lili62
15.07.09,16:30
Dobry, chcem sa spytať, ak mi môj objednávateľ nechce zaplatiť faktúru lebo som odstúpila od zmuvy, čo robiť.
1.7. som vystavila a poslala fakturu za jun a 2.7. som poslala odstupenie od zmluvy. Teraz sa mi vyhraža, že mi nevyplatí fakturu lebo som neodovzdala ulohy za jun, čo nie je pravda, je to komplikovane, ja som len chcela vediet ako sa postupuje pri vymahani faktury. po datume splatnosti som poslala upomienku, kedy mu môžem poslať ďalšiu, a môžem mu účtovať nejaké sankcie???

Ďakujem
Jana Štvrtecká
18.07.09,17:25
Ahoj, neviem akú zmluvu máš, a či je tam riešenie ohľadne ukončenia-odstúpenia od zmluvy/výpovedna lehota/. Donievam sa , podľa obch zak. ak nie je inak vypovedanie zmluvy je podaná napr. 2.7 je platná k 1.8.2009. Záleži ako je postavená zmluva.
ahoj Jana
gogina
20.07.09,16:11
Dobry, chcem sa spytať, ak mi môj objednávateľ nechce zaplatiť faktúru lebo som odstúpila od zmuvy, čo robiť.
1.7. som vystavila a poslala fakturu za jun a 2.7. som poslala odstupenie od zmluvy. Teraz sa mi vyhraža, že mi nevyplatí fakturu lebo som neodovzdala ulohy za jun, čo nie je pravda, je to komplikovane, ja som len chcela vediet ako sa postupuje pri vymahani faktury. po datume splatnosti som poslala upomienku, kedy mu môžem poslať ďalšiu, a môžem mu účtovať nejaké sankcie???

Ďakujem
Moja skúsenosť je tiež negatívna. Vy&možiteľnosť je 10 rokov + penále, ktoré sú zo zákona i ked nie sú zakotvené zmluvne. Môj klinet /bývalý/ sa všeliako vykrúcal ked mal zaplatiť, a nezaplatil mi dodnes, ale môj právnik mi povedal, že to mám radšej nechať tak, ved raz na neho dôjde a potom dostanem aj penále, aj zaplatené, pretože prácu som vykonala, daňové priznanie musel podať tka k dph ako ja na DPFO. To sa nedá odškriepiť, a som vo výhode, počkám i ked mi tie peniaze chýbali a chýbajú. Ale ja si počkám...Ak objdenávateľ nechce zaplatiť, postupujte ako zákon káže, t.j. upomienka, 1,2, inventarizácia, /všetko doporučene/ a potom posledný list, že to dávate na súd. Ja som urobila aj osbné stretnutie. Klient by sa bol vopchal do myšacej dierky, no s kľudom angličana som mu pred všetkými povedal, že ide na súd. Urobte to aj vy.