Anežob
15.07.09,08:53
Má niekto skúsenosti s účtovaním finančných operácií? Konkrétne ma zaujíma položka 453 - zostatok prostriedkov z predchádzajúcich rokov. Môže túto položku použiť obecná príspevková organizácia ?
adi11
15.07.09,07:37
V štátnej RO sme v tomto roku prostriedky z predchádzajúcich rokov na účte socálneho fondu a depozitu učtovali na položku 453 a zdroj 1318.
Anežob
16.07.09,03:58
V štátnej RO sme v tomto roku prostriedky z predchádzajúcich rokov na účte socálneho fondu a depozitu učtovali na položku 453 a zdroj 1318.
Ďakujem za odpoveď, ale mňa zaujíma účtovanie zostatku fin.prostriedkov z predchádzajúcich rokov v PO obecnej.

Kto by mal účtovať túto finančnú operáciu ? Náš zriaďovateľ, alebo príspevková organizácia čiže ja. V tomto nemám jasno.

V roku 2005 som mala zaúčtované finančné operácie na položke 454, ale metodik daňového upozorňoval, že túto položku PO nemajú používať. A z toho dôvodu som finančné operácie už viac nepoužila.

Teraz keď sa blíži konsolidácia akosi mi to nedá pokoj, lebo v našej organizácii máme vždy na konci roku zostatok prostriedkov na bankových účtoch aj v pokladnici a nikdy som o tomto zostatku prostredníctvom finančných operácií neúčtovala ani náš zriaďovateľ.

Postupujeme správne ?

Za názory veľmi pekne ďakujem.
adi11
17.07.09,06:40
vo FS 14/2004 str.1037 je uvedená pri položke 453 aj príspevková organizácia, myslím že to stále platí