cerov
14.07.09,09:10
Dobry den ja by som sa chcel opytat ked som studoval pred 2 rokmy na VS kde som prerusil studium po prvom semestry pocita sa mi to do dlzky studia?
veronikasad
14.07.09,07:16
Dobry den ja by som sa chcel opytat ked som studoval pred 2 rokmy na VS kde som prerusil studium po prvom semestry pocita sa mi to do dlzky studia?
ak sa pýtaš, či sa ti to započítava do odpracovaných rokov pre nárok na dovolenku - odpoveď je nie
ivka70
14.07.09,07:28
dovolim si :

pred 2 rokmi
po prvom semestri

do odpracovanych rokov sa pocita len standardna dlzka uspesne ukonceneho studia.

Ale do dlzky studia, keby si chcel studovat znovu na VS sa ti uz jednen "odstudovany" rok zapocitava.
Teda v bakalarskom studiu by si si posledny rok platil za prekrocenie standardnej dlzky studia.
cerov
14.07.09,10:39
tak ked znovu nastupim na skolu tak mi ostanu iba 2 roky aj ked som nemal spravne skusky?
ivka70
14.07.09,11:01
tak ked znovu nastupim na skolu tak mi ostanu iba 2 roky aj ked som nemal spravne skusky?

Nie, na skolu musis nastupit normalne do 1. rocnika a vystudovat minimalne 3 roky do balakarskych statnic, ale 1 rok bezplatneho studia si si uz vycerpal predtym, takze 3. rocnik balalarskeho /toho noveho/ uz pre teba bude nadstandardna dlzka studia a tym padom v tomto rocniku nemas narok na rodinne pridavky, danovu ulavu a hradis si za cely skolsky rok skolne.
cerov
14.07.09,11:10
Takze 3 roky pri 1st. hradi stat staci ze sa len zapisem pochodim mesiac a mam rok kelu? ked neskovor zase naspupim na skolu.Aj napriek tomu ze som tam cely rok nechodil? Ked prekrocim dlhsku bezplatneho studia skola ma vyzve sama alebo si to mam ustrazit sam?
ivka70
14.07.09,12:42
Takze 3 roky pri 1st. hradi stat staci ze sa len zapisem pochodim mesiac a mam rok kelu? ked neskovor zase naspupim na skolu.Aj napriek tomu ze som tam cely rok nechodil? Ked prekrocim dlhsku bezplatneho studia skola ma vyzve sama alebo si to mam ustrazit sam?

Uz pri podavani prihlasky musis nahlasit predchdzajuce studium na VS.

Inak, nemusis ani "pochodit" mresiac, staci sa zapisat a mas rok v keli ...
Zial, tak je postaveny zakon.

A ako to cele funguje, neviem, ale myslim ,ze skola si to dokaze ustriehnut, su to jej peniaze, ktore od teba dostane.