iveta.pa
14.07.09,19:50
Zdravím,

mám jednu otázku. Kúpile sme bicykel v riadnom kamennom obchode, nie cez internet a chceli by sme ho vrátiť.

Je to možné ? ... je totiž zle nastavený prehadzovač .. to sa síce dá opraviť ale zistili sme, že taký istý dobrý bicykel ako tento sa dá kúpiť aj o 2 tisícky lacnejšie v tom istom obchode. Dávajú tam 20% zľavu, .. mali sme vybratý bicykel za 13 000 ... ten by stal 11 000 (po zlave, o ktorej sme sa dozvedeli az v obchode...bicykel sme vybrali predtym ako sme isli do obchodu...na nete) ... lenze predavac nas nalakal, ze ak sme chceli kupit ten za 13 000 ... tak ze sa nam viac oplati kupit jeden za 17 000, ktory stoji po zlave 13 500 ... tak sme kupili ten ... prisli sme domov, pozreli na internet a zistili, ze nie je skoro o nic lepsi ako ten, ktory by nas stal 11 000 ... tak preto by som chcela vediet ci sa da este ziadat peniaze naspät .. raz som uz na tom bicykli jazdila, no nevidno to na nom ... jedine kolesa ma kus spinave, ale celkom ciste neboli ani v predajni, lebo bicykle maju vonku.

Dakujem za rychle odpovede
Andy Kralik
14.07.09,18:16
Myslim, ze tento prispevok je kandidatom na vtip tyzdna :D:D

Takze vazne.. fakt ze sa tovar da niekde kupit lacnejsie nie je dovod na jeho vratenie. Poviem ti tajomstvo - vacsinou sa vzdy da vsetko niekde najist lacnejsie, ak aj nie to iste tak v podobnej kvalite.. bez ohladu na to o aky tovar ide a kde ho kupujes. Treba len hladat.. ak ti to stoji za to.

Obcas maju spolocnosti v obchodnych pravidlach moznost vratenia tovaru bez udania dovodu, ale vacsinou to byva len do urcitej doby a nepouzity tovat v originalnom baleni. Co vzhladom k tomu ze si bicykel uz pouzivala asi nesplnas. Ale radsej by som to overil.

Moznost na vratenie tovaru bez udania dovodu zo zakona sa myslim tyka len internetoveho predaja a podomoveho predaja
§ 12 zákon č. 108/2000 - zákona o ochrane spotrebiteľa pri podomovom predaji a zásielkovom predaji - máte právo od takto uzavretej zmluvy odstúpiť bez uvedenia dôvodu do 7 pracovných dní

Zle nastaveny prehadzovač je dôvod na reklamaciu nie na vratenie penazi - chyba by mala byt odstranena bezplatne. /realne ti to odstrania na pockanie, ide o minimalnu chybu. Pri novych bicykloch by si mala aj tak po urcitom case tak cca.mesiach ist na kontrolu aby sa skontrolovalo nastavenie, skrutky a pod./.

Na vratenie financii by muselo ist o opakujucu sa chybu, resp. neodstranitelnu chybu, o co tiez v tvojom pripade urcite nejde.
Tam potom plati Obciansky zakonnik §622-623
- Ak ide o vadu, ktorú možno odstrániť, má kupujúci právo, aby bola bezplatne, včas a riadne odstránená. Predávajúci je povinný vadu bez zbytočného odkladu odstrániť.
- Ak ide o vadu, ktorú nemožno odstrániť a ktorá bráni tomu, aby sa vec mohla riadne užívať ako vec bez vady, má kupujúci právo na výmenu veci alebo má právo od zmluvy odstúpiť. Tie isté práva prislúchajú kupujúcemu, ak ide síce o odstrániteľné vady, ak však kupujúci nemôže pre opätovné vyskytnutie sa vady po oprave alebo pre väčší počet vád vec riadne užívať.

Ale pozor, nesnaz sa pokazit si nieco cielene sama a potom to reklamovat - mimo to ze by slo o podvod, hned by sa na to prislo a stratila by si aj narok na bezplatnu opravu v ramci reklamacie!
iveta.pa
14.07.09,18:24
tak ten prehadzovac je zly ... dufam, ze aspon to opravia.

skoda ze som naletela na tu 20%-nu zlavu ... lebo oni si urcite pred tou zlavou zdvihli cenu ...a potom to je lakave, ze drahsi bicykel kupit za lacnejsi peniaz ..a potom zistim, ze v skutocnosti sa obe tie bicykle predavaju na nete za skoro rovnaku cenu, kde u nich bol medzi nimi rozdiel 4 000 SK.
Andy Kralik
14.07.09,18:29
No mas poucenie pre buducnost. Tak to chodi. Aj na akciovom tovare treba zarobit. A zlava niekedy moze byt aj synonymum pre zdrazenie.
Braňo
14.07.09,18:50
Keď mi zadáš typ bicykla, tak potvrdím, že cez net je to určite o 15-20% lacnejšie.
iveta.pa
14.07.09,19:19
Merida Matts TFS XC 100-D
Andy Kralik
15.07.09,14:08
btw.. myslim ze ide o dobry bicykel.. tak nech ta to az tak nemrzi :)
iveta.pa
15.07.09,15:10
btw.. myslim ze ide o dobry bicykel.. tak nech ta to az tak nemrzi :)

to hej... len to ma mrzí, že mohla som mať taký istý dobrý ale o 2 tisícky lacnejší . no nevadí, už nemá cenu plakať nad rozliatym mliekom
AlaNR
15.07.09,15:36
Nuž, asi si mala pozrieť na internet skôr, ako si ho kúpila...
Druhýkrát budeš vedieť...
hanelie
18.11.10,09:05
Chcem sa opytat niesom mu vobec povinna dany tovar vziat a vratit peniaze
nie , nie si povinná vziať tovar naspäť