Viki
03.08.05,12:33
Ahojte poraďáci :)

Aj keď je už dosť sucho a huby nerastú tak ako v predchádzajúcich dvoch týždňoch otváram debatu na hubársku tému. Budem rada (aj pre budúcnosť), keď sa táto debata rozprúdi....

Na začiatok dám do pozornosti stránku o hubách - je tam: mykologická poradňa, diskusie, články o hubách, atlas húb, fotogaléria i aktuálny výskyt húb.... atď, atď
www.nahuby.sk (http://www.nahuby.sk)

Tak ako hubári? Ideme na to? :)

Priložím pár obrázkov z poslednej hubačky v sobotu pri Sološnici na Záhorí.
(Snáď sú tie huby dobre pomenované-ak nie, opravujte!!!)

[ Som fotograf začiatočník - ospravedlňte zhoršenú kvalitu snímok ;)
...a ďalšia vec, som zvedavá ako ich vložím sem, ja len dúfam, že budú priložené v správnej veľkosti a neroztiahnu vám obrazovky :D ]

Prajem pekný deň
Viera
rosemary
03.08.05,10:52
Vierka, moja najoblúbenejšia je vatovec obrovský, u nás rastú, tiež som zo Záhoria.
Jara
03.08.05,11:26
Tie zábery sú krásne, ale aj tak si myslím, že teraz keď neprší tak asi budú veľmi červivé ak rastú...
Inak aj ja vatovec zbožňujem a podarilo sa mi nájsť ho len 2x v živote.
rosemary
03.08.05,11:47
Stačí aj raz v živote, zážitok to nenahraditeľný
tonkat
03.08.05,12:13
A kde sú názvy tých húb? Ja ich tam nemám!!
Viki
03.08.05,12:19
Vierka, moja najoblúbenejšia je vatovec obrovský, u nás rastú, tiež som zo Záhoria. Aj ja ho mám rada, ale vlastne ja mám rada všetky jedlé huby, vo všetkých možných úpravách...
Vatovec sa nám podarilo najsť len 3x aj to len také menšie...
Ja síce zo Záhoria nie som, len na huby tam chodím... snáď sa niekedy stretneme v lese :)
janka37
03.08.05,12:21
A kde sú názvy tých húb? Ja ich tam nemám!!
Je to zaujímavé, ale zobrazia sa ako názvy príloh, len keď si tému otvoríš ako neprihlásený užívateľ. http://www.porada.sk/images/icons/icon12.gif
Viki
03.08.05,12:22
Tie zábery sú krásne, ale aj tak si myslím, že teraz keď neprší tak asi budú veľmi červivé ak rastú...
Inak aj ja vatovec zbožňujem a podarilo sa mi nájsť ho len 2x v živote. Ďakujem... snažím sa
Ku podivu v sobotu po tom týždni tropických horúčav bol les úplne vlhký, neviem či tam pršalo...
Huby boli zdravé, minimálny odpad :)
Viki
03.08.05,12:26
Pôvodca textu príspevku: tonkat
A kde sú názvy tých húb? Ja ich tam nemám!!
Pôvodca textu príspevku: Janka37
Je to zaujímavé, ale zobrazia sa ako názvy príloh, len keď si tému otvoríš ako neprihlásený užívateľ.

...a ešte sa objavia, keď umiestniš myš na obrázku bez kliknutia :)
brm
03.08.05,13:19
bože baby netrápte ma...ja by som si dala kolená vŕtať kvôli týmto dobrotám...neviete o niekom, kto by mi predal akékoľvek množstvo sušených hríbov? som závislák na sušených hríboch...
tonkat
03.08.05,13:43
Pôvodca textu príspevku: tonkat
A kde sú názvy tých húb? Ja ich tam nemám!!
Pôvodca textu príspevku: Janka37
Je to zaujímavé, ale zobrazia sa ako názvy príloh, len keď si tému otvoríš ako neprihlásený užívateľ.

...a ešte sa objavia, keď umiestniš myš na obrázku bez kliknutia :)
Díky, človek sa celý život učí. A hovorí sa, že aj tak hlúpy zomiera.
andrej_rv
03.08.05,17:52
Na okrajoch lesa teraz hojne rastie aj hríb siný a v lese muchotrávka ružová - obe veľmi dobré jedlé, ale menej zbierané huby.
durisovad
03.08.05,18:44
bože baby netrápte ma...ja by som si dala kolená vŕtať kvôli týmto dobrotám...neviete o niekom, kto by mi predal akékoľvek množstvo sušených hríbov? som závislák na sušených hríboch...Mila moja, susene hriby sa nepredavaju, tie sa rozdavaju rodine a kamaratom.
bef
03.08.05,19:09
Patrím medzi tých čo môžu hríby vždy, za všetkých okolnosti a na všetky spôsoby. Samozrejme ich aj veľmi rada zberám a tak si spomínam aká som bola pred pár rokmi hrdinka. Keďže moji rodinní príslušníci sú väčšinou mimo domu nechcú, aby som chodila po horách sama. Samozrejme som to už nešla vydržať kedy prídu a ešte k tomu všetci nosili plné koše hríbov tak som si kúpila mobil a veselo chodila na hríbiky, veď sa mi nemôže nič stať a keby náhodou tak si zavolám pomoc. Tak keď prišiel domov syn celá natešená mu ukazujem moje zberateľské úlovky a vysvetľujem ako som to vyriešila. Síce ma pochválil, ale potom sa iba tak mimochodom spýtal „ mami a je tam vôbec signál?“ No a samozrejme nebol, ale to som zistila až pri ďalšej hríbovej turistike. No taká som ja bola hrdinka. Hlavne, že som mala mobil.
Ako málo stačí aby bol človek spokojný.
Odvtedy som sa vždy snažila niekoho presvedčiť aby som nešla sama.
(potíšku sa priznám, už tam signál je a ja chodím zasa z mobilom).

Prajem všetkým veľa zberateľských úspechov. :D :D :D
brm
04.08.05,04:18
Mila moja, susene hriby sa nepredavaju, tie sa rozdavaju rodine a kamaratom.veď práve...
rosemary
04.08.05,07:51
Karkulka, tie darované sušené hríbiky ti určite nenahradia načerpanú energiu z lesa a zvýšený adrenalín, keď po dvoch hodinách plazenia sa medzi haluzami nájdeš jedného mrňúska.
Bionda
04.08.05,08:19
Andrej rv tie hríby sú super pofotené.. u nás ich volajú modrák na sušenie super a muchotrávku červenkastú =godola (vyprážaná, na cibulke ..dokonca taká popražená na cibulke aj do pohárov )...
brm
04.08.05,11:09
Karkulka, tie darované sušené hríbiky ti určite nenahradia načerpanú energiu z lesa a zvýšený adrenalín, keď po dvoch hodinách plazenia sa medzi haluzami nájdeš jedného mrňúska.rosy zlatko moje, vzhľadom na moje rozmery a operované koleno je to u mňa dosť nereálne...a navyše nemám s kým...
Bionda
04.08.05,12:00
Karkul ak som dobre pochopila tak sme z jednoho mesta.. NR a Jelenec coby dup.. ak chceš.. môžeme celý Gímeš prejsť a skončíme v Ladiciach :D
rosemary
05.08.05,07:59
Ha ha ha, Jelenec ja poznám. Bola som tam v pionierskom tábore a ako dospelá na akomsi týždennom školení.
brm
05.08.05,10:20
Karkul ak som dobre pochopila tak sme z jednoho mesta.. NR a Jelenec coby dup.. ak chceš.. môžeme celý Gímeš prejsť a skončíme v Ladiciach :Dstará moja, šak ja som z pétržky....kde ja jelenec a nitra...a jelenec nelúbim, tam som bola kedysi na tzv. celorezortných športových hrách...fuj...pamätám si že to bol komárí raj...a kliešťov tam bolo jak nasr...
Viki
05.08.05,10:49
A teraz ako môžme huby spracovať :)

SUŠENÉ HUBY
Sušené huby uskladnovať v pohároch uzatvorených textíliou na suchom a tmavom mieste. Do 4 l pohára dať 1 PL soľ, asi 20 ks čierne korenie a 2 ks bobkový list. Huby si zachovajú svoju chuť, nenavlhnú a nenapadnú ich červy.


SUŠENÉ ŠAMPIŇÓNY a BEDLE
Klobúčiky bedlí nakrájané na štvrťky a celé otvorené šampiňónové klobúčiky usušiť. Uskladniť - tak ako iné sušené huby. Po namočení do mlieka sa dajú spracovávať ako čerstvé - napríklad vyprážať v trojobale.
Nožičky bedlí nakrájať pozdĺžne, usušiť, pomleť na prášok. Výborné korenie.

HUBY V SLADKOKYSLOM NÁLEVE
HUBY:
Akékoľvek huby vhodné na zaváranie, buď jednotlivo alebo zmes. Najlepšie sú huby s tvrdou dužinou - hríby, kuriatka, kozáky, rýdziky a šampiňóny. Do veľkosti cca 3 cm nechať vcelku, ostatné pokrájať na primeranu veľkosť.
Takto pripravené huby vložiť do veľkého množstva vriacej osolenej vody (do šampiňónov pridať za lyžičku kyseliny citrónovej). Keď začnú vrieť, nechať ich prejsť varom, odstaviť, scediť a opláchnuť čistou vodou.
OSTATNÉ SUROVINY + POSTUP:
Rozpis surovín na poháre veľkosti 300 – 400 ml.
Na dno každého pohára dať po 1 v. PL cibuľu a 1 v. PL kápiu (alebo inej hrubostennej papriky) nakrájané na kocky(cca 0,5x0,5cm), 1 z. ML koriander, 1 v. ML horčicové semienko, 7 ks čierne korenie celé, 2 ks nové korenie celé, 2 ks čučoriedka, 1 ks borievka, trochu bobkového listu, trochu zázvoru, 2 stebielka materinu dúšku. Na to naložiť huby voľne, neutláčať, asi 2 cm odvrchu pohára. Navrch dať za 1 v. PL cibule. Zaliať nálevom 1 cm odvrchu pohára. Sterilizovať 30 minút pri 100°C.

HUBOVÁ NÁTIERKA (vhodná na hrianky)
SUROVINY:
2 kg hríby, 1 kg očistená paprika zelená a červená, 800 g cibuľa, 1 veľká hlávka cesnak, 3 ks feferónka, 2,5 dl olej, soľ a čierne mleté korenie podľa chuti.
POSTUP:
Hríby uvariť v slanej vode, ostatné suroviny pokrájať a podusiť osobitne – jedno aj druhé cca 1/2 hod, ochladiť a všetko zomlieť najemno na mäsovom mlynčeku. Spolu dobre premiešať, plniť do menších pohárov ( 200 – 300 ml ). Sterilizovať 1 hodinu pri 100°C.


NÁLEV:
2 l voda, 0,5 l ocot, 1 DEKO, 2 dl cukor kryštáľ. Do vriacej vody pridať všetky uvedené prísady, nechať zovrieť a odstaviť.
Všade použiť tento nálev. Nespotrebovaný nálev uschovať v uzatvorenej nádobe v chladničke, je to velmi praktické, lebo nálev môžeme použiť aj na iné suroviny.

Vysvetlivky:
v. – vrchovatá, z. – zarovnaná,
PL – polievková lyžica, ČL – čajová lyžička, ML – mokka lyžička


V pondelok podám správu, či rastú...
pekný deň :)
Viera
kukučka
05.08.05,16:27
Karkul ak som dobre pochopila tak sme z jednoho mesta.. NR a Jelenec coby dup.. ak chceš.. môžeme celý Gímeš prejsť a skončíme v Ladiciach :D
Doteraz poznám z telky hudobnú skupinu Gímeš - krááásna muzička, prosím vysvetliť nevzdelaným ...
Bionda
08.08.05,07:38
Kukučka.. Gímeš zrúcanina hradu.. je v Jelenci okr. Nitra.. :D a Jelenec tiež predtým Gímeš volali a aj na tabuli je ešte napísané týmto názvom... zrúcanina však ostala v pôvodnom názve... Na Jelenec sa môžete prísť aj zabávať sú tu tri jazerá , rybárčiť, hubárčiť, vodné bicykle, kerčma, zemerzlina :D... je to smer Zlaté Moravce...
Hlinkovx
09.08.05,16:48
Mila moja, susene hriby sa nepredavaju, tie sa rozdavaju rodine a kamaratom.Karkulka....však sa natlač do rodiny tu niekomu...však toto je poraďácka rodina..:D:D:D ..ale z chuti som sa nasmiala..keď som si ťa predstavila...ako karkulka po lese behá a zháňa hríby a ešte k tomu sušené:D:D :p
brm
10.08.05,05:50
šak dočkaj zajac, ty ešče prídeš...silvi, nemáš úctu k starobe, čičo?
Hlinkovx
10.08.05,18:47
Karkulka...k starobe?!?! a ty už do dôchodku seba chystáš?!?! neboj...ujo kaník zariadi....aby to tak skoro nebolo ....ale ohľadom tej rozprávky....ja som si furt myslela...že to babička je stará...a nie karkulka....ale nevadí..skúsim si to prečítať ešte raz ....:D:D:D...hej...prídem....a čo mi urobíš?!?! :D:D:D
brm
11.08.05,04:46
keď sa priplichtíš aj s hríbčokami, tak dostaneš táákúúú veľkúúú pusu...
Bionda
11.08.05,04:57
Karkul... ak to na mňa.... nááá... máš ich mať.. ! kukala som zásoby... nuž veru.. nie sú zlé. Aj Zuzanka hraškovie má u mňa pohárik :D
petra:-)
01.09.05,08:21
Chcem sa spýtať či už niekto uskladňoval hríby mrazením. Ak áno, poraďte postup. :p
Marta V
01.09.05,08:57
Mrazením uskladňujem hríby každý rok. Očistím ich, nakrájam, umyjem a vysypem ich do vriacej trošku osolenej vody /asi 1 čajovú lyžičku soli na 5 litrov vody/. Nechám zovrieť asi 2 minuty a potom ich ocedím, prudko schladím a to tak že ich ocedené vysypem do pripravenej nádoby so studenou vodou. Znovu ocedím, nechám odkvapkat vodu a dávam do mikroténových sáčkov, alebo nádobiek od Veta, Ramy a pod. Takto vydržia v mrazničke aj rok. Ked ich pripravujem tak nenechám rozmraziť, ale dám ich zmrazené na rozpálený tuk s cibuľkou, posolím, podlejem troškou vody a postupne sa rozmrazia. Takto zamrazujem ak kuriatka a tie potom zmrazené dám do vody so zeleninou a pripravujem mrveničkovú polievku. Je vynikajúca.
Artemisia5.5
05.08.09,17:08
Dobrý deň, neviete mi poradiť nejaké vhodné mesta na hubárčenie v okolí NR okrem Jelenca? Ďakujem.
mzdarka renca
09.11.09,12:07
Ahojte, neviete či sú - rastú hríby (suchohríby) na Záhorí, konkrétne medzi Malackami a Studienkou?
mzdarka renca
09.11.09,13:15
Ahojte, neviete či sú - rastú hríby (suchohríby) na Záhorí, konkrétne medzi Malackami a Studienkou?

nevie nikto?:eek: .......... neverííííííííííííím:D
buchač
09.11.09,13:22
nevie nikto?:eek: .......... neverííííííííííííím:D


Správy o výskyte húb 02.11.2009 až 09.11.2009
09.11.2009: Malacky - huby rástli.
fantom Poslať správu autorovi

Malacky-Studienka- Pernek
V lese sa objavuje kopec drobných húb, inak zopár masliakov, suchphríbov a bedlí ak počasie vydrží možno ešte cez budúci víkend niečo bude
08.11.2009: Malacky - huby rástli.
letlampa Poslať správu autorovi

Lakšárska N/Ves
rozlucka s hubarskou sezonou asi 20 masliakov a 3 mlade bedle. po suchohriboch a hriboch ani stopy uz sa tesim na novu sezonu
07.11.2009: Malacky - huby rástli.
automoto Poslať správu autorovi

masliaky a mladucke bedle
31.10.2009: Malacky - huby nerástli.
FINGAZ Poslať správu autorovi

Sobota, poludni, 3 krasne dubaky, ale taka zima, ze sa nedalo vydrzat, iba s rumom v ploskacke

http://www.nahuby.sk/vyskyt_hub_spravy.php?region_id=25

P.S.:
Ale keby nerástli , tak viem , kde majú 4-ky chrómované vidly ....:D:D:D:D:D
Marianna01
09.11.09,13:29
http://www.nahuby.sk/vyskyt_hub_spravy.php?region_id=25

P.S.:
Ale keby nerástli , tak viem , kde majú 4-ky chrómované vidly ....:D:D:D:D:D


:D:D:D:D

ja si zo záhoria pamätám takú sezónu (jájha, roky dozadu), že sme ich nemali ako domov odniesť. Išli sme s mužom vlakom, plné koše, ruksaky aj tašky... stráááášne moc ich bolo, už sme ku koncu aj vraveli -prosím ťa, nepozrej už na zem, nemáme ich kam brať. To sme už boli takí rozhýčkaní, že len dubáky sme brali. Ani suchohríby nás nepresvedčili... to teraz za suchohríbom aj plot človek preskočí...

a ešte príhoda z čiech, keď sme raz dostali list z Čiech a nevedeli sme rozlúštiť, čo robili a našli v lese - napísali, že košehub. Dlho trvalo, kým sme prišli na to, že koše húb.
mzdarka renca
09.11.09,13:30
http://www.nahuby.sk/vyskyt_hub_spravy.php?region_id=25

P.S.:
Ale keby nerástli , tak viem , kde majú 4-ky chrómované vidly ....:D:D:D:D:D

Ďakujem, tak v sobotu sa ide na Záhorie, juchúúúúúúúúúúúúúúú:D
mzdarka renca
09.11.09,13:31
:D:D:D:D

ja si zo záhoria pamätám takú sezónu (jájha, roky dozadu), že sme ich nemali ako domov odniesť. Išli sme s mužom vlakom, plné koše, ruksaky aj tašky... stráááášne moc ich bolo, už sme ku koncu aj vraveli -prosím ťa, nepozrej už na zem, nemáme ich kam brať. To sme už boli takí rozhýčkaní, že len dubáky sme brali. Ani suchohríby nás nepresvedčili... to teraz za suchohríbom aj plot človek preskočí...

a ešte príhoda z čiech, keď sme raz dostali list z Čiech a nevedeli sme rozlúštiť, čo robili a našli v lese - napísali, že košehub. Dlho trvalo, kým sme prišli na to, že koše húb.
:D:D:D:D:D
buchač
09.11.09,13:51
Ďakujem, tak v sobotu sa ide na Záhorie, juchúúúúúúúúúúúúúúú:D

Zásadne , ak sa vyberám do lesa , tak pozriem sem , na túto stránku ..:


Huby a všetko o nich pre hubárov, mykofilov, mykológov a priateľov prírody
http://www.nahuby.sk/

Oplatí sa ....nevraviac aj o ostatných náležitostiach okolo húb .;)
Jalcak
19.05.10,15:30
kde na pezinskej babe najdem hriby?
Lubaba
19.05.10,18:38
Chcem sa spýtať či už niekto uskladňoval hríby mrazením. Ak áno, poraďte postup. :p


Ak nájdem veľa hríbov tak určite dám aj do mrazničky. Postupujem tak že buď:
- oblanšírujem huby a dám po vychladnutí zamraziť
výhoda - nezaberú v mrazničke veľa miesta a je potom rýchlešia aj ich úprava
- dávam aj očistené neovarené, len zamrazím, ale tu musíš počítať s tým že v mrazničke ti zaberú viac miesta, toto robím vtedy ak je "bohatá úroda"a nie je čas...

ovarené po vytiahnutí z mrazničky možno dať na opraženú cibuľu, podusiť a urobiť buď s vajcom, alebo polievka pridať zeleninu, výborná aj s krupicovými haluškami, alebo len pridať k mäsu, podľa chuti.

takisto môžeš pracovať aj so zamrazenými surovými, len úprava jedla trvá trošku dlhšie
Lubaba
19.05.10,18:39
zabudla som dodať hríby pred zmrazovaním nakrájam na kúsky
buchač
19.05.10,18:58
Ak nájdem veľa hríbov tak určite dám aj do mrazničky. Postupujem tak že buď:
- oblanšírujem huby a dám po vychladnutí zamraziť
výhoda - nezaberú v mrazničke veľa miesta a je potom rýchlešia aj ich úprava
- dávam aj očistené neovarené, len zamrazím, ale tu musíš počítať s tým že v mrazničke ti zaberú viac miesta, toto robím vtedy ak je "bohatá úroda"a nie je čas...

ovarené po vytiahnutí z mrazničky možno dať na opraženú cibuľu, podusiť a urobiť buď s vajcom, alebo polievka pridať zeleninu, výborná aj s krupicovými haluškami, alebo len pridať k mäsu, podľa chuti.

takisto môžeš pracovať aj so zamrazenými surovými, len úprava jedla trvá trošku dlhšie

...kurňa , západnáry ...

Tak huby alebo hríby ...;)

Bavme sa radšej len o hubách ...teda ako o celku , o.k. ? :rolleyes::---:D

Malá rada , možno som ju už dal ...
Postup pri mrazení - viď hore , klasika ...

Inak ale doporučujem , vrelo .....pripraviť si tetrapacky od malých až po tie väčšie / 2 dcl - 1 l /.
Do týchto dať potom primeranú veľkosť mikroténového sáčka a potom už len pripravené huby naklásť a dať do mrazáku .
Veľká výhoda spočíva v úspore miesta v mrazničke , nakoľko sa krásne jeden balíček vedľa druhého pekne naukladajú ...;)
Lubaba
19.05.10,19:16
...kurňa , západnáry ...

Tak huby alebo hríby ...;)

Bavme sa radšej len o hubách ...teda ako o celku , o.k. ? :rolleyes::---:D

Malá rada , možno som ju už dal ...
Postup pri mrazení - viď hore , klasika ...

Inak ale doporučujem , vrelo .....pripraviť si tetrapacky od malých až po tie väčšie / 2 dcl - 1 l /.
Do týchto dať potom primeranú veľkosť mikroténového sáčka a potom už len pripravené huby naklásť a dať do mrazáku .
Veľká výhoda spočíva v úspore miesta v mrazničke , nakoľko sa krásne jeden balíček vedľa druhého pekne naukladajú ...;)

Ahoj, u nás sa hovorí hríby:D
Lubaba
19.05.10,19:18
...kurňa , západnáry ...

Tak huby alebo hríby ...;)

Bavme sa radšej len o hubách ...teda ako o celku , o.k. ? :rolleyes::---:D

Malá rada , možno som ju už dal ...
Postup pri mrazení - viď hore , klasika ...

Inak ale doporučujem , vrelo .....pripraviť si tetrapacky od malých až po tie väčšie / 2 dcl - 1 l /.
Do týchto dať potom primeranú veľkosť mikroténového sáčka a potom už len pripravené huby naklásť a dať do mrazáku .
Veľká výhoda spočíva v úspore miesta v mrazničke , nakoľko sa krásne jeden balíček vedľa druhého pekne naukladajú ...;)

hríby alebo huby, nech si vyberie každý podľa svojho :D
buchač
11.06.10,10:32
He ....už sa to začína ....začalo ???

Teraz , nedávno som sa z chalupy vrátil , bol som nejaké veci odviezť .

Reku , do lesa vybehnem ...kuknem , lešnem ...

5 minút strávených v lese ...toť výsledok ;)
trisestri
11.06.10,10:45
katka50
11.06.10,11:20
He ....už sa to začína ....začalo ???

Teraz , nedávno som sa z chalupy vrátil , bol som nejaké veci odviezť .

Reku , do lesa vybehnem ...kuknem , lešnem ...

5 minút strávených v lese ...toť výsledok ;)

Kráááásne:)
willma
11.06.10,14:53
He ....už sa to začína ....začalo ???

Teraz , nedávno som sa z chalupy vrátil , bol som nejaké veci odviezť .

Reku , do lesa vybehnem ...kuknem , lešnem ...

5 minút strávených v lese ...toť výsledok ;) nemdráždi potvorák:mad::mad::mad:
kamoska1
11.06.10,16:28
Aj my sme boli na Zahorí,hoci to nebolo tento rok ale,dufame že pôjdu aj tento rok.Neviem,či sa mi podarilo priložiť foto,ešte to neviem.Ak nie,prepačte mi to.
Monika C.
24.06.10,07:35
Kráááásne
pochváliť súhlasím užitočné (0), zábavné (0), mimotémy (0), neužitočné (1)Neužitočné:
Monika C.
, nevhodné (0) cituj odpovedať

Katka50 nehnevaj sa ale fakt ja v tejto téme som ani nebola neviem čo sa tu deje ale sa mi to už nepáči si druhá, ktorej sa to stalo. Neužitočné prosím ťa ber ako by tam ani nebolo opraviť to neviem len ako sa tam dostalo moje meno. Ešte raz mi prepáč.
buchač
25.06.10,17:38
Aj my sme boli na Zahorí,hoci to nebolo tento rok ale,dufame že pôjdu aj tento rok.Neviem,či sa mi podarilo priložiť foto,ešte to neviem.Ak nie,prepačte mi to.

....uf .....ešteže tak .....

Lebo po otvorení obrázka som spozoroval suchohríbiky zamatové a tie ešte v túto dobu nerastú ...;)
kamoska1
28.06.10,12:39
....uf .....ešteže tak .....

Lebo po otvorení obrázka som spozoroval suchohríbiky zamatové a tie ešte v túto dobu nerastú ...;)
My chodime len na suchohriby alebo na dubaky.Ale tento rok sa velmi tešime,len aby išli.:)
Rasek
16.05.11,18:45
Vlani som mal 10 kg a všetko som to rozdal po rodine už any nechceli
trisestri
17.05.11,11:02
buchač
07.08.11,10:24
...he , už sa to začína zasa...

Nebol som síce , mal som vo víkendovom pláne inakšiu činnosť ...
No neodolal som , keď mi dnes naši spolubčania doniesli - ponúkli , vraj či nekúpim ...:rolleyes:

Cena bola primeraná , ako vždy , podľa dohody ...;)
Na obed som mladým urobil praženicu z desiatich vajec , teraz sú už vyvalení , odfukujú ...:---

V utorok zasa na chalupu idem , lesy - hory moje budú ...predpoveď počasia je priaznivá , čert by v tom bol , aby som niečo nedoniesol ...
buchač
10.08.11,20:17
....ej veru ......veruže aj doniesou ,doniesou som ....:)

Dubáčiky ...od tých malých až po tie statočnejšie kúsky ...
Už sa na sitách sušia ...

Kuriatka ...na jednu poriadne hustú polievku bolo ...aj tie dubáčiky na chuť som pridal ...

...čo ma potešilo , že oproti predchádzajúcim dňom mali tie dnešné málo potvoriek v sebe , minimálny odpad... :rolleyes::)



...zajtra sa ide znova ....nohy dostanú zabrať , Paralen ale pomôže ...snáď ...:)
srska
10.08.11,20:21
aj ja som bol na záhorí okouo mauaciek v nedeľu kuknúť len tak na tri hodinky a veru tiež sme doniesli dubáky, masláky aj osikáče
2009
17.08.11,08:58
Aj taketo rastu.....................