JKK
03.08.05,12:54
Chcem poprosiť o pomoc.Mám podpísanú zmluvu s DSS a idem sa zaregistrovať na DÚ,som aj zamestnaná.

Existuje nejaká hranica príjmu(poprosím konkrétne v Sk )do ktorej by som nemusela odmeny za spísané zmluvy zdaňovať a platiť daň z tohto príjmu v daňovom priznaní???
JKK
03.08.05,11:35
Nikto nič ?Tomu neverím že by nikto ned touto vecou nešpekuloval!!!
Johanka
03.08.05,11:38
Príjmy zo zamestnania a zo sprostredkovania DDS sa v daňovom priznaní sčitujú. Takže toto vypočítať je ťažké. Možno ak máš malý príjem v zamestnaní a nárok na odpočítateľnú položku na manžela .....
JKK
03.08.05,11:51
Nemám nárok ani na odpč.na manžela a príjem je cca 10000.- H.M.
Myslela som či nie je stanovená nejaká hranica do ktorej by mi zdanenie nevyšlo alebo som počula niečo o paušálnych výdavkoch to by som si mohla uplatniť aj ja?Treba to nejako dokladovať?
Johanka
03.08.05,12:56
Je určitá výška príjmov, ktorá sa nezdaňuje, resp. do učitej výšky sú tieto príjmy oslobodené od dane, ale tento príjem medzi ne nepatrí.
Ty by si si mohla uplatniť buď preukázateľné výdavky alebo výdavky vo výške 25 % z príjmov. Ak uplatňuješ 25 % (tzv.paušálne výdavky) nie si účtovná jednotka, nevedieš JÚ, ale musíš viesť evidenciu o príjmoch v časovom slede a o pohľadávkach ( aj o zásobách, ale to nie je tvoj prípad).