Leona11
15.07.09,10:08
Dobrý deň.
Mohol by mi prosím niekto poradiť. OR odmietol vykonať zápis s.r.o. do registra a neviem ako ďalej postupovať, dôvodom bolo, že konateľ kedže nie je občan EU ešte nemal udelené povolenie na pobyt v SR. Vybaviť toto povolenie trvá cca 3 mesiace.
Ďakujem.
zalobaba
15.07.09,08:53
Dobrý deň.
Mohol by mi prosím niekto poradiť. OR odmietol vykonať zápis s.r.o. do registra a neviem ako ďalej postupovať, dôvodom bolo, že konateľ kedže nie je občan EU ešte nemal udelené povolenie na pobyt v SR. Vybaviť toto povolenie trvá cca 3 mesiace.
Ďakujem.

uups, tak toto vidím ako dosť neriešiteľný problém....
Leona11
15.07.09,09:01
uups, tak toto vidím ako dosť neriešiteľný problém....
veď to, kým sa vybaví povolenie na pobyt, tak sa bude môct celý proces začať od začiatku, trochu tomu nerozumiem, aby mal povolenie potrebuje zakladaciu listinu alebo živnostenský list a ak to má tak to nezapíšu lebo nemá povolenie, začarovaný kruh
josh
16.07.09,04:03
vymenuj docasne noveho konatela
Leona11
16.07.09,08:41
Ďakujem za odpoveď, tiež ma to napadlo, ale stačí nová zakladacia listina, alebo musí byť aj rozhodnutie spoločníka, to by potom k návrhu na zápis stačila len 2X zakladacia listina a 2X ustanovenie konateľa do funkcie, však? Podpis na odvolaní musí byť overený? To odvolanie mám tiež urobiť pre OR 2X, alebo stačí raz ako návrh na zápis.
Pekný deň.