misomiso
15.07.09,15:08
Ako jazdite z BA do Chorvatska? Cez Rakusko a Slovinsko, alebo cez Madarsko?
hanelie
15.07.09,13:12
z tt - cez maďarsko - pohodičková cesta:)
Jozef Mihál
15.07.09,13:27
Ja preferujem Maďarsko, moja manželka Rakúsko-Slovinsko (zvlášť keď teraz otvorili za Ch hranicami v smere zo Slovinska ich obdobu Pandorfu s možnosťou nákupu bez DPH...)
misomiso
15.07.09,13:34
Ale cez Madarsko je to asi casovo dlhsie nie? Vraj je tam 80 momo mesta a kdesi som videl tabulku pokut a myslim ze Madari mali najvyssie z celej EU za prekrocanie rychlosti...
misomiso
15.07.09,13:36
Teda este sa chem opytat ci hovorime o ceste cez Budapest - po dialnici alebo po tych bocnych cestach cez Sombathely.
Jozef Mihál
15.07.09,13:38
Bočné cesty cez Sombathely sú super pre mierne dobrodružnejšie povahy a ak by sa mali v H rešpektovať všetky ich rýchlostné obmedzenia, tak potom tade ozaj radšej nie. Treba mať finančnú rezervu na prípadné pokuty.
hanelie
15.07.09,13:53
veru cez szombathely:)
misomiso
15.07.09,14:18
Bočné cesty cez Sombathely sú super pre mierne dobrodružnejšie povahy a ak by sa mali v H rešpektovať všetky ich rýchlostné obmedzenia, tak potom tade ozaj radšej nie. Treba mať finančnú rezervu na prípadné pokuty.

No mozno to tento rok skusim. Otazka ale je, ci potom nevyjde lepsie dovolenka lietadlom. Ja som napr. preto zacal lietat na vychod, lebo za 600 EUR pokuty mam cez www.danubewings.com leteniek habadej. A do stareho auta sa mi nechce montovat antiradar.


Dalsia otazka - prechadzate aj cez Slovinsko? Na mape vidim, ze z Kormendu sa ide do Čakovca cez Lendavu (Slovinsko). Treba tam nalepku?
hanelie
15.07.09,14:30
cez slovinsko neprechádzame
ekopo
15.07.09,15:09
Teraz som absolvoval cestu do a z Chorvátska. 10 km za Komáromom som naskočil na dialnicu a zišiel som z nej až na Makarskej. Cez Budapešť sa samozrejme nejde. Dialnica vedľa Balatonu je úplne dokončená. Po bočných cestách by som v Maďarsku ušetril nejakých 45 km. Nestojí to za to.
Jozef Mihál
15.07.09,15:21
Z BA ísť cez Csornu atď. je už okolo 150 km menej, ako po diaľnici okolo Budapešti a Balatonu. Je veľa pre a proti medzi týmito dvoma trasami. Osobne rád jazdím po tých okreskách, lebo vždy si vymyslím inú trasu a je to zaujímavé.

Cez Slovinsko potom ale nikdy nejdem, tam je nejaký problém s obchádzaním ich platenej diaľnice. Za Kormendom odporúčam ísť na Lenti, potom na polodiaľnicu M70 a tak na prechod Letenye-Goričan.

Ešte doplním aktuálnu skúsenosť.

V sobotu 11.7. pri návrate z CH:

Vjazd do H (Goričan-Letenye) o 16:00, nonstop jazda Lenti-Kormend-Sombathely-Csorna, na Sk hraniciach (Rajka-Rusovce M15) o 18:50. Čiže prejazd cez H za 2 hod 50 min. Maďarskí policajti mali zrejme voľno, jediní boli v nejakej dedinke pri Kormende, aj tí práve balili svoj radar.
misomiso
16.07.09,09:41
Len vidim, ze z Lendavy do Cakovca caz Lentenye je to dost obchadzka, neviete niekto, ako sa da ist priamo cez Slovinsko mimo dialnice?
misomiso
16.07.09,11:25
Nikto nic? Vsetci ste uz horeznacky v Chorvatsku ??
ivanka gertka
16.07.09,12:24
mi najradšej jazdíme cez madarsko po trase ako spomínal jozef mihal a ked idete cez noc a nechytíte vela kamionov tak je to paradna cesta
Rozalka
16.07.09,17:03
Teraz som absolvoval cestu do a z Chorvátska. 10 km za Komáromom som naskočil na dialnicu a zišiel som z nej až na Makarskej. Cez Budapešť sa samozrejme nejde. Dialnica vedľa Balatonu je úplne dokončená. Po bočných cestách by som v Maďarsku ušetril nejakých 45 km. Nestojí to za to.
Nám sa až k BP nechcelo, tak sme to strihli na Komárom cez Székesfehérvár.
Nočná jazda krížom cez H ani nie 2,5 hod (samozrejme policajti už doma hajkali).
A spoločný hraničný prechod HR/HU tiež urýchli cestu.
Už mi chýba diaľnica len trasa NR-KN.;)
misomiso
17.07.09,06:18
mi najradšej jazdíme cez madarsko po trase ako spomínal jozef mihal a ked idete cez noc a nechytíte vela kamionov tak je to paradna cesta

V noci zasadne spim. Ved predsa nejdem preto ma dovolenku, aby som sa unavil a rozhodil si biorytmus :).
Kazu
17.07.09,07:44
Nikto nic? Vsetci ste uz horeznacky v Chorvatsku ??

:D:D:D
jana007
22.07.09,06:10
V sobotu ideme do Chorvátska cez Maďarsko po starej ceste cez Bratislavu, Rajku, Czorna atď. Chcem sa spýtať či na tom kúsku maďarskej dialnice sa platí?
dad111
22.07.09,19:59
V sobotu ideme do Chorvátska cez Maďarsko po starej ceste cez Bratislavu, Rajku, Czorna atď. Chcem sa spýtať či na tom kúsku maďarskej dialnice sa platí?
Na ceste číslo 86 až po prechod Redics nie je žiadny úsek spoplatnený. Aj cez územie Slovinska je možné prejsť bez poplatkov. Lepšie informácie sú tu.
http://www.ihvar.cz/jaderske/phorum_new/index.php
http://www.chorwackie.pl/chorvatsko-phorum/
dad111
22.07.09,20:04
Len vidim, ze z Lendavy do Cakovca caz Lentenye je to dost obchadzka, neviete niekto, ako sa da ist priamo cez Slovinsko mimo dialnice?
Cez Redics-Lendavu na Mursko Središte tu je jedna z možností aj s fotkami od ROHALa
http://www.ihvar.cz/jaderske/phorum_new/read.php?4,57191,page=54
jana007
23.07.09,04:08
Ďakujem za odpovede, takže podľa toho Bratislava-Rajka až po odbočku na Csornu nie je spoplatnená dialnica a dole treba ísť na Goričan a je to všetko bez poplatku.
misomiso
10.08.09,11:53
A ktore su to tie najhorsie dni na cestu? Viete, kedy sa tam striedaju turnusy?

Myslim mi niekto vravel, ze najhorsi je piatok tam a sobota spat ?
evina
10.08.09,12:04
A ktore su to tie najhorsie dni na cestu? Viete, kedy sa tam striedaju turnusy?

Myslim mi niekto vravel, ze najhorsi je piatok tam a sobota spat ?

Z piatka na sobotu tam a zo soboty na nedeľu, resp. sobotu cez deň naspäť... Niekedy môže byť viac i v stredu /niektoré naše cestovky a Taliani.../
5peedy
16.07.10,16:40
Chcel by som sa spytat ci viete niak presnejsie definovat kde sa nachadza
ta obdoba pandorfu za chorvatsko s;ovinskymi hranicami (pan Mihal to spominal) .. isiel som tade naposledy 5 rokov dozadu.. tak aby som to niak nepresvihol .. Dakujem
xamax
16.07.10,20:23
Hneď za hraničným prechodom v Murskom Središči na prvom kruháči odbočíš do ľava a vyhneš sa tým diaľnici, prejdeš cez nejaké 2 dediny a si na chorvátskej hranici. Išiel som tak 3x, raz som išiel z MR na Goričan, ale stačilo. Šťastnú cestu!
220870
17.07.10,03:37
A ktore su to tie najhorsie dni na cestu? Viete, kedy sa tam striedaju turnusy?

Myslim mi niekto vravel, ze najhorsi je piatok tam a sobota spat ?
Do HR je najhoršie ísť piatok,sobotu,nedelu.Najlepšie v utorok, stredu.To samé platí pri ceste späť.
ekomama
09.08.10,17:49
cez rakusko a slovinsko (ak neratam nejaku zastavku na Bohinskom jazere v Alpach) je to nudnejsie, rychlejsie a pohodlnejsie. Cez madarsko (tie vedlajsie kratsie) je to dobradruznejsie, zdlhavejsie a narocnejsie. Takze ja chodim podla nalady. Ked mate v zadu dve placuce deti tak sa Vam ce madarsko nebude chciet, teda pokial to nie su deti, ktore chcu cikat kazdych desat minut - to je lepsie madarsko lebo mozeta kazdych desat minut stat
pe.pe
10.08.10,07:39
madarsko je velmi ale velmi zdlhave, myslim vedlajsie cesty. plus asi 3 rozkopavky ciest a s tym spojena jednosmerna premavka na tychto usekoch.
pe.pe
10.08.10,07:44
...a na dialnici pred Zahrebom vyuzit cestarinu NO CASH, je este pred CASH cestarinou, velmi pohodlna a rychla, usetrili sme par minut a cez vikend by sme mozno usetrili aj desiatky minut.
MIRCO1972
19.03.11,08:50
Zdravím.

Poprosím skúsenejších o radu ako najrozumnejšie naplánovať trasu BRATISLAVA-BIBIONE (Taliansko) a potom z BIBIONE do CRIKVENICA (Chorvátsko). Asi budem potrebovať aj Rakúsku nálepku aj Slovinskú...že? Do Bibione idem od 16.7. -23.7. a Crikvenica 23.7-30.7.

Ďakujem za rady.

MIRCO
arizona
19.03.11,10:05
Zdravím.

Poprosím skúsenejších o radu ako najrozumnejšie naplánovať trasu BRATISLAVA-BIBIONE (Taliansko) a potom z BIBIONE do CRIKVENICA (Chorvátsko). Asi budem potrebovať aj Rakúsku nálepku aj Slovinskú...že? Do Bibione idem od 16.7. -23.7. a Crikvenica 23.7-30.7.

Ďakujem za rady.

MIRCO

Ta nete su rozne planovace tras. Zadas si parametre,zadas napr. prestupovy bod-miesto kadial chces ist, mozes si zadat ak sa chces vyhnut dialniciam a pod.Trasu si mozes aj vytlacit ako pomocku na cestu
skus :
http://www.navigacia.sk/planovac.php
Rozalka
29.04.11,17:18
Plitvice mezi deseti nejkrásnějšími vodopády světa
http://www.chorvatsko.cz/aktual/110426_plitvice_vodopady.html