Ejo
15.07.09,15:07
Poprosila by som názory iných. Uzavrela som so zamestnancom dohodu o vykonaní pracovnej činnosti - ako pomocná pracovná sila v bufete. Jej mama poberá sociálne dávky a povedali jej na úrade, že jej nedajú sociálne dávky, ak dcéra nebude mať uzavretú dohodu o vykonaní PRÁCE. Nie je náhodou smerodajná čiastka, ktorú zarobí? Prečo by som mala uzavrieť dohodu o vykonaní práce, ak tá sa uzaviera na vykonanie dajakej úlohy a podľa mňa pomocná pracovná sila nie je.
ďakujem
Tweety
15.07.09,13:18
Poprosila by som názory iných. Uzavrela som so zamestnancom dohodu o vykonaní pracovnej činnosti - ako pomocná pracovná sila v bufete. Jej mama poberá sociálne dávky a povedali jej na úrade, že jej nedajú sociálne dávky, ak dcéra nebude mať uzavretú dohodu o vykonaní PRÁCE. Nie je náhodou smerodajná čiastka, ktorú zarobí? Áno je. DoVP na jej prácu uzavrieť nemôžete. Prečo by som mala uzavrieť dohodu o vykonaní práce, ak tá sa uzaviera na vykonanie dajakej úlohy a podľa mňa pomocná pracovná sila nie je.
ďakujem
Odpovede v texte.
Ejo
15.07.09,13:26
Aj ja som si tak myslela, len čo s tým? Možu jej mame odobrať sociálne dávky, ak dodržím limit napr. 80 eur mesačne pri dohode o pracovnej činnosti? A samozrejme neopravím na dohodu o vykonaní práce.
Tweety
16.07.09,04:56
Aj ja som si tak myslela, len čo s tým? Možu jej mame odobrať sociálne dávky, ak dodržím limit napr. 80 eur mesačne pri dohode o pracovnej činnosti? A samozrejme neopravím na dohodu o vykonaní práce.
Nemali by mať s tým problém, pretože obidve dohody sú mimo PP.
Ejo
16.07.09,06:34
Práve som volala na UPSVR. A tam som dostala nasledovné informácie:
ak je uzatvorená dohoda o vykonaní práce, a nepresiahne za rok viac ako je minimálna mzda, nebude sa posudzovať tento dcérin príjem spolu s matkou.
ak je uzatvorená dohoda o pracovnej činnosti, dcérin príjem započítajú - t.j. 75% z jej príjmu strhnú matke, pretože majú vedľajší príjem.
Takže teraz neviem čo mám robiť. Možno ak bude pracovať menej na dohodu o pracovnej činnosti /5 hod. týždenne/, odmena bude menej a z tej čiastky 75% započítajú.
Dohodu o vdykonaní práce jej veľmi nechcem písať, aby majiteľ nemal problémy.
Váš názor????
Lianka
16.07.09,23:35
Obavam sa, ze napln prace pomocnej sily v bufete tazko obhajite na zaklade DoVP. Ta je vymedzena konkretnym vysledkom, nie pravidelnou opakujucou sa cinnostou.

Podla mna to nie je Vas problem, ale ona si musi zvazit, ci sa jej oplati pracovat s takymto prijmom a na zaklade platnej dohody alebo nie. Ak suhlasi so znizenim svojej mzdy a nie je to v rozpore napr. s Vasimi internymi predpismi, mozete jej mzdu znizit (dodatok k zmluve/dohode).