ami2
15.07.09,14:56
Dobrý deň. Upratovala som v mrazáku, a nasla som tam zabudnutý starší kúsok masa. Veľmi sa za to hambím ale neuvedomila som si čo som urobila a hodila som ho do koša pred domom. Bedňu vyvážajú v pondelok, a ja som si teraz všimla že dam muchy majú vyliahnuté vajíčka. Až ked som to zbadala som si uvedomila čo som urobila:eek::mee:. Čo s tým? Nepomôže mi nadávať aká som hlúpa, to som už zistila.
babi2
15.07.09,13:02
Treba to postriekať nejakou chémiou
ami2
15.07.09,13:11
Ale čím, viete mi poradiť? Hneď to pojdem kúpiť
kikoza
15.07.09,13:12
a obyčajná vriaca voda nepomôže?
ami2
15.07.09,13:15
Do smetiaka? Neviem, a čo savo? Tie smeti sú v sáčku, ale sáčok je dosť preplnený. Som zúfalá, len tak sa to tam hemží. Do pondelka bude určite aj poriadny zápach.
Xanti
15.07.09,13:23
Dobrý deň. Upratovala som v mrazáku, a nasla som tam zabudnutý starší kúsok masa. Veľmi sa za to hambím ale neuvedomila som si čo som urobila a hodila som ho do koša pred domom. Bedňu vyvážajú v pondelok, a ja som si teraz všimla že dam muchy majú vyliahnuté vajíčka. Až ked som to zbadala som si uvedomila čo som urobila:eek::mee:. Čo s tým? Nepomôže mi nadávať aká som hlúpa, to som už zistila. U nás by tak dlho nestihlo to ostať v smetiaku, spoluobčania chodia tam "nakupovať" každý deň . :D
daria29
15.07.09,13:25
mne sa totiež stalo,postriekala som tosprejom na lez. hmyz, pokapali....
ami2
15.07.09,13:29
Daria pamataš sa aky to bol spray? Bývame v dome, do smetiaka nám nik nechodí "nakupovať"
ami2
15.07.09,13:47
pomôže napr. biolit?
kukučka
15.07.09,13:50
Daria pamataš sa aky to bol spray? Bývame v dome, do smetiaka nám nik nechodí "nakupovať"

načo chémia? Smrad ostane. Vybrať a zakopať, smrad zmizne a muchy pôjdu inde.
ami2
15.07.09,13:55
Asi to najskôr postriekam. Keď sa to prestane hýbať vyberiem a zakopem.
alla66
15.07.09,18:06
Asi to najskôr postriekam. Keď sa to prestane hýbať vyberiem a zakopem.
Mäso sa bude rozkladať ešte viac:eek:...nemá manžel veľkú lopatu? Vykop jamu...postup vieš:)
ami2
15.07.09,18:21
Tak som urobila. Najpr som postriekala. Ked to pokapalo, zakopala som to mäso do zeme pri hnojisku. Vďaka za rady.
Chobot
16.07.09,09:05
Dobrý deň. Upratovala som v mrazáku, a nasla som tam zabudnutý starší kúsok masa. Veľmi sa za to hambím ale neuvedomila som si čo som urobila a hodila som ho do koša pred domom. Bedňu vyvážajú v pondelok, a ja som si teraz všimla že dam muchy majú vyliahnuté vajíčka. Až ked som to zbadala som si uvedomila čo som urobila:eek::mee:. Čo s tým? Nepomôže mi nadávať aká som hlúpa, to som už zistila.

Nabudúce nemusíš nič riešiť, príroda všetko porieši za teba. AK sú tam už larvy múch, tie s tým kúskom mäsa si poradia a za pár dní už tam nič nebude. Červy sa buď zakuklia alebo z koša odídu. Ak ich zahubíš, zase ti tam len zostane to mäso, ktoré bude naďalej hniť a rozkladať sa, navyše tam budeš mať kopu skapatých červov, ktoré sa tiež budú rozkladať. A o dva dni znovu budú v mäse červy.

Nechaj to tak, o 3 dni tam nič nebude. Tie červy (volajú sa kostné červy) sú strašne pažravé a zožerú všetko, čo hnije (aj napr. hnilé zemiaky).
Stanislav 1975
17.07.09,06:57
Chobot má pravdu, príroda to všetko zariadi- však červíky vznikajú priamo v tom mase- keď sa dá maso do pohára a zavrie-tak aj tak tam vzniknú červíky...
Apropo- my skoro všetci skor , či neskor dopadneme ako ten kúsok masa v smetiaku- tiež si nás spracujú pomaly ale isto červíčky( samozrejme okrem tých, čo sa dajú spáliť v krematoriu )
Je to hrozne kruté, no je to tak...
Chobot
17.07.09,07:10
Chobot má pravdu, príroda to všetko zariadi- však červíky vznikajú priamo v tom mase- keď sa dá maso do pohára a zavrie-tak aj tak tam vzniknú červíky...
Apropo- my skoro všetci skor , či neskor dopadneme ako ten kúsok masa v smetiaku- tiež si nás spracujú pomaly ale isto červíčky( samozrejme okrem tých, čo sa dajú spáliť v krematoriu )
Je to hrozne kruté, no je to tak...

Stano, musím ťa poopraviť, v samotnom mäse nevzniknú červíky. Tie červíky sa tam dostanú tak, že muchy na mäso nakladú vajíčka a z nich sa tie červy vyliahnu.

Kedysi som si sám ako rybár choval takéto červy. Dal som rybu do bedničky a za pár dní som mal pekné vypasené kostňáky a mohol som znovu chytať. Dnes sa dajú tieto červy kúpiť za 80 centov krabička. :D
Stanislav 1975
17.07.09,07:16
Stano, musím ťa poopraviť, v samotnom mäse nevzniknú červíky. Tie červíky sa tam dostanú tak, že muchy na mäso nakladú vajíčka a z nich sa tie červy vyliahnu.

Kedysi som si sám ako rybár choval takéto červy. Dal som rybu do bedničky a za pár dní som mal pekné vypasené kostňáky a mohol som znovu chytať. Dnes sa dajú tieto červy kúpiť za 80 centov krabička. :D

Tibor, ale teraz nem chápem-:)- ako je potom možné, že keď zavrieš ešte dobré , nepokazené maso do pohára a uzavrieš, tak aj tak tam budú červíky? A muchy tam nemajú prístup a červíky sú tam, ja neviem-síce som sa o biologiu zaujímal, ale o toto zrovna nie...:D:D:D
Inak na kostňáky majú u nás akciu každú sobotu -25%:D:D:D
Chobot
17.07.09,07:21
Tibor, ale teraz nem chápem-:)- ako je potom možné, že keď zavrieš ešte dobré , nepokazené maso do pohára a uzavrieš, tak aj tak tam budú červíky? A muchy tam nemajú prístup a červíky sú tam, ja neviem-síce som sa o biologiu zaujímal, ale o toto zrovna nie...:D:D:D

Tak to neviem, ale myslím si, že tak by tam nemali byť červy, aspoň kostňáky určite nie. Veď mucha nie je David Copperfield, aby pretlačila cez sklo vajíčka! :eek::D


Inak na kostňáky majú u nás akciu každú sobotu -25%:D:D:D

Chodievaš na ryby? A kde mávajú tú akciu?
Stanislav 1975
17.07.09,07:33
Tak to neviem, ale myslím si, že tak by tam nemali byť červy, aspoň kostňáky určite nie. Veď mucha nie je David Copperfield, aby pretlačila cez sklo vajíčka! :eek::D



Chodievaš na ryby? A kde mávajú tú akciu?

Ja osobne nechodievam na ryby, ale malému stále hovorím, že keď bude vačší tak si kúpime aj ja aj on udicu a pojdeme z domu na týždeň ,na ryby...
Ja bývam hneď pri Draždiaku a rybárov vidím z okna stále-;),samozrejme keď nieje tá uzávierka, či ako sa to volá...
Unás je taký malý obchodík rybársky a majú tam všetko -na to že je malý ale vecí kopu a každú sobotu majú zľavu-teda aspoň to píšu na tom obchode...
Stanislav 1975
17.07.09,07:37
Tak to neviem, ale myslím si, že tak by tam nemali byť červy, aspoň kostňáky určite nie. Veď mucha nie je David Copperfield, aby pretlačila cez sklo vajíčka! :eek::D



Chodievaš na ryby? A kde mávajú tú akciu?

Akže tibor, ešte k tým červíkom- my sme dávno, ešte na zdš robili s tým masom v pohári pokus a fakt tam boli samé od seba červíky- nie kostňáky,ale také čo bývajú na hnojisku-tie malé...-len neviem, či by to fungovalo( a to by ma zaujímalo), že či by tam vznikli aj keby tam bolo vákuum( vzduchoprázdno)-to asi nie...

Aká téma na piatok teda...:D;)
Stanislav 1975
17.07.09,07:39
Akže tibor, ešte k tým červíkom- my sme dávno, ešte na zdš robili s tým masom v pohári pokus a fakt tam boli samé od seba červíky- nie kostňáky,ale také čo bývajú na hnojisku-tie malé...-len neviem, či by to fungovalo( a to by ma zaujímalo), že či by tam vznikli aj keby tam bolo vákuum( vzduchoprázdno)-to asi nie...

Aká téma na piatok teda...:D;)

Len doplním- to bude asi na tom princípe že keď sme dali vodu do pohára a po 5 dňoch tam vznikli tie črievičky-to sme potom sledovali pod mikroskopom- to bol zasa ďalší pokus...
ALDA
17.07.09,07:44
Akže tibor, ešte k tým červíkom- my sme dávno, ešte na zdš robili s tým masom v pohári pokus a fakt tam boli samé od seba červíky- nie kostňáky,ale také čo bývajú na hnojisku-tie malé...-len neviem, či by to fungovalo( a to by ma zaujímalo), že či by tam vznikli aj keby tam bolo vákuum( vzduchoprázdno)-to asi nie...

Aká téma na piatok teda...:D;)

Téda, čo sa už rieši na Porade hm.:eek::mee:
bv_alexandra
17.07.09,07:46
Stano, musím ťa poopraviť, v samotnom mäse nevzniknú červíky. Tie červíky sa tam dostanú tak, že muchy na mäso nakladú vajíčka a z nich sa tie červy vyliahnu.

Kedysi som si sám ako rybár choval takéto červy. Dal som rybu do bedničky a za pár dní som mal pekné vypasené kostňáky a mohol som znovu chytať. Dnes sa dajú tieto červy kúpiť za 80 centov krabička. :D
Tak toto véééľmi dobre poznam, väčšinou z mrazáku z krabičky na mna čumia.:rolleyes::D
comodo
17.07.09,08:08
Z ekologickeho hladiska mozes mat ciste svedomie. Su ine hnusoby a smrady, ktore nas hubia. Muchy na mase je prirodne normalny , jav. Ber to z ten pozitivnej stranky .Budu z toho dalsie muchy a vtackovia budu mat cim krmit mlade. Ale ten smrad okolo smetiaka nezaviim :D. Ale nie je problem maso vybrat a zakopat do 40 cm hlbokej jamky a je cisto.
ami2
17.07.09,17:22
Tak to neviem, ale myslím si, že tak by tam nemali byť červy, aspoň kostňáky určite nie. Veď mucha nie je David Copperfield, aby pretlačila cez sklo vajíčka! :eek::D



Chodievaš na ryby? A kde mávajú tú akciu?
pojdem vykopať a pošlem pre rybičky?

Ďakujem všetkým, problém som vyriešila. Po smrade ani stopa. Mäso zakopané.