Marianna01
15.07.09,07:05
v poslednom čase sa mi nedá dostať do e-mailovej schránky od T-comu. www.t-com.sk sa mi načíta, aj webmail, no po zadaní mena a hesla sa mi objaví nasledujúca chybová hláška:

Zabezpečené pripojenie zlyhalo



Server zona.t-com.sk používa neplatný bezpečnostný certifikát.

Certifikát nie je dôveryhodný, pretože vydavateľ certifikátu je neznámy.

(Kód chyby: sec_error_unknown_issuer)


* Toto môže byť problém s konfiguráciou servera alebo sa ho niekto snaží napodobniť.

* Ak ste sa k tomuto serveru úspešne pripojili v minulosti, chyba môže byť dočasná a pokus by ste mali opakovať neskôr.


Alebo môžete pridať výnimku…


a keď otvorím tú dotyčnú výnimku, tak sa mi objaví:

Výnimku by ste nemali pridávať v prípade, že používate internetové pripojenie, ktorému úplne neveríte, alebo sa toto upozornenie predtým neobjavovalo.

a dve tlačítka s popisom - "rýchlo dotiaľto preč!" a druhé "pridať výnimku"



ten popis sa mi zdá nejaký divný - prečo by mala byť chybová hláška s popisom rýchlo odtiaľto preč...

Neviete, čo to je? Prečo mám takéto divné hlášky?
bobino38
15.07.09,05:29
je to vnastaveniach prehliadača....skus pozrieť tam...ak nie, tak volaj podporu T-com
Marianna01
15.07.09,05:45
je to vnastaveniach prehliadača....skus pozrieť tam...ak nie, tak volaj podporu T-com


no ale doteraz mi to celkom fajn fungovalo takmer rok... tak v nastaveniach to zrejme nebude.
Marianna01
15.07.09,05:48
a nie je divná formulácia - rýchlo odtiaľto preč! keď sa týka takého serveru, ako je T-com? je to nejaký bordel, alebo čo to má byť? Normálne som z toho v pomykove...
mpca
15.07.09,05:58
Ta formulácia sa netýka serveru tcomu ale prehliadača (Firefox)... ide o to že ked sa prihasuješ do mailu si na stránke /mail.t-com.sk avšak ak sa prihlasuješ heslo sa odosiela na stránku http://zona.t-com.sk/ tam sa overí a spätne ta prehliadac presmeruje na adresu uz z overenym heslom na mail.t-com.sk....
Usudzujem ze tcom preprogramoval stranky aby pre vsetky sluzby fungoval jeden login...
Marianna01
15.07.09,06:06
Ta formulácia sa netýka serveru tcomu ale prehliadača (Firefox)... ide o to že ked sa prihasuješ do mailu si na stránke /mail.t-com.sk avšak ak sa prihlasuješ heslo sa odosiela na stránku http://zona.t-com.sk/ tam sa overí a spätne ta prehliadac presmeruje na adresu uz z overenym heslom na mail.t-com.sk....
Usudzujem ze tcom preprogramoval stranky aby pre vsetky sluzby fungoval jeden login...

ahá... nerozumiem :confused: a čo ja teraz s tým? :rolleyes:
mpca
15.07.09,06:09
btw: v poslednom case to je od kedy?
bol vydaný nový certifikát pre http://zona.t-com.sk/ s platnosťou od 13.07.2009,, A pravdepodobne sa ešte overuje u cert. autority (VeriSign, Inc.)
Marianna01
15.07.09,06:52
no... od včera :)
žeby to bolo tým a treba len čakať (povedz, že áno ;))
mpca
15.07.09,06:55
nemusíš čakať,,, pridaj vínimku,,, neboj sa nevybuchne ti počítač ;) iba sa dostaneš k vytúženej pošte :rolleyes::rolleyes::cool::o:---
Marianna01
15.07.09,06:58
ďakujem za trpezlivosť. Odkedy som mala zavírený počípač, dávam si pozoro...
mpca
15.07.09,07:01
Za málo, rád pomôžem ak viem,,,, ;)
Marianna01
15.07.09,07:06
tak som prijala výnimku a funguje to...:D
poštu nemám vytúženú, skôr to otváram s hrôzou, kto zas odo mňa čo chce :eek:
zdenka131
16.07.09,06:05
Túto istú hlášku mi píše na stránke orange, keď sa chcem prihlásiť do mailovej schránky.
mpca
16.07.09,06:33
Túto istú hlášku mi píše na stránke orange, keď sa chcem prihlásiť do mailovej schránky.
Pridať vínimku,, A bude fungovať..