mojik
15.07.09,06:36
ahojte, v máji sme vystavili fa. na ktorej bola zle uvedená cena.
teraz v júli vystavujeme dobropis na povôdnú fa z mája + novú fa. s dobrou cenou. dátum vystavenia aj zdaniteľného plnenia bude júl, zákazník nás žiada že zdaniteľné plnenie v opravenej fa chce máj. ďakujem
Vladimír Ozimý
15.07.09,04:45
ahojte, v máji sme vystavili fa. na ktorej bola zle uvedená cena.
teraz v júli vystavujeme dobropis na povôdnú fa z mája + novú fa. s dobrou cenou. dátum vystavenia aj zdaniteľného plnenia bude júl, zákazník nás žiada že zdaniteľné plnenie v opravenej fa chce máj. ďakujem

zákazník po Vás žiada len to čo Vám ukladá zákon. Vo vašom prípade nemôžeme hovoriť o oprave základu dane, pretože nenastala objektívna zmena po dodaní tovaru. Urobili ste chybu a tú treba opraviť do obdobia, kde ste ju urobili. t.j. vystaviť stornofaktúry pôvodnej a následne vystaviť novú faktúru ale s pôvodnými dátumami plnenia, t.j. do mája.
mojik
15.07.09,04:56
Takže musím dať opravné, alebo dodatočné DPH do mája. ale dátum vystavenia je dnešný, len zdaniteľné plnenie je do mája.ešte raz ďakujem
Tweety
15.07.09,05:12
Takže musím dať opravné, alebo dodatočné DPH do mája. ale dátum vystavenia je dnešný, len zdaniteľné plnenie je do mája.ešte raz ďakujem
Podáš DDP( nie opravné) za máj.
mojik
15.07.09,05:53
DDP má byť na sumy ako malo správne vyzerať DP za máj , alebo len na na rozdiel, ďakujem
Tweety
15.07.09,06:04
DDP má byť na sumy ako malo správne vyzerať DP za máj , alebo len na na rozdiel, ďakujem
Áno, má byť vystavené správne, s tým, že rozdiel uvedieš v prísl., na to určenom riadku č. 35.
mojik
15.07.09,06:14
ďakujem
lenkam68
15.07.09,06:19
Pri podávaní DDP sa postupuje v zmysle zákona 511/1992 Zb. § 39.V DDP sa uvedú všetky sumy v správnej výške. Rozdiel sa uvedie len v r. 35 a r. 36 daňového priznania.
mojik
16.07.09,07:04
ešte raz píšem, dnes nám volali auditori ohľadom návštevy a pri tej príležitosti som sa ich opýtala na už spomínaný dobropis, oni sú toho názoru, že dňom vystavenia vzniká zdaniteľné plnenie , čiže nie dávať ZP do mája, ale do júla. prosím vás, môžete sa mi ozvať na základe čoho by som to mala dať do mája? ďakujem
Tweety
16.07.09,07:08
ešte raz píšem, dnes nám volali auditori ohľadom návštevy a pri tej príležitosti som sa ich opýtala na už spomínaný dobropis, oni sú toho názoru, že dňom vystavenia vzniká zdaniteľné plnenie , čiže nie dávať ZP do mája, ale do júla. prosím vás, môžete sa mi ozvať na základe čoho by som to mala dať do mája? ďakujem
Pretože plnenie bolo v máji, a v máji je aj povinnosť odviesť daň. Neide o opravu základu dane(dobropis), ale o opravu zle vystavenej faktúry. Máš to uvedené už v príspevku č. 2.
mojik
16.07.09,07:48
dakujem
oravaucto
18.08.09,20:26
Ahojte mam podobny problem popisem od zaciatku pekne postupne.

SRO nebola platcom DPH. Firma poskytuje sluzby v oblasti internetu.

Pisal sa rok 2007 mali sme zamestnankinu ta vystavovala faktury obcas vystavila tomu istemu klientovy dve fa za sluzbu obcas inu sumu ja sa jej ani necudujem ved vystavovala kazdy mesiac 500 faktur ciza mala v tom chaos az kym neodisla potom sa to nejako ustalilo a teras je to uz ok. Len nam ostal problem co s fakturami ktore vystavila bud zle z dvovodu ze klient si zmenil mesacnu sumu za sluzbu alebo mu vystavila jednu fakturu naviac. Uctovnicka ked preberala uctovnictvo po nej tak sa rok s toho nemohla dostat preto sme prisli na to az teras ked kontrolujeme faktury ktore ostali ako neuhradene a kontrolujeme ich presne podla zmluv. chceme to doriesit uplne lebo klientom posielame upomienky no a ty sa samozrejme nahnevaju a pekne nas pridu na firmu pozdravit. Takto chceme uz doriesit len nevieme ako majitel nevie kde mu hlava stoji ten mi nepomoze.

Mam este jednu otazku teras su fa generovane pekne kazdy mesiac k 1 dnu v mesiaci cez system a potom importujeme do pohody. Problem je v tom ze faktur bude zarok aj 20000 a tak sa chcem spytat jedna sa mi aby sme to mali spravne ci musime vsetkych 20000 faktur vytlacit a dat do sanonu alebo by stacilo v pripade danovej kontroly vytlacit iba zoznam a ak by chceli tu ktoru fa vydiet tak by sme im ju vytlacili. AK ich musime tlacit tak mi potom povecte kde archivuje orange rocne cez 30 milionov faktur.

dakujem stefan
oravaucto
21.08.09,05:07
Ahojte mam podobny problem popisem od zaciatku pekne postupne.

SRO nebola platcom DPH. Firma poskytuje sluzby v oblasti internetu.

Pisal sa rok 2007 mali sme zamestnankinu ta vystavovala faktury obcas vystavila tomu istemu klientovy dve fa za sluzbu obcas inu sumu ja sa jej ani necudujem ved vystavovala kazdy mesiac 500 faktur ciza mala v tom chaos az kym neodisla potom sa to nejako ustalilo a teras je to uz ok. Len nam ostal problem co s fakturami ktore vystavila bud zle z dvovodu ze klient si zmenil mesacnu sumu za sluzbu alebo mu vystavila jednu fakturu naviac. Uctovnicka ked preberala uctovnictvo po nej tak sa rok s toho nemohla dostat preto sme prisli na to az teras ked kontrolujeme faktury ktore ostali ako neuhradene a kontrolujeme ich presne podla zmluv. chceme to doriesit uplne lebo klientom posielame upomienky no a ty sa samozrejme nahnevaju a pekne nas pridu na firmu pozdravit. Takto chceme uz doriesit len nevieme ako majitel nevie kde mu hlava stoji ten mi nepomoze.

Mam este jednu otazku teras su fa generovane pekne kazdy mesiac k 1 dnu v mesiaci cez system a potom importujeme do pohody. Problem je v tom ze faktur bude zarok aj 20000 a tak sa chcem spytat jedna sa mi aby sme to mali spravne ci musime vsetkych 20000 faktur vytlacit a dat do sanonu alebo by stacilo v pripade danovej kontroly vytlacit iba zoznam a ak by chceli tu ktoru fa vydiet tak by sme im ju vytlacili. AK ich musime tlacit tak mi potom povecte kde archivuje orange rocne cez 30 milionov faktur.

dakujem stefan
nepozna odpoved niekdo z Vas dakujem

stefan
chogyím
21.08.09,07:38
ešte raz píšem, dnes nám volali auditori ohľadom návštevy a pri tej príležitosti som sa ich opýtala na už spomínaný dobropis, oni sú toho názoru, že dňom vystavenia vzniká zdaniteľné plnenie , čiže nie dávať ZP do mája, ale do júla. prosím vás, môžete sa mi ozvať na základe čoho by som to mala dať do mája? ďakujem

To je nejaká novinka ? Lebo som zatiaľ nestretol.
promont maja
24.08.09,08:46
A o čom potom hovorí § 25 Oprava základu dane ZDP??

(1) Základ dane pri dodaní tovaru alebo služby a pri nadobudnutí tovaru v tuzemsku z iného členského štátu sa opraví

a) pri úplnom alebo čiastočnom zrušení dodávky tovaru alebo služby a pri úplnom alebo čiastočnom vrátení dodávky tovaru,

b) pri znížení ceny tovaru alebo služby po vzniku daňovej povinnosti,

c) pri zvýšení ceny tovaru alebo služby.
chogyím
25.08.09,13:47
ešte raz píšem, dnes nám volali auditori ohľadom návštevy a pri tej príležitosti som sa ich opýtala na už spomínaný dobropis, oni sú toho názoru, že dňom vystavenia vzniká zdaniteľné plnenie , čiže nie dávať ZP do mája, ale do júla. prosím vás, môžete sa mi ozvať na základe čoho by som to mala dať do mája? ďakujem

ahojte, v máji sme vystavili fa.
v júli vystavujeme dobropis na povôdnú fa z mája
+ novú fa. s dobrou cenou. dátum vystavenia aj zdaniteľného plnenia bude júl,
zákazník nás žiada že zdaniteľné plnenie v opravenej fa chce máj.


1, Ja asik nejako pomalšie chápem. Vystavením dobropisu vzniká zdaniteľné plnenie ?

§ 25 Oprava základu dane ZDP??
(1) Základ dane pri dodaní tovaru alebo služby a pri nadobudnutí tovaru v tuzemsku z iného členského štátu sa opraví
b) pri znížení ceny tovaru alebo služby po vzniku daňovej povinnosti,
2,
- Daňová povinnosť vznikla v máji
- "zníženie ceny" (skôr oprava) po vzniku DP - teda v máji, ale dobropis a fa vystavovaná až v júli
- základ dane sa opraví po vzniku DP (rozumej neodkladne - nie o mesiac / rok) a pri znížení ceny = máj.