didushik
14.07.09,10:03
Ahojte, dostala som z UPSVR príspevok na podnikanie. Nakúpila som nejaký tovar v hotovosti tak som si z podnikateľského účto (tam čo mám tie peniaze) previadla podľa bločku sumu na súkromný účet. No neviam ako si to mám zaúčtovať.
Prosím ak má niekto s týmto skúsenosť nech mi poradí.
Ďakujem
veronikasad
14.07.09,08:10
Ahojte, dostala som z UPSVR príspevok na podnikanie. Nakúpila som nejaký tovar v hotovosti tak som si z podnikateľského účto (tam čo mám tie peniaze) previadla podľa bločku sumu na súkromný účet. No neviam ako si to mám zaúčtovať.
Prosím ak má niekto s týmto skúsenosť nech mi poradí.
Ďakujem
Pokial prevádzaš financie z podn. účtu na iný účet a nesúvisia s podnikaním, dá sa to zaúčtovať len ako výdaj na osobnú spotrebu.
Ak sa jedná o prostriedky z dotácie, nerob to takto. Keď uhradíš nejaký nákup, ktorý je v súlade s podn. plánom v hotovosti, vyber peniaze z účtu a vlož ich do pokladne
didushik
14.07.09,08:43
Ale keď ja to zaplatím prv zo svojích vlastných peňazí v hotovosti, následne ich prevediem na osobný účet tak mi poradili na úrade. Ak by sa dalo platiť kartou tak zaplatím kartou. Ale väčšinou si objednávam tovar cez internet na dobierku.
didushik
14.07.09,08:47
Napríklad naposledy som kúpila pečiatky. Stálo ma to dajme tomu 25,32EUR. Z bankomatu môžem vyberať len celé čiastky, ak by som vyberala hotovosť v banke vyšlo by ma to akolo 1,50EUR a tak zaplatím lenm 0,13EUR.
Neviem či sa s toho dá vyčítať.
veronikasad
14.07.09,09:13
Napríklad naposledy som kúpila pečiatky. Stálo ma to dajme tomu 25,32EUR. Z bankomatu môžem vyberať len celé čiastky, ak by som vyberala hotovosť v banke vyšlo by ma to akolo 1,50EUR a tak zaplatím lenm 0,13EUR.
Neviem či sa s toho dá vyčítať.
Tak si daj urobiť bankomatovú kartu na firemný účet.
Pokial máš na podnik. účte aj iné peniaze z podnikania, napr. za úhradu pohľadavky, nie je problém s prevodom na súkromný účet.
Prevádzať peniaze z dotácie na súkromný účet nedoporučujem.
ivka70
14.07.09,09:21
Zauctuj to tak, ze tie peniaze vyberies z uctu, prijmes do pokladne a z pokladne si vyplat uhradu za blocky, ktore mas.
veronikasad
14.07.09,09:23
Zauctuj to tak, ze tie peniaze vyberies z uctu, prijmes do pokladne a z pokladne si vyplat uhradu za blocky, ktore mas.
Ivka, pokial peniaze idú na iný účet, ako ich chceš prijať do pokladne ?
ego.mc
14.07.09,09:46
Sumu, ktorú si si previedla na osobný účet, daj zároveň ako osobný vklad do pokladne s dátumom, kedy si platila za tovar.
Prevod z účtu daj ako osobnú spotrebu. Bude to vlastne vyrovnanie vkladu.
ivka70
14.07.09,09:47
Ivka, pokial peniaze idú na iný účet, ako ich chceš prijať do pokladne ?

aha, to som si nevsimla, myslela som ,ze to bol vyber v hotovosti.

uplne v najhorsom by som ich vratila z uctu spat /ako mylnu platbu/ a vybrala hotovost.
Potom uz by to slo podla povodneho postupu.