , myslím že stači prihlásiť aj pred začiatkom výkonávania práce , nie ?
Teda ak začne pracovať dnes poobede tak stačí ho prihlásiť aj dnes doobeda , nie ?
Robím to tak , robím to dobre ?

Tak toto fakt netusim, ja som informovana od pracovnicky SP, ze najneskor 1 den pred nastupom do prace.
Ale na taketo pripady som sa ani nepytala.
Hm.
karpis
03.08.05,09:51
Ja posielam prihlášky aj odhlašky emailom . Na stranke www.socpoist.sk je na to potrebné tlačivo v časti formuláre ..Prihlásenie a odhlásenie zamestnanca e-mailom alebo faxom. Posielam to emailom a vždy mi príde späť email o prečítaní.
kacena
03.08.05,10:17
Tak toto fakt netusim, ja som informovana od pracovnicky SP, ze najneskor 1 den pred nastupom do prace.
Ale na taketo pripady som sa ani nepytala.
Hm.
Veď aj na stránke sociálnej poisťovne sa uvádza .......... nahlásiť zamestnanca do registra poistencov ešte predtým ako začne vykonávať prácu.
Z toho som si vyvodila , že stačí aj hodinu pre výkonom práce.
Johanka
03.08.05,10:32
Mne povedal pracovník SP, že prihláška musí u nich byť najneskôr jeden deň pred začiatkom výkonu práce. Ak posielam prihlášku e-mailom, do 3 dní musím doručiť originál registračné tlačivo.

Posielala som prihlášky aj e-mailom, ale žiadna odozva o prečítaní mi neprišla, že by to tam nedorazilo? :confused:
Pavla P
03.08.05,10:38
Mne povedal pracovník SP, že prihláška musí u nich byť najneskôr jeden deň pred začiatkom výkonu práce. Ak posielam prihlášku e-mailom, do 3 dní musím doručiť originál registračné tlačivo.

Posielala som prihlášky aj e-mailom, ale žiadna odozva o prečítaní mi neprišla, že by to tam nedorazilo? :confused:
Odozva o prečítaní ti príde iba vtedy, ak to máš v nastaveniach (napr. Microsoft Outlook) pre odosielanie pošty tak nastavené.
To ti vtedy ale chodia potvrdenia o prečítaní od všetkých, ktorým mail posielaš.
Johanka
03.08.05,10:40
Ja som myslela, že to SP je taká iniciatívna!:)
janka37
03.08.05,12:18
Už ste mali to šťastie,aby vám to prešlo faxom alebo emailom. Mne sa to nepodarilo. Aj tak si neviem dosť dobre predstaviť, čo s tými faxovými prihláškami a odhláškami robia, keď vzápätí im príde originál. Podľa mňa to lezie z faxu rovno do koša.
...alebo tam preventívne ani nemajú papier - veď naše lesy treba šetriť... http://www.porada.sk/images/icons/icon10.gif
Magda
09.08.05,07:11
ja posielam prihlášky poštou stále deň pred nástupom zametnanca. Myslíte, že je to v poriadku ? Riadia s v sociálnej poisťovni razítkom z pošty alebo ako je to ?
Jara
09.08.05,08:56
Myslím že ak neposielaš doporučene tak nemáš vlastne doklad či to dostali. Môže sa to stratiť. Ak máš, tak je to OK.Podací lístok s pečiatkou je akceptovateľný.
Jankaaa
23.08.05,08:45
Prosím o radu, aké tlačivo pri odhláške zamestnanca mám posielať do zdrav.poisťovne? Na stránke všeob.zdrav.poistovne som našla iba talčivo oznámenie poistenca/platiteľa+prihláška/ohláška poistenca. Ktoré z nich je správne?
Stina
23.08.05,08:53
Zaťiaľ by malo stačiť toto tlačivo, veď podľa zákona momentálne platí, že za prihlásenie a odhlásenie , resp. akékoľvek hlásenie zmeny je zodpovedný poistenec . Ja to však robím tak, že prihlášky aj odhlášky posielam za zamestnancov.
Jankaaa
23.08.05,10:26
Teraz som volala do zdrav.poisťovne a vraj sa má posielať hrom.oznámenie+zamestnanec si má sám posielať to tlačivo-oznámenie poistenca/platiteľa.
brm
23.08.05,11:26
ja posielam prihlášky poštou stále deň pred nástupom zametnanca. Myslíte, že je to v poriadku ? Riadia s v sociálnej poisťovni razítkom z pošty alebo ako je to ? NIE!.......
azalka
23.08.05,15:58
Ja som prihlášky/odhlášky vyriešila tak, že posielam faxom už tie "úplné" (pdf súbor). Zo začiatku saom posielala e-maily podľa ich vzoru, ale ak oni robia radi veci duplicitne(=zbytočne,=požierač času), tak ja teda nie. A zatiaľ sa neozvali, že by im to vadilo. Veď na tom riadnom formulári prihl/odhl. majú všetko.
Janiela
23.08.05,18:16
Oni sú iniciatívni najmä v strácaní dokladov a ešte viac iniciatívnejší v ukážkach medzier vo vedomostiach.
Stina
24.08.05,04:22
Všetky tlačivá do ZP posielam doporučene (výkazy, prihlášky, odhlášky). Ale keď som potrebovala potvrdenie o vyrovnaní záväzkov z dvoch ZP mi volali, že im chýbajú výkazy a odhlášky - ale len za niektoré mesiace. Mám evidenciu o odoslaní, ale aj tak som to radšej odfaxovala. Či to stratia alebo nie, aj tak si myslia, že chybu robí len zamestnávateľ.
flodur
01.01.06,15:54
Myslím že ak neposielaš doporučene tak nemáš vlastne doklad či to dostali. Môže sa to stratiť. Ak máš, tak je to OK.Podací lístok s pečiatkou je akceptovateľný.
A čo ak pošleš doporučene prázdnu obálku ? To je OK ?
DanielaSL
01.01.06,15:57
Žeby sme boli takí bohatí , aby sme posielali prázdne obálky?
andrejka a
31.08.12,06:44
Dobrý deň,

poprosilaby som Vás o radu... Zamestnanec pracuje na dohodu od 1. 8. 2012 do 31. 8.2012 a od zajtra 1. 9. 2012 bude pracovať na pracovnú zmluvu. Môžem zamestnanca zo SP dnes odhlásiť - dohodu a zároveň prihlásiť nový pracovný pomer? ďakujem.
latka
31.08.12,06:49
samozrejme, prihlásiť ho dokonca musíš...
andrejka a
31.08.12,06:52
samozrejme, prihlásiť ho dokonca musíš...

Ďakujeeeeem, len som sa chcela utvrdiť. krásny deň. :)
drobeceva
31.08.12,10:34
Dobrý deň,

poprosilaby som Vás o radu... Zamestnanec pracuje na dohodu od 1. 8. 2012 do 31. 8.2012 a od zajtra 1. 9. 2012 bude pracovať na pracovnú zmluvu. Môžem zamestnanca zo SP dnes odhlásiť - dohodu a zároveň prihlásiť nový pracovný pomer? ďakujem.


nezabudni aj na prihlásenie do ZP
andrejka a
31.08.12,11:39
nezabudni aj na prihlásenie do ZP

:) Ďakujem, nezabudla som :)