Bircof
14.07.09,14:37
Dobry den,

prosim Vas, chcel by som sa spytat, ci je nejaka zakonna norma kde je zakazane pestovat obilie v obyvanej casti obce? Pozemok na ktorom je obilie pestovane je v katastri zapisany ako ZAHRADY 5100....Nakolko sa so susedmi neda dohodnut a pri zatve vznika vela prachu, ktory nam sposobuje aj naklady napriklad na cistenie bazena...

Dakujem za rady a napady, ako vzniknutu situaciu riesit.
ivka70
14.07.09,12:45
Neviem o tom, ze by si nemohol pestovat na svojom pozemku kto a co chce /snad okrem marihuany ap ogdobnych "zakazanych" plodin, kam ale obilie nepatri/.

Pri zatve treba bazen zakryt, ved zatva na pozemku v obci trva max. par hodin.
Bircof
14.07.09,19:44
no predsa kataster rozclenuje parcely na rozne druhy....na ucel ich vyuzitie....a tak isto s tym suvisia limity....
pokial mas svoj pozemok kvalifikovany ako sad...tak ho nemoze vyrubat a zacat ho vyuzivat ako zahradu....musis poziadat o zmenu na uzivanie pozemku...to iste ako mas orna podu a stavebny pozemok

nejde len o bazen ale aj zvysenu prasnost....od coho mas zaspinene vsetko...a nie kazdy ma prekrytie bazena, aby ho jednoducho zatial...pokial ide prekryvacie plachty...tak v tom pripade sa ti tam dostane prach..

podla Ob.Z. ...mi vznika realna skoda....ale hladam inu cestu ako zalobu v obcianskom konani....vzhladom k rychlosti nasich sudov...nejde o tento rok...ale uz sa to opakuje 4 rok...a neda sa dohodnut...tak hladam riesenie...