SBAH
14.07.09,18:03
Neviem či píšem dobre, ale nevedela som kam pridať túto moju otázku. Manžel bol na pohovore v jednej firme a predtým si hľadal info o tejto firme a našiel, že k 31. 3. 2009 sú dĺžny sociálnej poisťovni cez 30 000,- €. Ako sa dá zistiť či tá firma je v poriadku a plní si všetky povinnosti ohľadne platenia odvodov atď.? ďakujem
JarkaL
14.07.09,16:30
No niekedy sa stane, že v SP majú bordel, ale tá suma 3O OOO EUR je dosť veľká a keby neoprávnene uviedli na tej stránke moju firmu, tak by som sa na to pozrela... Teraz je júl, takže buď o tom tá firma nevie, alebo je to potom pravda = neplnia si povinnosti.
A či je firma v poriadku, v Zbierke listín na OR je možnosť sa pozrieť na účtovnú závierku a v nej sú informácie o pohľadávkach, záväzkoch, vlastnom imaní atď. (pokiaľ si firma vôbec plní povinnosť zasielať ju tam). To sa dá zistiť na orsr.sk, keď si otvoríš danú firmu, tak tam je buď VOR alebo Zbierka listín a tam sú uvedené všetky listiny, ktoré tam firma poslala.
SBAH
14.07.09,17:09
ďakujem pozriem sa nato.
veronikasad
14.07.09,17:18
Neviem či píšem dobre, ale nevedela som kam pridať túto moju otázku. Manžel bol na pohovore v jednej firme a predtým si hľadal info o tejto firme a našiel, že k 31. 3. 2009 sú dĺžny sociálnej poisťovni cez 30 000,- €. Ako sa dá zistiť či tá firma je v poriadku a plní si všetky povinnosti ohľadne platenia odvodov atď.? ďakujem
Pokial je zamestnanec riadne prihlásený v zdr. a sociálnej poisťovni, nikdy nie je postihovaný ak firma za neho neplatí odvody. Za nedoplatky je zodpovedná firma.
Skôr by som sa zaujímala či zamestnanci dostávajú načas vyplatené mzdy a akú splatnosť mzdy majú v pracovnej zmluve.