milosk
14.07.09,12:37
Ahojte poradaci,
potrebujem vyriesit zdielanie dat v malej sieti. Na Win XP Pro, mam adresar, ktory chcem zdielat s inym PC, ale neviem nastavit oprtavnenia uzivatelske. t.j. V nastaveniach viem mastavit len totok: zdielat priecinok na sieti a povolit uzivatelom menit moje subory. V W2K som vedel presne nastavit opravnenia pre konkretnych uzivatelov, co v WinXP neviem. Viete mi niekto poradit, ci je neaka utilita, alebo ako to nastavit? Lebo teraz sice namapujem adresar z ineho PC, ale uzivatel nema plne prava k adresaru a neviem menit nazvy suborov a modifikovat data. Viem ich len citat. V W2K to slo uplne v pohode, ale neako sa vo WinXP neviem zorientovat.

dakujem za pomoc
Chobot
14.07.09,10:48
Ahojte poradaci,
potrebujem vyriesit zdielanie dat v malej sieti. Na Win XP Pro, mam adresar, ktory chcem zdielat s inym PC, ale neviem nastavit oprtavnenia uzivatelske. t.j. V nastaveniach viem mastavit len totok: zdielat priecinok na sieti a povolit uzivatelom menit moje subory. V W2K som vedel presne nastavit opravnenia pre konkretnych uzivatelov, co v WinXP neviem. Viete mi niekto poradit, ci je neaka utilita, alebo ako to nastavit? Lebo teraz sice namapujem adresar z ineho PC, ale uzivatel nema plne prava k adresaru a neviem menit nazvy suborov a modifikovat data. Viem ich len citat. V W2K to slo uplne v pohode, ale neako sa vo WinXP neviem zorientovat.

dakujem za pomoc

No neviem, ale veď ak dáš plné zdieľanie adresára a súborov v jednom PC, tak ak sa niekto pripojí na ten adresár, tak môže s ním pracovať tak, ako keby sedel pri tom prvom PC. Doma to aspoň tak mám, zálohový disk je na druhom PC a z prvého môžem na dom zálohovom disku pracovať ako keby bol v mojom PC.

Pri zadávaní zdieľania s tuším dajú dať obmedzenia aj na konkrétneho užívateľa a tak povoliť len niektoré činnosti (napr. len čítať). Pozri, či si dal zdieľanie s plným prístupom.
milosk
14.07.09,10:59
hmmm, no ved prave, akurat ze to neviem najst v XP Pro....
vo vlastnostiach adresara mam len moznost "zdielat tento priecinok v sieti" a zaskrtavacie tlacitko pre "povolit pouzivatelom siete menit moje subory".
V W2K bola predsa moznost definovat konkretnych uzivatelov a podla toho si nastavis presne prava, ake potrebujes. No a ja potrebujem plny pristup a neviem to vobec nastavit, de to je... :-(((
Chobot
14.07.09,11:17
hmmm, no ved prave, akurat ze to neviem najst v XP Pro....
vo vlastnostiach adresara mam len moznost "zdielat tento priecinok v sieti" a zaskrtavacie tlacitko pre "povolit pouzivatelom siete menit moje subory".
V W2K bola predsa moznost definovat konkretnych uzivatelov a podla toho si nastavis presne prava, ake potrebujes. No a ja potrebujem plny pristup a neviem to vobec nastavit, de to je... :-(((

Keď klikneš na adresár pravým tlačítkom myši, dáš si vlastnosti a tam je záložka "Zabezpečenie", tam si môžeš definovať oprávnenia až na užívateľa ohľadne čítania, zápisu, zobrazenia priečinku až po úplný prístup. To si hľadal?
milosk
14.07.09,11:22
no hej, hned by som to nastavil, keby som to tam mal...
posielam printscrn..... ake mam ja moznosti....
Chobot
14.07.09,11:46
no hej, hned by som to nastavil, keby som to tam mal...
posielam printscrn..... ake mam ja moznosti....

Pozriem to ešte doma, kde mám plný prístup na PC.
mpca
14.07.09,11:57
daj si nastavenia priecinka, karta zobrazenie a vypni "Use simple file sharing"
.. neviem ako to je po SVK mam win po EN..
http://img505.imageshack.us/img505/9485/clipboard01uwp.jpg

potom sa zobrazi karta "Security" tam nastavis co a ako potrebujes:

http://img139.imageshack.us/img139/3626/clipboard01bwq.jpg


BTW: toto vsetko mam z HELPU windowsu,,, niekedy je ho dobre citat ;) :D
milosk
14.07.09,12:46
ano, mas pravdu, je to tam pod: "pouzit jednoduche zdielanie suborov" dakujem