inkamia
15.07.09,12:12
ahojte,
chcem sa len informovať, či je potrebné mať v nákladnom aute aj nejaké splnomocnenie, že dotyčný môže užívať to auto. Mne sa to nezdá, bo ak je zamestnaný u firmy, ktorá je vlastníkom toho auta, na pozícii vodič medzinárodnej prepravy, tak podľa mňa by mu stačila kópia pracovnej zmluvy. Ak sa mýlim, tak ma skúste opraviť, budem vďačná.
atka4
15.07.09,10:39
My sme takéto splnomecnenia vo firme dávali a nielen zamestnancom, ktorí mali pracovné zaradenie vodič, ale aj všetkým zamestnancom, ktorí v súvislosti s výkonom práce mohli používať motorové vozidlá zamestnávateľa, napr. aj sekretárka, keď šla na nákup, referenti - nákupy + vybavovanie col. záležitostí a podobne.
U niekt. áut bolo uvedené kto môže vozidlo používať v knihe jázd, s uvedením jeho mena, dátumu narodenia a čísla OP. Samozrejme pečiatka a podpis kompetentných.

V prípade, že sa auto používa aj v zahraničí, uvedené splnomocnenie bolo vystavené v slovenskom, nemeckom a anglickom jazyku a overené u notára....+ príloha overený výpis z OR
Často ho vyžadovali už aj na hraniciach, ale teraz v rámci EU táto kontrola zvyčajne odpadá (teraz pozor na Taliansko) - pri os. autách, ale tiež ho zvykli pýtať aj policajti ..
inkamia
15.07.09,11:40
velmi pekne ďakujem a nemáš nejaký vzor toho splnomocnenia, bola by som vďačná, keby si ho priložila...