Valuška
15.07.09,09:28
Neviem si rady s uvedený problémom ktorý spočíva v tom, že vodárne ma vyzvali, že mám neprimeranú spotrebu vody od 25.05.2009 do 04.06.2009
vo výške 79 630 SK ešte píšem v starej mene.
04.06.09 vykonali odpočet v šachte domu, ktorú máme vonku na záhrade a zistili túto skutočnosť. Na základe ich upozornenia sme rozkopali prípoku v záhrade a zistili sme, že sme mali prasknuté potrubie ale na našu smolu pred meračom spotreby. Na vodárňach len o tom s nami hovoria, ale nechcú zaujať jednoznačné stanovisko, takže zatiaľ mi z toho vychádza že budem musieť tú vodu zaplatiť. Neviete poradiť či sa dá s týmto niečo robiť?
Neviem si ani len predstaviť z čoho to zaplatím. Budem vďačná za každú radu.
Chobot
15.07.09,08:53
Neviem si rady s uvedený problémom ktorý spočíva v tom, že vodárne ma vyzvali, že mám neprimeranú spotrebu vody od 25.05.2009 do 04.06.2009
vo výške 79 630 SK ešte píšem v starej mene.
04.06.09 vykonali odpočet v šachte domu, ktorú máme vonku na záhrade a zistili túto skutočnosť. Na základe ich upozornenia sme rozkopali prípoku v záhrade a zistili sme, že sme mali prasknuté potrubie ale na našu smolu pred meračom spotreby. Na vodárňach len o tom s nami hovoria, ale nechcú zaujať jednoznačné stanovisko, takže zatiaľ mi z toho vychádza že budem musieť tú vodu zaplatiť. Neviete poradiť či sa dá s týmto niečo robiť?
Neviem si ani len predstaviť z čoho to zaplatím. Budem vďačná za každú radu.

Ja to vážne do porazu, ale pokiaľ ti vodárne dobrovoľne neodpustia spotrebu, tak to budeš musieť uhradiť. Pretože vodárne tú vodu tebe dodali, nemajú prečo si to nevyúčtovať. Keby si si objedla sud piva, pivárne ti to zložia na záhrade a sud by ti v záhrade vytiekol, tiež by si ho musel zaplatiť.

Skús sa dohodnúť na splátkach. Ale najprv skús požiadať o odpustenie alebo zníženie dlhu, možno budú ústretoví.
Darina1234
15.07.09,08:57
Skusim ešte takto poradiť, kedže bola porucha, treba žiadať pisomne aspon čiastočne stornovanie faktury, čo sa týka stočneho, nakolko voda odtekala volne a nie do kanalizacie. A samozrejmä žiadať splatkový kalendar na zaplatenie opravenej faktury.