chrapka
15.07.09,21:16
ahojte poraďáci,

potrebujem poradiť - mám zamestnankyňu, ktorá má 2 malé deti. Vzhľadom k tomu, že počas prázdnin nemám pre ňu prácu na 8 hod. denne navrhla som skrátenie úväzku na polovicu, príp. na tretinu normálneho prac. času. Môžem to urobiť? Potom znížiť mzdu a odvody? Je potrebný dodatok k prac. zmluve? A je potrebné to nahlásiť poisťovniam? ďakujem za rady.
veronikasad
15.07.09,19:22
ahojte poraďáci,

potrebujem poradiť - mám zamestnankyňu, ktorá má 2 malé deti. Vzhľadom k tomu, že počas prázdnin nemám pre ňu prácu na 8 hod. denne navrhla som skrátenie úväzku na polovicu, príp. na tretinu normálneho prac. času. Môžem to urobiť? Potom znížiť mzdu a odvody? Je potrebný dodatok k prac. zmluve? A je potrebné to nahlásiť poisťovniam? ďakujem za rady.
Ano, môžeš to urobiť dodatkom k pracovnej zmluve. Nenahlasuje sa to do poisťovní.
Ak v čase zníženého úväzku bude čerpať dovolenku alebo mať prekážky v práci, náhradu mzdy preplácaš úväzkom platným v čase čerpania dovolenky /to len aby nebola prekvapená .../
Mzdu prepočítaš týždenným fondom prac. času a odvody platíš z tohto zníženého vymer.základu.
mzdarka renca
15.07.09,19:23
ahojte poraďáci,

potrebujem poradiť - mám zamestnankyňu, ktorá má 2 malé deti. Vzhľadom k tomu, že počas prázdnin nemám pre ňu prácu na 8 hod. denne navrhla som skrátenie úväzku na polovicu, príp. na tretinu normálneho prac. času. Môžem to urobiť? Potom znížiť mzdu a odvody? Je potrebný dodatok k prac. zmluve? A je potrebné to nahlásiť poisťovniam? ďakujem za rady.

Môžeš to urobiť formou dohody o zmene pracovnej zmluvy a samozrejme len so súhlasom dotknutej zanmestnankyne. Zmena sa bude týkať týždenného prac. času a dohodnutých mzdových podmienok.
Ak sa dohodnete, nikam to nemusíš ohlasovať,
chrapka
15.07.09,19:29
ďakujem za rady :). my sme sa už dohodli - samozrejme že to vyhovovalo aj jej veď sú prázdniny a nevedela čo s deťmi.