drist100
14.07.09,17:24
Dobrý deň.

Túto tému som vytvoril aby som upozornil na klamstvá, na ktorých sa obohadzuje firma SLOVAKIA RECRUITMENT s.r.o. Cez ich Košickú pobočku som si chcel vybaviť prácu v Anglicku. Zarobiť nejaké peniaze, naučiť sa lepšie jazyk.. Po zaplatení registračného poplatku 30 eur, mi našli prácu v textilnom sklade v Manchestri ( mzda 6.50/hod + príplatok za nadčas). Ďalší poplatok 350 eur aby ju rezervovali + asi 400 libier, ktoré si treba vziať so sebou na ubytko, depozit, za ubytko, doprava z letiska, strava,..

Po prílete do Manchestru mal na letisku čakať chlapík. Lietadlo meškalo hodinu on ďalšiu hodinu. ( Jedného chlapíka tam nechali čakať 26 hodín, takže spal na letisku. ) Aby som dostal ubytko na 2 týždne som musel nechať 325 libier v ich agentúre v Liverpoole.

Teraz to najdôležitejšie: Práca je iba vo fabrike na kurčatá teplota +5 až -15 stupňov. Úplne iné ako povedali v Košiciach. Minimálna mzda 5.73/hod, žiadna možnosť nadčasov. Za každú cestu do práce treba dať 5 libier. Takže ak sa podarí a budete robiť 3 dni/týždeň tak dostane:
120 libier - 15 (3x5 cesta do práce) - 45 ubytko - 5 elektrina na dome OSTANE VÁM: 55 libier/týždeň a to ešte treba niečo jesť!!!

NEDAJTE SA OKLAMAŤ SLOVAKIA RECRUITMENT!!!!
drist100
14.07.09,18:50
staznosti.sme.sk/cpas/382/SLOVAKIA-RECRUITMENT-sro.html
norika334
15.07.09,19:38
Cawte,
citam ze NIEKTO konecne vytvoril forum Slovakia recruitment .suhlasim s tym co tam ten drist100 popisal .Mozem akurat dodat ze mne v Ke naslubovali pracu v sklade -TEPLOM na servitky plat 6.50 na hodinu plus nadcasy samozrejmeee priplatok! Pekna rozpravocka realita bola drsnejsia.Praca tiez vo fabrike s kurcatami .Zima nenormalna ,oblicky ma boleli na 2.den ,kamosovi z toho opuchli prsty,stojite 8.hodin pri najlepsom ako pravitko a kricia po vas ako po otrokoch ze pridaj pridaj ,neflakaj sa a pod.Pri najlepsom pisem preto,ze kamosa hned prvy den poslali do mraznicky,cize chudak to mal este horsie.na rukach mate tak akurat igelitove rukavice nic viac cize... posudte sami .Cista otrocina ! Za tie peniaze to absolutne nestoji za to ,ti co s nami zili na dome tak z platu akurat vyzili aj to len na stravu minali -este menej ako normalne pocas bezneho zivota doma na slovensku.Ti ludia v agenture to maju vsetko vypocitane-nahovoria vam do hlavy ze ak clovek chce pracovat tak ho nechaju ale hovno ! Ak robite 5 dni v tyzdni tak patrite medzi stastnych ludi ktorych tu je malo resp. vobec ! Ludia tak nebudte blbi a NENECHAJTE SA NACHYTAT! neplatte nic vopred a pri podpisovani zmuly si poriadne precitajte ci sa tam pise ze vam sprostretkuvaju a rucia aj za pracu v zahranici!
jaroS21
30.07.09,08:25
Obrátil som sa na vyššie uvedenú firmu, ktorá má v hlavičke -
Profesionálny sprostredkovateľ práce v EU s reakciou na inzerát:

"Pracovník v skladoch, baliarňach a vo výrobe v UK ", Ponúkaný
plat 1300 - 1600 GBP/mesiac Termín nástupu Ihneď! Druh pracovného
pomeru hlavný pracovný pomer, s tým, že na info e-mailovej adrese
firmy som sa pýtal, či:

1. Nie je prekážkou moje VŠ vzdelanie
2. Nie je prekážkou môj vek 54 rokov
3. Ako rýchlo sa dá vycestovať na konkrétnu, nižšie uvedenú pracovnú pozíciu.

Firma reagovala nasledovne: "SLOVAKIA RECRUITMENT, s.r.o. - Profesionálny sprostredkovateľ práce v EU Ďakujeme Vám za zaslanie Vášho životopisu. Registračnú prihlášku na Pracovný pobyt + potrebné doklady zaslať na adresu agentúry POŠTOU ! Potrebné dokumenty k vybaveniu pracovného pobytu: - Doložiť životopis - 2 fotografie pasového formátu - Kópia občianskeho preukazu z oboch strán - Kópia dokladu o najvyššom dosiahnutom vzdelaní, certifikáty + kópia dokladu o uhradení administratívneho poplatku Hľadať prácu Vám začneme okamžite po obdržaní všetkých podkladov a uhradení
administratívneho poplatku. Naším cieľom je spájať tých správnych
ľudí s tými najlepšími pracovnými príležitosťami na trhu. Tešíme
sa na prípadnu spoluprácu a želáme štastnú ruku pri výbere
zamestnania."

Zarazila ma formulácia: Hľadať prácu Vám začneme okamžite po obdržaní všetkých podkladov a "uhradení administratívneho poplatku". Pritom som nedostal odpoveď, či môj vek 54 rokov nie je prekážkou ani na opakovaný dopyt a to ani z bratislavskej centrály ani košickej filiálky firmy. Reagoval som na konkrétny inzerát a dal jednoduchú otázku, preto nechápem - Prečo by som mal platiť administratívny poplatok ak je pracovná pozícia prípadne vekovo limitovaná?!

- Prečo mi chcú hľadať prácu, keď som si už vybral z ich inzerovanej ponuky V záver svojho e-mailu majú frázu: "Tešíme sa na prípadnu spoluprácu a želáme štastnú ruku pri výbere zamestnania"

Nuž spolupráca nebola a šťastnú ruku som nemal.
wanrouter
12.11.09,14:12
Spolupracuju s Tomanovcami z ciech... to su ludia ktorych by ste nechceli stretnut ani vidiet.

Uz padlo niekolko trestnych oznameni, tak dufam ze sa to coskoro zavrsi. Napisal som ten koment aj na SME, mozno sa este niekto najde.