dorwin
14.07.09,18:33
Ahojte

idem na aute, ktore mam registrovane na s.r.o. (ktorej som konatelom) na zahranicnu cestu (dovolenka) (AT,FR,IT) s rodinou (manzelka - tiez konatelka a dcera).

Chcem sa opytat, ze co je potrebne mat pri sebe, okrem standardnych dokladov ako technicak, zelena karta a pod.

myslim, nejake splnomocnenie, alebo staci prikaz na jazdu, ktory nosim pri sebe stale? (v slovencine)

a potom ako je to v tomto pripade s knihou jazd? je nutne ju viest, kedze u nas v SR je za urcitych okolnosti nepovinna?

dakujem za odpovede
(odchadzame v piatok 17.7....)
bv_alexandra
14.07.09,16:51
No my ked sme požičiavali auto známemu - tiež firemné tak sme mu vybavovali:
- splnomocnenie konateľa na používanie vozidla po dobu jeho dov.
- a tiež súhlas leas. spoločnosti, na použitie vozidla treťou osobou
;):)
dorwin
14.07.09,17:01
No my ked sme požičiavali auto známemu - tiež firemné tak sme mu vybavovali:
- splnomocnenie konateľa na používanie vozidla po dobu jeho dov.
- a tiež súhlas leas. spoločnosti, na použitie vozidla treťou osobou
;):)

no auto je na leasing, ale sofer budem bud ja alebo manzelka - obaja sme konatelia, takze ten suhlas leasingovky asi netreba.

a kedze som ja konatel tak mozno ani splnomocnenie?
silviamb
15.07.09,17:54
Ja ked som bola v zahranici na dovolenke sluzobnym autom, tak som mala splnomocnenie, ktore bolo prelozene do anglictiny. A v kilometroch som to vykazala ako sukromnu jazdu len s poctom kilometrov (nepisala som kde som bola) - ci to bolo dobre neviem, to som nespracovavala, ale z uctarne mi to nevratili :)
andreaS
15.07.09,17:57
v jednej takejto teme to bolo vysvetlene, ze ako ma policajt v zahranici vediet, ze ty si prave konatel tej firmy, kt. je uvedena z dokladoch auta?

Jedine tak vie, ze si vobec opravneny soferovat a pouzivat to auto v zahranici, ze mas pri sebe splnomocnenie, kde ta sro uvedie menovite. Iba tak si moze udaje zahranicny policajt overit... lebo v dokladoch v aute bude subjekt X a ty si subjekt Y a uz je nezrovnalost...

skusim najst ten link, bolo tam pripojene aj to tlacivo.
andreaS
15.07.09,18:01