Zuzannaa
15.07.09,08:04
Prosim o radu, zacinam pracovat zo mzdami, takze nemam vela skusenosti. :( k poslednemu dnu v mesiaci mi odchadza zamestnanec ktory bol na HPP. Viem ze ho musim odhlasit so SP a ZP k tomu dnu, ale co vsetko mam pre neho vytlacit? ake potvrdenia potrebuje?

dakujem za pomoc
Ančika
15.07.09,06:19
V prvom rade potrebuje zápočet odpracovanej doby. Ak sa ide prihlásiť na ÚP, tak Potvrdenie o príjme pre účely ÚP - tlačivo dostane tam, alebo možno ho máš aj v SW. No a Evidenčný list dôchodkového poistenia odoslať do Sociálnej poisťovne. Plus tie odhlášky zo SP a ZP a to by bolo asi všetko.
bv_alexandra
15.07.09,07:46
V prvom rade potrebuje zápočet odpracovanej doby. Ak sa ide prihlásiť na ÚP, tak Potvrdenie o príjme pre účely ÚP - tlačivo dostane tam, alebo možno ho máš aj v SW. No a Evidenčný list dôchodkového poistenia odoslať do Sociálnej poisťovne. Plus tie odhlášky zo SP a ZP a to by bolo asi všetko.
Ja zamestnancom ešte dávam hned pri skončení PPaj
- potvrdenie o zdaniteľných príjmoch
- doklad o výške príjmu a preddavkoch
DO zložky ešte vytlačím mzdový list. :);)
Ančika
16.07.09,06:37
Ja zamestnancom ešte dávam hned pri skončení PPaj
- potvrdenie o zdaniteľných príjmoch
- doklad o výške príjmu a preddavkoch
DO zložky ešte vytlačím mzdový list. :);)

Vzhľadom k tom, že naše zákony sa menia rýchlejšie ako počasie:mad:, tak potvrdenia o príjme vystavujem len na požiadanie. Inak ich každému posielam až keď sú aktualizované tlačivá k RZD. Už sa mi stalo, že som ich poctivo vystavovala v priebehu roka a následne sa zmenili tesne pred RZD tlačivá a musela som ich vystavovať a posielať znova:(;):).
Aj ten mzdový list beriem. Prikladám si ho k ELDP. To je už BODKA a osobný spis zamestnanca odložím do zložky: "SKONČENÝ PRACOVNÝ POMER V AKTUÁLNOM ROKU" a archivujem až po RZZP.