scorp
14.07.09,14:24
Zdravim poradu. Zdanlivo jednoducha zalezitost moze byt zaujimavo riesena. Je kolekcia obrazkov. Je potrebne ich vytlacit ale tak, ze pri kazdom z nich je jeho nazov. Samozrejme ide o tlac napr 4 obrazkov -teda kolekciu. Kde sa to pouzije ? Niekomu chcem ponuknut nahlad kolekcie obrazkov, z ktorej chce nieco vybrat, teda je idealne, aby bol pri kazdom jeho nazov. Velmi sa mi osvedcil xnview. Bohuzial neviem co sa stalo, posledne nove verzie to nerobia, aj ked tam ta moznost je. Poznate iny soft ? dakujem
mpca
14.07.09,12:49
Ale robia,, robia,,, len treba si to nastavit ;)
Paaci sa screen ;)

http://img338.imageshack.us/img338/3803/clipboard01v.jpg
scorp
23.07.09,06:39
Dakujem. Samozrejme ze jednotlive obrazky urobi aj s popisom, ved prave preto som sa dotazoval. Pri tlaci kolekcie obrazkov to nejde. Moj postup: Xnview, prehliadac, otvorit obrazok, prehliadac, otvorit obrazok ..., tlacit otvorene obrazky. Nerabotaet ..., cize nie je tam popis.
Aj tak diky
Este jedna vec.. Akykolvek text napisany manualne tam vidim, je chyba u mna ?
mpca
23.07.09,07:38
Ak tam napíšete ručne text tak áno zobrazí to,,,
Ak chcete vkladať hodnoty z obrázkov musíte ísť cez "Vložiť"...
Pidgey
23.07.09,09:15
mozno napisem blbost,ale ja by som skusil IrfanView, tam by som si dal otvorit dane obrazky cez Thumbnail (zobrazia sa vsetky v nahladom okne), vyselektoval by som tie, ktore chcem dat tlacit, exportoval do HTML suboru (irfan vytvori html subor ) kde sa mi budu zobrazovat dane obrazky aj s popisom, a tak to dal vytlacit.Mozno je to troska pracne,ale je to postup ktory mi staci a mam ho za pol minutky....Viem si tam nastavit ako sa mi ma zobrazovat popis, velkost (zmensenych popripade) obrazkov a ich rozlozenie v tom html subore (vedla seba, do mriezky a pod..)
scorp
24.07.09,05:14
To mpca: diky-samozrejme, ved by som sa ani nepytal, prikladam nahlad aj tlacovku v PDF. Moze byt problem, ze bezi pod vistou (blbost ? deklaruje sa, ze bezi pod vistou) Xnview puzivam dobre 3 roky.
mpca
24.07.09,05:25
ak mas najnovsiu verziu xnview tak moze byt problem s tou nestastnou vistou... nic ine ma nenapada..
scorp
27.07.09,04:35
Hodil som poslednu verziu xnview aj na win XP. To iste. Napr. ak chcem popis datum -urobi, nazov obrazka-neurobi. Len metodou pokus-omyl zistit, ktora zo starsich verzii bezi tak, ako chcem. Diky vsetkym.
Stefan2005
27.07.09,06:23
Nechceš náhodou niečo takéto:
scorp
29.07.09,10:55
Nechceš náhodou niečo takéto:
Ano take nieco ... a pokial viem len xnview to dokaze, alebo sa mylim ?
Stefan2005
29.07.09,12:31
Ano take nieco ... a pokial viem len xnview to dokaze, alebo sa mylim ?

tak toto konkrétne je z IrfanView (4.25).
Voľba Súbor / Miniatúry
Voľba Súbor / Vytvoriť Kontaktný list z vybraných súborov
(Ovšem je možné, že niektoré pluginy (treba ich inštalovať) si budú vyžadovať registráciu...