bobino38
15.07.09,06:48
Dobrý deň poraďáci.
Potreboval by som vedieť čo s USB pamäťou, ked po zasunutí do portu mi ho PC rozpozná ale nejde ho otvoriť, vypisuje mi hlášku VLOŽTE DISK DO JEDNOTKY F...nejde ho ani zformatovať, ani preskúmať:-(
Dáša_
15.07.09,05:29
Dobrý deň poraďáci.
Potreboval by som vedieť čo s USB pamäťou, ked po zasunutí do portu mi ho PC rozpozná ale nejde ho otvoriť, vypisuje mi hlášku VLOŽTE DISK DO JEDNOTKY F...nejde ho ani zformatovať, ani preskúmať:-(

skús ju vložiť do iného USB portu.

Neviem, čím to je, ale jeden z NB, s ktorými robím, vyžaduje, aby sa zariadenia pripájali vždy do toho istého portu ako na začiatku.
Chobot
15.07.09,05:41
Dobrý deň poraďáci.
Potreboval by som vedieť čo s USB pamäťou, ked po zasunutí do portu mi ho PC rozpozná ale nejde ho otvoriť, vypisuje mi hlášku VLOŽTE DISK DO JEDNOTKY F...nejde ho ani zformatovať, ani preskúmať:-(

A predtým to išlo? Alebo to je od novoty tak?

A iný PC rozpozná USB pamäť (JE to USB kľúč? Alebo je to nejaká pamäťová karta z iného zariadenia?)
bobino38
15.07.09,11:34
...je to USB kľúč, a predtým to išlo otvárať..a nejde ani na iných portoch ani PC.
Stefan2005
15.07.09,12:38
...je to USB kľúč, a predtým to išlo otvárať..a nejde ani na iných portoch ani PC.

... zrovna takto sa choval i dcérin USB kľúčik. Podľa všetkého doslúžil. Vyriešili sme to kúpou nového.
Stevo5
15.07.09,13:28
... zrovna takto sa choval i dcérin USB kľúčik. Podľa všetkého doslúžil. Vyriešili sme to kúpou nového.
Presne ako píše Stefan.
Najčastejšou príčinou poškodenia USB kľúčikov je to, že sa vytiahnu z portu USB "za jazdy", t. j. nebol použitý postup "Bezpečné odstránenie hardvéru" ktorý ponúka PC.
pistik71
15.07.09,20:29
Presne ako píše Stefan.
Najčastejšou príčinou poškodenia USB kľúčikov je to, že sa vytiahnu z portu USB "za jazdy", t. j. nebol použitý postup "Bezpečné odstránenie hardvéru" ktorý ponúka PC.

Pre pana, to ti kto povedal? Tak mozes max. poskodit ulozene data (resp. este neulozene), a nie HW. S tym som sa teda este nestretol.
Inac, vela takychto klucov sa da este spojazdnit (zaoberam sa aj obnovou dat), a este dlho potom sluzia k spokojnosti.
bobino38
16.07.09,03:54
Pre pana, to ti kto povedal? Tak mozes max. poskodit ulozene data (resp. este neulozene), a nie HW. S tym som sa teda este nestretol.
Inac, vela takychto klucov sa da este spojazdnit (zaoberam sa aj obnovou dat), a este dlho potom sluzia k spokojnosti.
...myslíš program recovery file?
Stefan2005
16.07.09,04:55
...myslíš program recovery file?

... pre programy typu "file recovery" najprv treba mať asi fyzický prístup k médiu, na ktorom chceš obnovovať súbory, a ten nemáš. U USB kľúčikov zaliatych v mäkkej gume dochádza väčšinou k mechanickému poškodeniu (od častého používania) - aj môj prípad - odlomili sa drôtiky spájajúce vstup kľúčika a samotnú pamäť... Otázka je, nakoľko sa oplatí pri dnešnej cene týchto zariadení dať profesionálne obnovovať dáta (ak samozrejme nie sú mimoriadne cenné)....
Stevo5
16.07.09,06:13
Pre pana, to ti kto povedal? Tak mozes max. poskodit ulozene data (resp. este neulozene), a nie HW. S tym som sa teda este nestretol.
Inac, vela takychto klucov sa da este spojazdnit (zaoberam sa aj obnovou dat), a este dlho potom sluzia k spokojnosti.
pistik
Ale veď čítaj to čo som napísal. Napísal som "poškodenia" a nie "zničenia". Pre bežného užívateľa je kľúč ktorý je poškodenáý tak, že ho stačí len naformátovať - nepoužiteľný a potrebuje radu ako to dať do poriadku, prípadne niekoho ako si ty, aby mu to opravil.
A mimochodom celá tvoja reakcia na môj príspevok mi pripadá tak, ako by si nedoporučoval používať Bezpečné odobratie hardvéru. Ale ja si myslím že ak by toto používalo viac ľudí, mali by menej problémov. Väčšina ľudí nemajú čas alebo záujem dávať pozor aby vytiahli kľúč z portu vo chvíli kedy neprebieha čítanie alebo zápis. A stačí ak ho vytiahnu vo chvíli kedy pracuje a problém je na svete. Alebo strata dát nie je problém?
Nezabudni že sem si pre radu chodia hlavne PC začiatočníci. Preto som pripomenul v súvislosti s poškodením USB kľúča aby sa používalo Bezpečné odobranie hardvéru a že ak sa toto nepoužije, môže (ale nemusí) prísť k poškodeniu kľúča - presnejšie - poškodenie uložených dát alebo tabuľky.
Stefan2005
16.07.09,06:51
...Inac, vela takychto klucov sa da este spojazdnit (zaoberam sa aj obnovou dat), a este dlho potom sluzia k spokojnosti.

... tak podeľ sa s postupom ;) , nech sa poučíme.
abbeltimento
10.06.15,06:13
Ako USB kľúč sfunkčniť v novom PC a ako ukončiť pozeranie dát, aby sa nestratili údaje z neho. Vďaka
taiko
10.06.15,06:34
musis si zalozit novy otazku. Tato je 6 rokov stara. A skus svoj problem vysvetlit podrobnejsie