01vlocka
15.07.09,08:35
Dobry den. Jedna otazocka. Ako zistim, ze je k mojmu PC pripojeny spravca a pozera mi na pracovnu plochu. Myslim spravcu softweru, ktory nam bezne robi na dialku udrzbu. Len mam obavy, aby to nebolo zneuzivane.Dakujem.
mpca
15.07.09,06:57
relatívne nijako,,,
alebo pozri či nemáš nainštalovaný soft ako TightVNC, VNCViewer, TeamViewer alebo nejaký podobný soft a nevieš k čomu slúži :)
arizona
15.07.09,07:00
Predpokladám, že máš na mysli PC v práci...
Pozri tu : http://www.porada.sk/t96205-moze-zamestnavatel-citat-moje-e-maily-a-chat.html
01vlocka
15.07.09,07:09
Vdaka. Neda sa toto jeho pripojenie niekde vypnut /napr. pomoc a tech. podpora/ a v pripade potreby znova zapnut? Dostane sa do PC hocikedy bez mojho vedomia? Vie si precitat aj moje hesla? Vzdy vymazem historiu.
mpca
15.07.09,07:11
Najprv je potrebne zistit akym softverom sa "dostane" do tvojho PC a to ostatne neskor..
Flinstone
15.07.09,07:16
pri vzdialenom pristupe si vie spravca prezrieť aj obsah diskov, tiež môže zobraziť pracovnú plochu a sledovať čo robíš, prípadne robiť to za teba... vlastne čokoľvek. Správca vie prebrať kontrolu nad pc. V bežiacich procesoch je spustený program, ktorý mu umožňuje pripojiť sa na pc.... napr radmin. Znemožniť mu prípadne pripojenie sa dá odstránením takejto položky z bežiacich procesov, avšak väčšina solídnych programov neumožní jej odstránenie. Ak nemáš privilegované konto(admin oprávnenia) zrejme ani nezobrazí bežiace procesy.
2009
15.07.09,09:13
Dobry den. Jedna otazocka. Ako zistim, ze je k mojmu PC pripojeny spravca a pozera mi na pracovnu plochu. Myslim spravcu softweru, ktory nam bezne robi na dialku udrzbu. Len mam obavy, aby to nebolo zneuzivane.Dakujem.

V počítači v práci Ti pridelia užívateľské meno a k tomu dajú určité práva. Pod administrátorom Ti ale správca siete môže prezrieť celý disk. Ak si ale neukladáš históriu v ICQ alebo Skype nik si nemôže pozrieť Tvoju komunikáciu. E-mail je o inom ak chodí na Váš firemný poštový SERVER. Pokiaľ by správca pristupoval na Tvoj počítač priamo cez heslo administrátora uvidíš to v ovládací panel – správa počítača. Ale na to by som sa nespoliehala. Každý väčší podnik má minimálne soft ktorý prezrie aké programy a súbory máš na PC . Je to bezpečnostná politika. S tým nič nenarobíš. Takisto prístup na net sa logoje a správca vidí aké stránky navštevuješ.
2009
15.07.09,09:21
Hi vzdialený prístup /plocha/. Už vidím ako by som sa s adminom preťahovala o kurzur. To sa používa iba ak je problém na serveroch mimo budovy.
01vlocka
15.07.09,09:34
Myslim, ze soft, ktory tu spominate na vzdialeny pristup do PC je LogMeIn. Takze, ak dám z neho exit /zmizne mi z listy/, malo by to byt vypnute a nemal by sa ku mne spravca dostat bez kontroly. Opravte ma, ak som to zle pochopila. Mam vl. uctovnu kancelariu, urcite mi pristup spravcu na dialku do mojho Pc pomoze, ale rada by som sa vyhla naruseniu sukromia v mojom PC. Este raz velka vdaka. Som riadny laik a nerada by som sa nechala nachytat kvázi pomocou na dialku.
2009
15.07.09,09:40
Vyhneš sa tomu iba ak si odpojíš PC od siete.
Stefan2005
15.07.09,09:52
Vyhneš sa tomu iba ak si odpojíš PC od siete.

... ale to správca siete asi zbadá :D...
2009
15.07.09,09:58
To by musel ísť vyložene potom. Inak trošku sa ma dotýkajú tieto témy. Prečo by mal byť administrátor zvedavý čo je súkromné v PC užívateľov. Pokiaľ tam nie je nelegálny software je mu to srdečne jedno verte mi. Aby niečo sledoval musel by dostať vyložene príkaz od nadriadeného. BODKA
bobino38
15.07.09,11:41
...je to tvoj súkromný PC????..ak nie, tak zamestnávateľ, ktorý ti ho pridelil, má na to právo, a pri nástupe do zamestnania ťa na to musel upozorniť. V práci nie sú PC určene na súkromnú korešpondenciu, asi tak.
01vlocka
15.07.09,14:21
Je to moj sukromny PC, mam vl. uctovnu kancelariu. Ako som uz pisala technik mojho uctovneho softu sa mi prihlasuje tymto sposobom pri nejakych problemoch. Je to pre mna financne vyhodne, kedze si uctuju nehorazne sumy za km, ak by prisli za mnou. Len by som rada kontrolovala, kedy sa pripoji k mojmu PC. Ako mi tu uz predtym radili, zistila som, ze mi nainstaloval do PC soft LogMeIn, pri ktorom neviem, ked ho vypnem, ci sa technik moze aj tak nekontrolovatelne pripojit, alebo je to v danej chvili nemozne. Dakujem
Stefan2005
15.07.09,14:34
Je to moj sukromny PC, mam vl. uctovnu kancelariu. Ako som uz pisala technik mojho uctovneho softu sa mi prihlasuje tymto sposobom pri nejakych problemoch. Je to pre mna financne vyhodne, kedze si uctuju nehorazne sumy za km, ak by prisli za mnou. Len by som rada kontrolovala, kedy sa pripoji k mojmu PC. Ako mi tu uz predtym radili, zistila som, ze mi nainstaloval do PC soft LogMeIn, pri ktorom neviem, ked ho vypnem, ci sa technik moze aj tak nekontrolovatelne pripojit, alebo je to v danej chvili nemozne. Dakujem

Tak tento popis situácie je dosť odlišný od pôvodnej otázky :).
Myslím si, že vzdialenú správu by technik mal mať iba vtedy, ak mu to dovolíš (už aj kvôli ochrane osobných údajov tvojich klientov...). Myslím samotný program LogMeIn má funkciu blokovanie IP adries - takže skúsiť nastaviť tak, aby mal prístup, len keď mu to dovolíš (napr. pri riešení skutočného problému).
Program LogMeIn je dľa môjho názoru prvotne určený na vzdialenú správu vlastných PC, nie cudzích...
01vlocka
15.07.09,14:55
Ospravedlnujem sa, ze pisem ako hotentot, neviem, ci ho mam nazvat spravca siete, ci technik. Som totalny laik, co sa PC tyka. Preto si potrebujem takto zistit, ci sa da chranit. Jedna vec je, co mi technik povie a druha, ze tomu aj tak nerozumiem a moze si tam nainstalovat a pozerat kedy chce a co chce. A my dve chudata v kancli budeme zneuzite.:mad::mad: Takze k veci. Ked tam nainstaloval ten LogMeIn, ktory sme tam predtym nemali, tak nie nato, aby sa mohol dostat do nasho PC?
mpca
15.07.09,15:41
Odpovedajme na otázku (:)): Ano ak vypneš program LogMeIn nemal by sa dostať do tvojho pc....
a ak budes potrebovat vyriešiť problém zapnes LogMeIn atd...
01vlocka
15.07.09,15:46
mpca...ty si uzasny, toto som sa snazila od rana zistit. Velka pusa za to.
mpca
15.07.09,16:38
mpca...ty si uzasny, toto som sa snazila od rana zistit. Velka pusa za to.
:---:---sa červenám:o:o:cool::rolleyes:
pistik71
15.07.09,20:36
okrem ineho, ak by ti chcel niekto sledovat co robis na pc, tak by si ani nevedela ze tam nieco instaloval :-)
2009
16.07.09,04:29
Skúsim to napísať jasnejšie. Každý takýto program funguje ako volajúci a volaný /server.. rezident/. Ak si vypneš napr. mobil nedá sa Ti dovolať pokiaľ ho znovu nezapneš. Ak si vypneš tento program pokiaľ ho nezapneš je logické, že Ťa z druhej strany nie je vidieť.
01vlocka
16.07.09,05:30
Dobre ranko.
Pistik71...ja netvrdim, ze ma chcel technik sledovat.Ale prilezitost robi zlodeja a ja nechcem byt ako teliatko, ktore nevie, co a kto robi v danej chvili s mojim PC. Proste ho chcem mat pod kontrolou. A na to, ze je tam nainstalovany LogMeIn a naco sluzi, som prisla az pomocou Vas tu na porade.
2009...uplne polopate vysvetlene...vdaka
Stefan2005
16.07.09,06:56
P.S. ... stačí nastaviť status na "disable".
Tu je niečo o programe naviac a zrozumiteľne:
http://www.svetsiti.cz/view.asp?rubrika=Tipy&clanekID=111
01vlocka
16.07.09,08:31
Dakujem, ten clanocek je zrozumitelny aj pre mna..hmmm...som dobra...teda pardon, vy ste tu dobri!!!!:)